Jump to content
UglyDucky

Проблем с километража след суап

Recommended Posts

Остана ми да разреша само този малък ,но значителен проблем.Сложих двигателя D16 от CRX-a на купето ми 5генерация Civic.Проблема е следния.Километража на 1.6 беше с жило а таблото ми е с електронен сигнал.Очаквам отговори от вас колеги или поне идеи .Предварително ви благодаря ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Къде са специалистите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто след като таблото ти е с електронен сигнал ще ти трябва и електронен VSS на кутията - проблема е решен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са специалистите ?

 

Или мериш какъв е сигнала от VSS-a , пишеш си една програма за пикмикроконтролер, към жилото си правиш някаква механична част за да ти дава такъв сигнал и си правиш електронен километраж :D Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В крайна сметка купувам от някоя скоростна кутия електронен датчик и си решавам проблема така ли? И трябва ли да е от д16 или може да е и от д13?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли да си върнеш просто старата кутия? Тя д13ката е с достатъчно къси предавки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
не.... кутията не пасва,пък и я продадох,ама замина с датчика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A сети ли се да погледнеш дали датчиците са с еднаква резба? Ако са пробвай да намерип един :) п.п.Ако са еднакви кажи и може да ти помогна с намирането :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията от А9 ли е ? Как става номера с жилото на съединителя ? Горният тампон пасва ли,на захвата на 5 ген. ?Задната лапа как е хваната ,при положение,че на кутиите с жило е отпред до радиатора.Как не е паснала старата ти кутия към блока ,при положение, че много хора при такава комбинация си карат така ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е от значение вече... нали? Притеснява ме само дали ще ми тръгне километража

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...