Jump to content
Guest Policman

по пътищата на България!

Recommended Posts

Guest Policman

Колеги,вижте до какво води недоспиването и умората :D Не пожелавам на никой да стигне до тук:)Това стана преди няколко седмици по път Е-83 до Шел-Г.Дъбник,колата е управлявана от 20г. младеж,който заспива на волана и навлиза с голяма скорост в лентата за насрещно движение,където се удря челно в товарен автомобил.Същия почива на място от удара ;) .Колата е Фиат Браво.Гледката е доста неприятна при пристигане на мястото,двигателят и части от тялото на водача са намерени на 20-30м. от колатаПубликувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zmeq

еееее това беше много гадно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Включване на място смятам, като слушам статистиката по медийте за ежедневните проишествия из страната. Време е да се замислим, как, кога и по колко караме! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

еееее това беше много гадно

<{POST_SNAPBACK}>

Гадно но реално.....

Съветвам всички да се замислят добре над тези катастрофи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

как така едновременно е заспал и е карал с голяма скорост?как разбрахте че е спял? то може и тираджията да е спял - това даже май е по-вероятно все пак язък за момчето, пак добре че не е затрил и невинни хора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Yama

Включване на място смятам, като слушам статистиката по медийте за ежедневните проишествия из страната. Време е да се замислим, как, кога и по колко караме!  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Както и колко сме насмукани, надрусани, назлобени или всичко накуп :)!

Лошо е че е загинал човек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Много лошо:)По принцип колата над 60 км практически става не управляема.Просто трябва да се кара с акъл:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest C_I_V_I_C

братле как и да караш кат те настигне некой гламав нема ко да направиш :) умната и с касмет :D че мамата си трака по улиците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

Според мен тема съвсем на място. Ако имаме самочувствието на хора каращи бързи автомобили, трябва да имаме и съответното чувство за отговорност (не коментирам чия е вината в случая). Може би трябва по-често и на всички да се напомнят подобни случаи. И жалко за момчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sofix

наистина жалко за човека който вече не е между живите :) на един приятел баща му разказва как през далечната 80 и незнам си коя година всяка събота или неделя сабира ли всички шофьори по незнам си какъв ред и им прожектирали катастрофи които са се случили. И този човек вика " като видите толкова много катастрофи на едно място и после цяла седмица мислите преди да изпреварите или дадете газ" всеки трябва да ползва главата си като кара иначе ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paRADOx

Според мен тема съвсем на място. Ако имаме самочувствието на хора каращи бързи автомобили, трябва да имаме и съответното чувство за отговорност (не коментирам чия е вината в случая). . . И жалко за момчето.

<{POST_SNAPBACK}>

Вярно казано!

 

Не пожелавам никому такава трагедия :D !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki
Отговорено (Редактирано)

Напоследък като се прибирам от работа има по 2-3 леки катастрофи по Тодор Александров всеки ден.......дано да се промени тая статистика то зимата по-малко сакътлъци имаше:D

Редактирано от tinki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest didone

да наистина темата е много актуална точно сега започва летния отпускарски сезон и много хора започват да пътуват кой на море кой на планина и трчбва да се замисляме че по добре е да пристигнем живи и здрави отколкото.........така че колеги карайте разумно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VTEC Inside

Извода е:карайте внимателно, спазвайте правилника и когато ви се прииска да да ръчкате отивайте на Божура или друго подходящо място!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам но аз се блъснах бяхме 4 човека от тогава ме е страх да правя изпълнения за щастие имахме само леки охлузвания от тогава преди всяко изпредварване мисля и карам значително по бавно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така едновременно е заспал и е карал с голяма скорост?как разбрахте че е спял? то може и тираджията да е спял - това даже май е по-вероятно все пак язък за момчето, пак добре че не е затрил и невинни хора...

Камиона в който се удари бравото го кара мой познат,уверявам те че не е заспивал,защото не е тир и човека си бачка на него само денем.Момчето явно е заспало,излязло е ВДЯСНО по банкета ,събудил се е и е дал рязко ляв волан защото се е стреснал,но поради високата скорост(около 170км/ч) не е могъл да върне волана и се забил в камиона.Моя човек каза че това го вижда,но толкова бързо се е движила колата че не е успял да реагира.Свил е камиона в банкета но все пак е камион,няма как да избяга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В опит леко да разведря темата:http://5x5m.com/files/speedbandits/мисля от подобни акции не само ще се понижи скоростта но и шофьорите ще се озъртат на 4 ;)А лудницата е страшна... в неделята приятели на мой колега, с когото сме в една стая, се ударили - единия на място ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Шибаната война по пътищата продължава с пълна сила ! :) За 2 дена сума ти жертви ...ако сте гледали новини ! Стоя и си мисля... кво им става на тия хора ! Стряскащо е тва положение ! Може би навсякъде по света се случва същото, но някак си не ми се вярва че не може да се преодолее това безумие ! Тъпото е че в повечето случаи неволни участници в подобни трагедий стават хора ,които просто нямат време да реагират на идиотизма на някой "безсмъртен" или прекалено вярващ на себе си "шофъор" !Пази боже! Оффф не знам колеги ! Напоследък адски се изморявам при извънградско каране именно защото се опитвам да се концентрирам на 100% ! Направо ставаш на медиум ...гадаейки кои малоумик ше тръгне да изпреварва или кой ше те засече някъде ! Бъдете внимателни...и не правете компромиси на пътя защото отговорност за живота/най-вече на околните/...носим всички ние ! Живи и здрави ...и по-полекичко ! 15-20 мин. някой път струват прекалено скъпо ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поведението на пътя е проекция на манталитета на болшинството от хората в тая страна и на бездействоето и корупцията на полицията!Нищо и никога няма да се промени ако се разчита на това хората или да се осъзнаят или да се стреснат или не знам си какво. Така ще е доакто не се прилага закона еднакво и безкомпромисно за всички! Така е на запад и процента на тежки ПТП на глава от населението е безкрайно по-малък от тук!Днес някаквъв спортист с един Ситроен Saxo, спортен целия в лепенки, челно в един бус. Карал в насрещното в задръстването на десен (негов) завой по пътя зад зоологическата близо до Кока-Кола. Е на такъв книжката - поне за 2 години, да спортува на Need For Speed ! Добре, че нямаше пострадали

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В българия никога нищо няма да се промени. Селяндурщината не е признак къде си роден а е манталитет. Тъжното е че в този случай 90% от населението са селяни. Доказано е че българина от глоби не се плаши. Зимат му книжката - кара без нея. Акт... кво толкова, чичо му е полицай, ше го оправи. Нали знаете, рибата се вмирисва откъм главата. Не говорим само за катастрофи но и за цялото ни поведение в обществото. Фърляме боклуци на секаде. Всяка крайпътна отбивка е сметище. В наща китна родина добре са бандитите и власт имащите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре селяни ,а тея селяни не сме ли самите ние,България си е много хубава държава но с некъдърни управляващи.Не може да се промени ВСИЧКО ей така .....манталитет .Просто НЯМА СТРОГИ ЗАКОНИ И ВСЕКИ СИ ПРАВИ КВОТО ИСКА :) стана много :) много познати пострадаха точно от тия бегачки,дори и аз заради такива изпълнения бая си патих сериозно така че вече си имам обеца.Ама проблема е в системата :) о6те в началното училище трява да има часове за безопасност и така на горе до ония акъли в парламента.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този случай не ни е виновна държавата или управляващите.виновните сме си ние :) .докато не се научим на самоконтрол,самодисциплина и уважение към другите ,а към нас самите няма да може да се оправят нещата.нали се сещате че не може на всеки 500м да има полицай и да ни варди как караме,или пред всеки блок да има наблюдаваш кой си изхвърля боклука от балкона.решението е едно и то е да си променим самото мислене,манталитета грозен балкански :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да си променим сами манталитета и поведението на пътя ме ни трябват поне 50ина години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е. и за това като гледам простотията която има само цъкам и се старая аз поне да не допринасям за нея. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest holigan

За съжаление само в България, на еднолентов път в участък със забранено изпреварване, при тройно изпреварване четвъртия да удари третия отзад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поведението на пътя е проекция на манталитета на болшинството от хората в тая страна и на бездействоето и корупцията на полицията!Нищо и никога няма да се промени ако се разчита на това хората или да се осъзнаят или да се стреснат или не знам си какво. Така ще е доакто не се прилага закона еднакво и безкомпромисно за всички! Така е на запад и процента на тежки ПТП на глава от населението е безкрайно по-малък от тук!Днес някаквъв спортист с един Ситроен Saxo, спортен целия в лепенки, челно в един бус. Карал в насрещното в задръстването на десен (негов) завой по пътя зад зоологическата близо до Кока-Кола. Е на такъв книжката - поне за 2 години, да спортува на Need For Speed ! Добре, че нямаше пострадали

Мдаааа, Калин се казва момчето.... прекрасен шофьор. Вчера чух за случилото се... Добре че няма пострадали. Не искам да коментирам, но до колкото разбрах са тествали колата за наближаващите състезания... Не че това го оправдава де.Жалко за саксото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, какво да кажем за пешеходците, ходят като овце по платното, не по тророара, по платното! И не е като да нямаше място по-тротоара... Една вечер си чакам зелено на светофара и някаква, тъкмо ми светна и тръгна да пресича пред колата, на червено, както ме видя че тръгвам... Как да не крещиш и да не си тровиш нервите??? И защо все от жени и пенсионери? Вече, като видя жена зад волана и намалям и я чакам отдалече... Колата ми е очукана цялата от заспи и пенсионери, за които огледалата са за красота, вече не знам за кой път ми се разминава, дано са ми все така реакциите... Случи ми се и да я оставя на паркинг и да я намеря ударена и то не един път... Понякога, сериозно ми писва, никога няма да се оправим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, какво да кажем за пешеходците, ходят като овце по платното, не по тророара, по платното! И не е като да нямаше място по-тротоара... Една вечер си чакам зелено на светофара и някаква, тъкмо ми светна и тръгна да пресича пред колата, на червено, както ме видя че тръгвам... Как да не крещиш и да не си тровиш нервите??? И защо все от жени и пенсионери? Вече, като видя жена зад волана и намалям и я чакам отдалече... Колата ми е очукана цялата от заспи и пенсионери, за които огледалата са за красота, вече не знам за кой път ми се разминава, дано са ми все така реакциите... Случи ми се и да я оставя на паркинг и да я намеря ударена и то не един път... Понякога, сериозно ми писва, никога няма да се оправим...

А я си кажи честно дали пускаш хората на пешеходни пътеки и на пешеходни светофари по кръстовищата? Даже и ти да го правиш, 95% от "шофьорите", на които всички други са им виновни на пътя, а те са "изрядни", са говеда и не го правят. Определено шофьорите правят повече нарушения към пешеходците, от колкото обратното. А пък и какво ще ти стане ако просто спреш или намалиш и ги изчакаш? Пътя не е само твой и понякога трябва търпение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти няма ли да се изнервиш когато спреш да пуснеш пешеходец той тръгва а друг до него стои и блей и в този момент когато ти решаваш че няма да пресича той се сеща да прекоси.та мисалта ми е ако аз съм човек да спра и да му дам път ,той по същия начин трябва да ми отговори като премине по най-бързия начин а не да ми се прави ,че все едно пътя е на баща му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта всеки един пешеходец трябва да има практически опит зад волана, за да може да уважава другия и да знае как да пази и него и себе си. Откакто имам книжка много по-толерантен съм към шофьорите, когато съм пешеходец и най-вече нощем, когато хората просто не се виждат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я си кажи честно дали пускаш хората на пешеходни пътеки и на пешеходни светофари по кръстовищата? Даже и ти да го правиш, 95% от "шофьорите", на които всички други са им виновни на пътя, а те са "изрядни", са говеда и не го правят. Определено шофьорите правят повече нарушения към пешеходците, от колкото обратното. А пък и какво ще ти стане ако просто спреш или намалиш и ги изчакаш? Пътя не е само твой и понякога трябва търпение. Винаги пускам пешеходците, даже и да ме освиркват ;) , колите зад мен, те иначе не могат да минат, карам с колан и на фарове, винаги! Може и да се престаравам, обаче по-добре така:cool: Не знаете(може би), какво е да си хлапе и да стоиш до леглото, на много близък и да чакаш да излезе от кома, заради овчар, който не си е включил фаровете... Но това е друга тема... Дано не разбирате ;) ! Правилата са за това, за да се спазват, колкото и нелепо да звучат, но човек докато не си изпати, не може да го разбере... Винаги съм мразил колите, докато не си взех Хонда-та, затова радвайте се на колите си, но и винаги имайте едно на ум:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър шофьор се става след не по-малко от 100К км и ...

Имаше една статистика едно време,където се посочва,че точно хората на около 100К са доста опасни.Придобиват измамна увереност в себе си и автомобила, и стават големи бели понякога.Процента беше доста голям явно има някаква закономерност и истина в това нещо.Освен това и бащата винаги ме е предупреждавал да не си мисля,че съм с много опит като съм направил тези километри.Говорим за статистика не всеки на(над) 100К км е направил нещо лошо или ще направи,но...Да имаме едно наум :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а иначе всички се пишем много културни зад монитора ,ама на пътя сме си идиоти , аз примерно попринцип пускам пешеходците да минат даже и да янма пътека ,просто за всеки случай , но се усещам ,че минавам покрай някои чакащи да пресекат просто защото съм се разсеял и не съм ги видял , което само по себеси доказва ,че не съм културен шофьор подсъзнателно - така съм научен да действам и така действам като мисля на други теми - на абсолютно същия принцип като се рзсея и където и да отивам колата ме връща вкъщи ,ако знаеше и да спира на пешеходни пътеки цена нямаше да има :cool: Научава се :fun: ... Налага ми се да ходя пеш, поне веднъж седмично(ще отслабвам :fun: ), та като знам как не мога да пресека, та гледам да се усещам, като карам :fun: . Отвреме на време се изтървам и карам със седемдесет, ама то в това движение... Най-големия ми страх е някое дете, да не ми изскочи пред колата... Е, няма такъв стимул да караш бавно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз говоря за подсъзнателно културно каране :cool: иначе и аз се сещам и спирам винаги ,ама като изключа и ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научава се :dj: ... Налага ми се да ходя пеш, поне веднъж седмично(ще отслабвам :fun: ), та като знам как не мога да пресека, та гледам да се усещам, като карам :cool: . Отвреме на време се изтървам и карам със седемдесет, ама то в това движение... Най-големия ми страх е някое дете, да не ми изскочи пред колата... Е, няма такъв стимул да караш бавно...

100% съм така и аз, все едно че го написа и от мое име :fun:Само че аз понякога не ги пускам. Когато се движа с други коли, и примерно ме е шубе спортиста залепен зад мен дали ще се усети и ще спре ако аз спра. Или ако виждам в огледалото че зад мен има някой който се кани да ме изпревари и да не спре на пътеката, тогава ако аз спра може пешеходеца да тръгне да пресича и да го замаже този дето ме изпреварва.Дразни ме, че понякога даже и да спреш, за да минат пешеходците, това няма ефект, защото тези зад теб почват да правят всичко възможно да те изпреварят. Един път като карах гледам някво лапе седи безпомощно на средата на булеварда и чака да пресече. Стана ми неудобно да го задминавам като селяндур и почнах да спирам за да мине. Виждам че докато спирам един бус се кани да ме задмине отдясно. За тва докато все още бях в движение минах малко по-надясно в неговата лента, така че оня да няма място от къде да мине и да чака и той. Разбира се, се почна с клаксоните, ама ше чака, кво се прави :fun: А понякога като виждам че те така или иначе са решили да ме чакат, съм нагъл и не ги пускам, признавам си.А това за "бавното изпреварване" дето го е казала някаква жена, понякога и аз го правя. Става въпрос за спрели рейсове. С тях се разминавам много много бавно, понеже веднъж в пристъп на самоувереност се бях засилил докато се разминавах с един спрял на спирка автобус. Малко преди да го задмина един пешеходец изскочи отпред и без изобщо да се оглежда тръгна бежешком да пресича. Та тогава добре че той се усети и веднага се върна назад иначе щеше да стане лошо. И от тогава в подобни ситуации направо се влача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симеонов :cool: това с автобуса си е заобикаляне ,а не изпреварване ... това със заемането на средата и аз го практикувам , но със засилен камаз не можем да се борим ...ама и пешеходците не са работа понякога ... на сфетофара на студентска община в 7 сутринта минавам от мусагеница към зоопарка , има 3 коли - едната е в лявата лента за завой ,втората зад нея ,а третата пак завива но от средната лента , затова аз се изнасям в дясно и понеже е зелено си минавам като пич . зелено ,ама една баба реши че може и на червено да мине пред мен ,а аз си бях в нарушение с над 60 и в момента в който аз съм на 5 метра от кръстовището тя скача на платното и започва да пресича - бавничко ... и яко спиране ама и то си има граници , и в монента в който бях на 3 метра от нея тя беше стигнала средата между двете ленти , завих рязко ляво и после изправих ,а тя даже тогава не спря и когато колата най-накрая спря бабта засилена се блъсна във задната ми врата и ще ше да падне , след което почна да рита колата и да псува като каруцар ... ами ебати и филма , не знам какво да му викам на това ! слязох и мисълта ми беше да я видя дали е добре ,а тя тръгна да ми посяга ... теглих й една майна и се качих в колата и от там с гуми ,защото и без това закъснявах какво да ви кажа просто ми се размина ,а на тая дърта кукувица я спаси само късмета ми и добрите гуми ,защото колата можеше и да се занесе и да я забърша със задницата и пак да я потроша ..."нека пазим пешеходците , те и сами могат да се утрепят"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...