Jump to content
sand0

Гражданска отговорност за всяка дупка!

Recommended Posts

Предлагам:Гражданска отговорност за всяка дупка!!!!!!Така де!!! До кога главните виновници за произшествията с фатален край няма да носят гражданска отговорност??????Пример: Бул. България, ограничение 70км/ч и през 40метра дупки фантоми по 10см дълбоки и по 1-2кв. метра площ с ОСТРИ ръбове без ГРАМ обозначение!!!!! И това на път със 70км/ч ограничение!!!!Та предложението ми е:1: Всяка дупка със задължителна гражданска!!!! Като може да се приеме да не е на вноски ами да е ЕДНОгодишна!!! Така де нали има вероятност да се ползва цала година??? Както и автомобилите има вероятност да имаш пари цяла година за бензин!!!2: Гражданската отговорност да се плаща от личните средства на отговорните лица за тях (от заплата, надбавки, премии...)3: Родителите на дупката да носят НАКАЗАТЕЛНА отговорност!!!! (за несъобразена дълбочина с пътната обстановка, нещо като несъобразена скорост на движение)!!Някакви такива ми се въртят в главата :)Щях да забравя!!! До кога ще се прави маркировката с ТЕБЕШИРНА "боя" ???? В САЩ като настъпя маркировката и мога да вдигна колата на две странични гуми!!!! Толкова е дебела и е от ЛАТЕКС!!! или друг материал който не е ТЕБЕШИР!!!

Редактирано от sand0
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи си колега, че си мислил доста по темата. :D :D :D Много ми харесва и съм с теб. :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с теб... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с написаното от колегата,но няма да е лошо за тези извън града да се олаща и винетка от същи тези виновници.Както и значително по-висок данак за тези над 100 'коня'  и еко такса за тези 'нов внос' :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданската ще се определя по стаж. Примерно 1мин стаж е най ниска цената. Колкото по голям стаж има толкова по висока гражданска!!! Дето се вика минута на Факториал от всяка следваща минута!!Звъня аз на 112 да им кажа за дупките и те ми отговарят звънни по късно да пратим линейка да прибере чувалите!!! Горе доло такъв беше смисъла на разговора. На тях да съм звънял когато е късно (демек като има жертви. А до тогава не ги е8е).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% всички сме с колегата,но лошото е че тези виновници за дупките няма да са с нас :( Другото което е писнало ми е да чувам как с новите технологии може да се полага асфалт в дъждовно време,писнало ми е да чувам че ако се направи като хората нямало да имат работа,даж напротив ако се направи като хората и после се поддържа асфалта дълги години ще си държи и така ще може да се наблегне на второстепенни пътища и току виж пук станали сме държава с нормални пътища.Помня как някакви японци трябвало да кацнат в София,но заради мъгла кацат в Пловдив и ги извозват с автобус,през целия път се оплаквали на шофьора че минавал по третостепенни пътища за да спестявал такси за магистрали,даже бяха казали че ще съдят компанията заради това,но в София им било подробно обяснено че наистина минавали по магистрала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спука ме от смях Jeepers с тази развлекателна и реална история :)И идеята с факториЕла не е лоша :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дупка обърнала автобуса-убиец, Плевнелиев отричаАз гат казвах да им искат гражданска на ВСЯКА ДУПКА и то ЕДНОГОДИШНА!!!! Някои са се смяли.На ето го резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дълбоко се съмнявам, че в пътния участък на магистрала „Тракия”, където стана катастрофата, е имало дупка, тъй като съм уверен от поддържащите фирми, че по магистралите и пътищата първи клас няма дупки", каза обаче днес пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев, цитиран от "Фокус".Тия хора в коя държава живеят?Лошото състояние на лотовете от магистралите е причината те да не са платени. Щото ще ги скъсат от съдебни дела и обезщетения. По стандарт неравности на магистрала не може да има, не може да има и кръпки. Ако се появи дупка се реже целия участък напречно и се преасфалтира.Между другото аз от три години не съм правил предница или окачване. Още като свалих хондата от автовоза и смених всички тампони с оригинални. А съм минавал през дупки дето ми е спирало сърцето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бегай ве, тва не е държава, не е нищо! То да не си купи кола човек! Вчера като нацелих една огромна дупка с 60км/ч, и ми изгоря фара(той замалко да падне ве!), че и джантата за малко да се изкриви. ТИ пари да даваш по колата и после да се чупи по пътищата - е НЕ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последиците от дупки ,кратери и бабуни "колкото " витошаhttp://jivaka.snimka.bg/automobiles/hed-rs.618434.24882421

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе през какво си минал,или по точно в какво си паднал?:blink:Истината за пътищата е според мен,че целта е просто да бъде положено нещо наподобяващо на асфалт и до там,мисля всички сте забелязали как няма направена нито 1 шахта както трябва,как се получават коловози от асфалт и общо взето пътя прилича на Берингово море.Защо няма хора които да обикалят градовете по цял ден и да пишат къде какво се случва и да го оправят,а трябвеа да стане нещо за да го оправят,:angry:никаква организация и контрол.В САЩ силно натоварените магистрали се правят от бетон с арматура и става вечно,защо тук никой не се сеща да направи поне бус лентите или местата които са твърде натоварени по този начин за да не се образуват коловози?ТЪПА РАБОТА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разместени павета вследствие не мн. години експлоатация, тип коловоз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупки, шахти, "легнали полицаи" - В България няма 1 км пътна настилка,която да е направена както трябва най-вече поради некадърността на работниците и качеството на асфалта (който не може да изкара и една зима). Трябва и да се забрани на територията на страната да минават всякакви автобуси и камиони, за да не се образуват коловози, а относно "магистралите" ни (въпреки че според мен само някои участъци от тях могат да бъдат наречени така) би трябвало да се строят така че да не започват да пропадат и да трябва да се кърпят след 1-2 години, когато наново започват да се крадат пари от ремонти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да не си карал с ограничението в този момент ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между 40 -60 км/ч, завой ,насрещно движение и непознат път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станалото станало, обаче моите съвети са да караш само по познати пътища и да караш бавно на непознатите.Аз откакто карам хонда със спортно окачване спрях да гледам какво има пред мен, а все в асфалта гледам.Ясно е, че хубави пътища ще виждаме адски рядко и за кратко, ще трябва да се приспособяваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...