Jump to content
CRX/Izverg

Не мога да развия болт на IACV

Recommended Posts

Здр колеги, днес реших да си изчистя IACV на моя CRX D16Z5 но срещнах проблем при разглабянето на 2-та болта, които го държат. Сигорен съм, че болтове не са сваляни до сега. И се опъсявам да не се скъсат нещо. Пробвах с различни видове 12мм гайчни ключове - но не стана. Пръсках със смазващ спрей (знам, че не помага, но какло пречи да опита човек), после опитах пак - не стана. Вече болтовете се заглаждат и резбата си отива... някой има ли идея как мога да ги развия, с какъв ключ. Не ми се ходи на сервиз... :)

Редактирано от CRX/Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега другия варият е със секач да чукаш по посока отвиване и дано имаш късмет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си звездогаечен ключ или гидория целта е да обгърнеш болта от всякъде и с малко повече напън ще излезе все пак е желязо в алуминии и като стои с години се впива :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си звездогаечен ключ или гидория целта е да обгърнеш болта от всякъде и с малко повече напън ще излезе все пак е желязо в алуминии и като стои с години се впива :) :) :)

Аз пробвах с звездогайчен ключ колега - не става, резбата отива :)Дефакто какво ми остава като избор? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам ми мирише на сервиз... заради 2 болта :) Просто не разполагам с подходящите инструменти. То ако трябва да дам 25лв за някви екстракти, то по-добре да дам на сервиз, ще ми земат по-малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ВД-то не е много пари и е универсално, така или иначе ще ти трябва същото за да почистиш клапана. Земи си един флакон било то и най малкия напръскай го обилно, след няколко часа пак, остави го така ноща и опитай утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...