Jump to content
FALKON

помагаите колеги при висока скорост волана става много лек и колата става супер нестабилна

Recommended Posts

Здравеите колеги скоро си купих хондето англичанка сивик д16y2 ходих да направят преглед на ходовата част и казаха че е ок. но при 70-80км.волана става непоносимо лек и колата става много нестабилна ,ще помоля да дадете някои савет каде да търся проблема мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като имах разбити носачи(шарнирите) имах подобен проблем,но след 120-130 или при силен вятър,но колата е А4,но и при теб може да е подобен проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сега като се сетих ,горните носачи оказват ли влияние на стабилноста заштото колата всеедно няма волан,незнам дали има някакви втулки или нешто подобно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е колата да е бърза а пък да не можеш да я ръчкаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да реглаж правих на преден и заден мост понеже сменях танпони задни носачи ,остава да сменя горни носачи , и ако се наложи и накраиници пък да видим .Мерси за оказаното садеиствие ако някои има оште идеи да пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имаш газ или Метан колега?Много ми напомня на поведението на англичанка с огромна бутилка в багажника :( След 80 километра в час, все едно някой друг управлява колата, ти само се намесваш леко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите смени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Същият проблем имам и аз , но се появява при 150-160.До скоро бях със същия мотор като твоя ,но сложих б18ка и смених и окачването.Преди се да го сменя нямах такъв проблем , затова мисля че трябва да отида на реглаж. на предницата.А иначе и при мен усещането е като при теб неможе да удържиш колата на пътя,но според мен причината не е лекия волан а това че предните ми гуми 'сякаш са се скарали и тръгват в различни поски'  :(

Редактирано от velioto4en

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм от тези кадето мислят че е безмисленно да слага на такава кола подобни работи ,не няма ништо, но не съм гледал за амортесьори отзад, но не се клати, или люлее

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше същият проблем с лекия волан, но в последствие забелязах, че ми яде гумите от вътрешна страна и след като отрегулирах предницата се оправи! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай с други гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи баланс на гумите колега.Аз закупих гуми заедно с джанти втора ръка.Имаха направен баланс и монтирах направо.При скорост над 90 км волана ми ставаше прекалено лек и трепереше.Отидох при гумаджия, направихме нов баланс и сега всичко си е наред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха и други - пробвай с други гуми или поне кажи какъв размер са. Моят Прелюд дойде с много широки гуми и така правеше, като ги смених с нормалния размер всичко заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195 55 15 това го дават по книга това и съм сложил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм разглеждал менюалите имам спомен, че в помпата има 2 клапана поддържащи налягането подавано към рейката.В този ред на мисли, ако тези клапани са заминали е възможно налягането при високи обороти да се повишава и това да е причината в свръх лекия волан.Това коте пиша го давам като идея не съм мн сигурен дали има вярно с истината :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...