Jump to content
civicgonemad

Превръщане на седалка в СТОЛ

Recommended Posts

Колеги стола за компютъра ми пред "умиране". Най-вече тапицерията... Уж кожена ама кой знае какъв балатум си е. И се чудя дали не може да се пригоди една автомобилна седалка... ? Ако някой се е занимавал с такава дейност да сподели. Мислил съм да сожа от прелюд или от 6-та хеч... но не знам дали няма да са много "плоски" в смисъл че самата облегалка няма много ход напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си мислил за подобно нещо , но за фотьол или нещо от сорта ;) За стол на бюро няма как да стане , защото няма да е стабилна . Всяка автомобилна седалка има наклон назад , съответно ти трябва доста масивна и тежка основа , а това моментално прави стола трудно подвижен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега от форума беше правил такъв фокус но не откривам темата :( седалката беше поставена върху конструкция от такъв стол

Редактирано от linejka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За основата не се бях замислял... А не ми се дават 200+ лева за читав стол :( ... Моя е взиман 2-та ръка и изката почти 4години. Виждал съм направени но в основата не се бях вглеждал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На един комшия му претапицирах седалка от стар ситроен и си я направи за стол за компютъра като използва основа от стария стол.Казва че му била много удобна понеже си има проблеми с гърба, но така и не я видях в завършен вид.Идеята беше да се махнат шините на седалката и да се направят планки към основата за да се разпробият на точните дупки.В краен вариант ако стария стол ти е много удобен почти всеки тапицер ще може да ти го тапицира.Иначе прелюдовите седалки са ми любими.

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стол за компютър е почти наложително (или поне много по-удобно) да имаш подлакътници..нещо, което автомобилните седалки нямат.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може да се монтират подлакътници допълнително ама става много заигравка. На някои модели столове за бюро са монтирани за основата на седалката, ама знам ли на колегата как са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на тавана някаква/и/ седалка/и/ от 5 ген. Без релси са..Мога на някой от Пловдив да ги подаря ако дойде да си ги вземе и му харесат(понеже не помня има ли или няма скъсано), за да може спокойно да си прави проби :)В кичука съм ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам и нещо друго за тези седалки. Облегалката на стола е лека и няма проблем, но облегалката на автомобилната седалка си тежи, така че трябва да се мисли къде ще пада центъра на тежеста за да не се обръща лесно стола по гръб.Би трябвало цялата седалка да се премести малко напред спрямо предишната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се със седалка върху гола джанта и пружина от амортисьор за основа...седалка> пружина> джанта :)Едно време имаше едни заведения "Формула" с такива седалки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не знам как да захвана седалката за платформата на стола. Платформата има 4-болта дето се захваща седалката. А подлакътниците тези дето са на стола държат самата облегалка с по 2 болта от 2-те страни не се държи никъде другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен http://mikobe.snimka.bg/details/obshti.534582.23404132 така се оказа, че е най здрава конструиранията и най удобна. Дъното съм го поорязал защото няма как да се захване, а и така е по нисък и удобен за по ниски хора. Използвал съм два профила на хилти по 40см. и няколко болта/гайки М8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли дати е по евтино и без главоболия да си претапицираш стола? Незнам колко ще ти вземат но зависи от материала с който ще ти го тапицират и със сигурност ще изкара поне още четири години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо не знам колко ще ми излезе да си претапицирам стола... а и не ми се занимава честно казано... Ако успея да успея... ако не здраве да е. Но да дам 100 кинта за претапицирване... при условие че стола струва толкова... Свиди ми се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо не знам колко ще ми излезе да си претапицирам стола... а и не ми се занимава честно казано... Ако успея да успея... ако не здраве да е. Но да дам 100 кинта за претапицирване... при условие че стола струва толкова... Свиди ми се.

Цената на тапицирането зависи от сложноста.Ако е от най-обикновенните около 20-30 лева с кожата, но ако е някой по-сложен може и повече да излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А познаваш ли някой специално който да се занимава с такава дейност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалката от англичанка е перфектна. На един колега му бяха станали излишни, че минал на кожени и се оборудвахме. Аз си ползвам едната, един колега - другата, а задната стана на диванче в трети. Вече 3та година - никви грижи.

 

Публикувано изображение

 

За това говорим. Играчка е, ама по-удобен офис стол не съм имал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А познаваш ли някой специално който да се занимава с такава дейност?

Аз се занимавам с автотапицерии, но правя от време на време и такива работи.Не го казвам с цел реклама, ако някой си мисли че е така да трие поста. Ако искаш мога да дам координати и на друг тапицер, но на лични за да не разводним темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай, Цъкима какво още да се желае, но като информация е полезно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на една от Рено Еспейс... Не знам ама ми се стори много удобна за целта... Най-вече защото механизъма позволява да се вдигне доста облегалката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...