Jump to content
Nuco

Да рискувам ли?

Recommended Posts

Здравейте Съвсем нов съм във форума, но имам някой въпроси свързани с honda и предполагам, че съм попаднал на точното място.Решил съм да си купя honda cr-v 1999 година и се надявам че тук ще ми помогнете. Някой карал ли е такава машина, как се държи на пътя, надеждна ли е, разход на гориво, често срещани дефекти и т.н.Аз съм от малко балканско градче и тук пада доста сняг.Ще се справи ли хондата със снега. В момента карам една витара и съм много доволен от нея, не ме е оставяла никъде нито лятото нито зимата, ама много твърдо вози, като тръгна по далеч все едно някой ме е бил. Затова искам нещо по комфортно същевременно и сигурно. Скъпи ли са им частите на тези автомобили и въобще всичко каквото знаете.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеи,аз лично нямам CR-V но съм карал и познавам хора които карат,насочил си се в правилната посока сиреч,по добра возия от сузуки-то(поне такова съм карал и знам каква каруца е)за расхода мисля че ще си доволен,и няма да те изостави никаде Хондето,само трябва да си го коткаш,демек качествено масло,бензин,ремъци и 100години шофираш без дертове.Така че няма какво да рискуваш,направо го яхай и газ.Успех.

Редактирано от Japan.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и как става задвижването на задните колелета. Не съм много запознат с технологиите ама гледам няма друг ръчак до скоростния лост...:unsure: Сигурно става автоматично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://forum.offroad...splay.php?f=462Приятно четене!

Благодаря ти приятел. Изчетох доста и от форумите и от интернет. РЕШИХ..... Купувам CR-Vе то пък каквото ще да става.Само не разбрах за разхода на гориво----ама нищо, то ще си покаже. Редактирано от Nuco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да става това е Хонда..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разхода е около 10л на 100 зависи колко ти тежи крака, говорим градско каране.Става въпрос за 126коня и то автоматик, за 147 не мога да кажа но по данни трябва да е същия с леки разлики надолу което малко ме съмнява.

Редактирано от Борислав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10л/100км разход и то на автоматик модела може да е извън града, градско няма шанс за такъв разход (освен ако не е новия модел с 2.2 дизел мотора), не подвеждайте хората с невярна информация. Че си хвалим хондите във форума колко са добри е ясно, ама... айде реални неща да си говорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах 3 месеца зимата ЦРВ-98г. 128 коня автомат и под 12-13 неможах да го сваля .Може и да е имало някакъв проблем незнам но това си му беше разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм най малко човека където ще си правя гаргара с разхода.И преди седмица 10 дена сложих за 20лв бензин ако се нелъжа по касова бележка пишеше 8,12 което не е чак толкова важно до грам.Лампата на резервата ми беше светнала и сложих бензина и после минах 80км и тогава светна лампата на резервата според теб колко е разхода?Аз лично направо се учудих че минах толкова километъра.Зимата ми харчеше около 12-13л.За 4x4 автомобил направо си гори супер малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започна с уточнението, че съм съпругата на Jivaka.Карам CR-V 147 коня, 2002г.,автомат от ноември 2010г. и разхода при градски условия/софийски/ чак сега ми е 14,7л.Зимата под 16 не е падал, но при извънградско каране е супер по моите виждания-8,5л./ по- малко от сивика на Живко :P /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза на практика, че 2000 кубиковов тежащ около 1500кг (незареден) паркетен всъдеход, автоматик, с 4WD система която се включва автоматично при една идея по-душмански стил на каране (трябва да превъртят предните колела, за да се включи задния мост) гори в градски условия колкото 1.3/1.4/1.5/1.6 литрови Сивици (за последнитъе става дума за D16, не B)с ръчни скор. кутии, тежащи с по 500кг по-малко от CR-V. T.e. по-тежката, с по-лошата аеродинамика, с по-големия мотор като кубатура, с почти пълноприводно управление и автоматична скор. CR-V гори колкото Сивик в градски услвоия, нямат разлика едва ли не. Просто няма логика, колега. Но както и да е. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спорим колата е карана в малко градче където няма задръстване и светофари защото вече е само на колела.Нека да кажем че е комбиниран разхода защото наистина е за учудване.Аз не мога да кажа че е абсолютно точен този разход защото за да сме точни трябва да се налее до горе да се мине 100км и пак да се долее и тогава може да се каже точно затова съм писал около 10л.може и да е 11л няма как да кажа точно нямам борд компютър в джипа.Но за CR-V 2,0 126 коня което тежи 1400кг си дава супер разход.А дали гори колкото сивик Д-серия не гори много повече от него в градски условия имал съм Д15 и си гори към 10л на 100км. ако си е по настъпва човек.Но не искам да споря за разход на гориво защото всичко е много относително къде се кара, как се кара, състояние на колата и много други фактори което навсякъде е абсолютно различно.Поздрави на всички.И колега няма да сбъркаш ако си вземеш такава кола бъди сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел има такава хонда, автоматик е , кара го вече три години.Зимата сме с този джип на лов, засега не сме закъсвали, но не сме го и карали съвсем офроуд, но полета, сняг и кал и дупки-проблем не сме имали.Не съм го чул да се оплаква от нещо сериозно, а за разхода не съм питал, но мисли да си качва газ.Иначе возията хич не е лоша.По мое скромно мнение не е лош вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да извиняваш ама това не е засичане.Единствено пълен пълен.ЦРВ то градско си ударя 11-12л без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за активноста приятели.а някой може ли да ми каже, какво да гледам когато го тествам. И още едно въпросче,Ако не ми хареса това което съм намерил, къде е най добрия вариант да търся...........автокъщи, региони и т.н.Абе с една дума ефтин и запазен :) т.е. до 6-7 хил.ЛВ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза на практика, че 2000 кубиковов тежащ около 1500кг (незареден) паркетен всъдеход, автоматик, с 4WD система която се включва автоматично при една идея по-душмански стил на каране (трябва да превъртят предните колела, за да се включи задния мост) гори в градски условия колкото 1.3/1.4/1.5/1.6 литрови Сивици (за последнитъе става дума за D16, не B)с ръчни скор. кутии, тежащи с по 500кг по-малко от CR-V. T.e. по-тежката, с по-лошата аеродинамика, с по-големия мотор като кубатура, с почти пълноприводно управление и автоматична скор. CR-V гори колкото Сивик в градски услвоия, нямат разлика едва ли не. Просто няма логика, колега. Но както и да е. :rolleyes:

Само за протокола, къде остави въртящия момент, т.е. на какви обороти "отлепя" CRV-то автомат и Сивика?1000 км - 700 магистрала и 300 в Лондон, час пик - 10/100 смесено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза на практика, че 2000 кубиковов тежащ около 1500кг (незареден) паркетен всъдеход, автоматик, с 4WD система която се включва автоматично при една идея по-душмански стил на каране (трябва да превъртят предните колела, за да се включи задния мост) гори в градски условия колкото 1.3/1.4/1.5/1.6 литрови Сивици (за последнитъе става дума за D16, не B)с ръчни скор. кутии, тежащи с по 500кг по-малко от CR-V. T.e. по-тежката, с по-лошата аеродинамика, с по-големия мотор като кубатура, с почти пълноприводно управление и автоматична скор. CR-V гори колкото Сивик в градски услвоия, нямат разлика едва ли не. Просто няма логика, колега. Но както и да е. :rolleyes:

Само за протокола, къде остави въртящия момент, т.е. на какви обороти "отлепя" CRV-то автомат и Сивика?1000 км - 700 магистрала и 300 в Лондон, час пик - 10/100 смесено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза на практика, че 2000 кубиковов тежащ около 1500кг (незареден) паркетен всъдеход, автоматик, с 4WD система която се включва автоматично при една идея по-душмански стил на каране (трябва да превъртят предните колела, за да се включи задния мост) гори в градски условия колкото 1.3/1.4/1.5/1.6 литрови Сивици (за последнитъе става дума за D16, не B)с ръчни скор. кутии, тежащи с по 500кг по-малко от CR-V. T.e. по-тежката, с по-лошата аеродинамика, с по-големия мотор като кубатура, с почти пълноприводно управление и автоматична скор. CR-V гори колкото Сивик в градски услвоия, нямат разлика едва ли не. Просто няма логика, колега. Но както и да е. :rolleyes:

Само за протокола, къде остави въртящия момент, т.е. на какви обороти "отлепя" CRV-то автомат и Сивика?1000 км - 700 магистрала и 300 в Лондон, час пик - 10/100 смесено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде бре още ли не си купил ЦР-В , 2 ра страница захвана, хората на третия пост вече са собственици :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,Карам CRV 2000 г., 147 HP, автоматик вече трета година. Купих го от Германия. Возията му е доста конфортна, няма да те разочарова. Тъй като винаги зареждам до горе, разхода му е 13-15 градско и 10 извън (все пак съм автоматик и карам почти изцяло в София). Има доста теми вече тук за CRV, описано е почти всичко. Ако имаш конкретни въпроси, с радост ще ти отговоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето црв градско гори към 14 лятото и до 20 в най-големите студове газ.На дълъг път ,натоварено 10л!На бензин не го карам.Сутрин 9км и вечер 9 км в града.Има си значение начин на каране,разстояния,задръствания....Купувай ЦРВ,гласувам с две ръце :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Civic и ми харесва но тъикато бях нов шофииор и се учих на дрифт... станаха леки инциденти... но се пак съм доволен... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,подкарали някое CR-V вече,ако си станал собственик на джипката качи някоя друга снимка да го видим.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...