Jump to content
Ивайло Йовчев

Чистене на затъмнени стопове

Recommended Posts

Здравейте Колеги.Искам съвет от някой който е правил тази процедура по чистенето на затъмнени стопове с транспарантен спрей.При мен са затъмнени само секцията за задна и мигачите.Искам да ги върна към оригиналния им вид.Знам че има хора които са го правили,но никъде не намерих как и с какво са ги почистили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега аз я правих.... покриваш стопа с парче плат, ако имаш по-голямо за да покриеш целия стоп на веднъж ще ти е по-лесно. Парчето плат го поливаш с коресилин и за около 1 минута всичко е набръчкано и пада :) После само ще ти трябва паста малко за да възвърнеш блясъка на стоповете... Ако не ти се занимава с парцалчето можеш с водна шкурка да бутнеш спрея и пак да пастираш след това :) :) :) Първия метод е изпитан на моята кола и беше най-лесен :)P.S. Ако ще действаш с коресилин демонтирай стоповете за да не си прецакаш боята на колата!!!

Редактирано от Sako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за експресния отговор:)утре ще пробвам.Мислих и за вариант с Paint Remover на Body.но незнам колко е агресивен към пластмасата.Щом с корисилин не им става нищо значи и с него може да стане.Благодаря все пак за съвета.

Редактирано от Ивайло Йовчев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги минах със водна шкурка, след това им теглих 2 раце лак (спрей) и станаха доста добре. След това пак ги шкурих затъмнявах, лакирах пак не ми харесаха пак шкурих и т.н... Искам да кажа че няколко пъти съм използвал шкурка, но най -вероятно на колегата метода с кореселин ще е по лесен и след това една, две раце лак и ще станат огън :thumbs1: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не лак то с паста също стават гланцирани :) :) :) Но по-лесно може да се лакират въпреки че според мен след време лака ще падне....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая процедура я направих с лакочестител за 60 с'тинки. Пак си става. Поливаш обилно, чакаш 2-3 секунди (не повече защото изветря бързо, не по-малко защото трябва да го разгради.Абе ще усетиш сам колко точно) и после само го минаваш с парцала. Пада моментално, но пастата след това е задължителна. 99% от пръсканите стопове са матирани за да полепне спрея добре.П.П: И аз като Sako те съветвам да не рискуваш да правиш тази манипулация докато стоповете са на колата. Махни ги да ти е мирна главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз си затамнявах стоповете със трансперантен спрей обаче небях минавал с шкурка стоповете и почна да се бели спрея и сега ще махам стоповете ще ги минавам с шкурка и пак със спрея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за обилното поливане с кореселин, след това задължително водна шкурка 800-1500-2000, едра, дребна паста и полир, стават по-хубави от нови!п.п. Най-добре става на демонтирани стопове/мигачи/габарити

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

НЕДИЕИ ПРОБВА С КОРЕСЕЛИН, ще стане беля земаш си наи обикновен лакочистител за нокти и парцалче, след тва с мокри кърпички, пробвано е многократно и не преебава пластмасата поверваи ми с кореселина ще прецакаш стоповете на 100%. Успех и ме послушаи задалжително ако се развалят от лакочиститела аз щи дам моите стопове, но след като ги почистиш веднага ги измии с вода и веро некво и си готов. Колегата Трънчо видя моите как са направени на червения хеч, не се занимаваите с тези спреиове, след време матирват и стават грозни, моите са правени с специален лак и структура в него ли кво беше не знам но смея да твардя че са перфектно направени, правил ги е бояджия не аз.

Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нищо няма да им стане от кореселина,но наи добре ще е след кореселина да се изтъркат със 800 и да се лакират ,но в никакъв случаи със спреи ! Лак за металик и ако са изтъркани добре никога няма да се налюпят,гарантирам за това!Правил съм поне 100 стопа до сега!Бих те посъветвал да потърсиш услугите на автобояджия,наи-сигрно е!

Редактирано от Riko_Chervenia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...