Jump to content
scorpion7

хонда сивик-бензин в маслото

Recommended Posts

здр.приятели.вчера с тая латиница се изложих малко,но пак отварям тази тема-сивика ми-1.6 i-113 коня-95 год.забелязах че започна да вдига нивото на маслото и мирише на бензин.казаха ми кво ли не но нищо.ако някои е имал подобен проблем,нека ми помогне-благодаря предварително!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега! Публикувано изображение Не знам и аз какво да измисля,за да ти помогна,но в доброто старо време,когато бензиновите помпи бяха механични и с платно,почти винаги този проблем беше от спуканото платно Публикувано изображение.При тези съвременните електронни извращения почти всичко ми се струва вълшебство... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Увери се, че наистина нивото на маслото се увеличава, защото ако го мериш на горещ, а след това на по-студен мотор е нормално да се покачва. Мери го винаги на студен мотор и колата да е на едно и също място (равен участък). Трябва бая бензин да вкара, че чак да вдигне нивото на маслото.2) Трябва да знаеш, че е нормално маслото да намирисва на бензин особено, ако колата се кара често на студен двигател и на къси разстояния.3) При пълните инжекции няма как да се смесят масло и бензин, както при карбураторните с механична помпа !!! При инжекцията масло и бензин нямат допирни точки (освен в цилиндъра)Извод:======Ако се увериш, че наистина имаш бензин в маслото има вероятност да е от:- "пикаеща" дюза;- много богата горивна смес (дефектен температурен датчик);- неизправна запалителна система (някоя свещ, кабелче...);- износени или запекли сегменти - може да мернеш компресията във всеки от цилиндрите;- трудно палене сутрин или чести студени стартове, "настъпване" на колата на студен мотор;- и не на последно място - некачествен бензин и/или старо масло;Дай повече подробности - имаш ли някакви проблеми с мотора - да гори много, да пали трудно, да работи нестабилно, да се дави и т.нУСПЕХИ !!!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси братле за инфото!утре ще започна със изчистване на дюзите;свещи,кабели са ок.ама смятам че може да е и от настъпване като е студена-бърка ли е много това?При палене няма проблем,сегменти съм сменил,няма колебания в работата на мотора,а пък и често я карам на къси растояния със много ръчка(почти винаги на прекъсвач)все пак си е хонда нали така:)))ако не се оправи как ще ме посъветваш за темп.датчик-да го сменя ли и него?????и друг колега ми каза че имал този проблем и се оказало пикаещи дюзи-незнам.Мерси още веднъж и дано се справя със проблема.Чао за сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е,дюзите са за чистене,а най лесен начин за проверка за смесването на бензина с маслото е запалката,като извадеш щеката от двигатела и палниш ще видиш как пламва:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е,дюзите са за чистене,а най лесен начин за проверка за смесването на бензина с маслото е запалката,като извадеш щеката от двигатела и палниш ще видиш как пламва:).

хахаха тва е яко със запалката-мерси колега-дано са дюзи,че съм като болен като не ще сивика:lol:........а нещо да знаеш за "абс"-а?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По конкретно за АВС,какво ти прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По конкретно за АВС,какво ти прави.

[/quo

 

ами ту работи ту не хваща,при всяко палене помпа ли е кво е нещо бръмчи.Някво казанче има за абс-а-нямаше течност-налях му и след време пак нямаше-незнам кво му е точно.идея имащ ли?????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако губи течност,значе някаде ти таи,провери всички тръбички които излизат от абс, до всяка гума и евентуално в купето до педала на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.приятели!изчистих си дюзите,дори и стъпковия мотор със ултразвук и вече навъртях около 350 км.-нивото на маслото се понижи-следователно вече не ми вкарва бензин в маслото!!! -Благодаря за мненията ви-много ми помогнахте:dry: .до скоро!!!!!!1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че се оказа още първото предположение и не се наложи да слизаш надолу по списъка с възможните причини.Уцелихме го от раз !!!УСПЕХИ !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за мен е приключена и омазана !!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...