Jump to content
pikaso906

F20A4-Колко разпределителни вала има?

Recommended Posts

Спорим с един приятел този двигател с колко вала е,защото ми се вижда тесен за 2,а той казва,че щом е с 16 клапана е с 2 вала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1 :)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SOCH -най-много един

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма такава зависимост, за да се съди по нея с колко е :)По неговата желязна логика всички (почти де) мотори на Хонда са с два горно разположени вала :)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вал е колега, има и балансиращи обаче. 16 - то клапана нямат общо с броя на валовете... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеобщо мнение породено от незнам си кво си :) щом е 16 вин. е двувалова :) е аз кат съм с 12 съм със вал и половина :) :) Спечелих бас преди време с един спорещ ,кога ли беше :) .

 

 

 

F20A

 

This engine series was used in the Honda Accords in Japan and Europe. The DOHC F20A was also derived from this engine (see below).

 

Specifications

Bore × Stroke: 85.0 × 88.0 mm

Displacement: 1997 cc

Compression ratio : 9.5:1

Valve Configuration: SOHC, 16 valves

Max output : F20A2 / F20A8 110 PS @ 6000 rpm (PGM-carb)

Max output : F20A4 133 PS @ 5400 rpm (PGM-Fi)

Max output : F20A5 150 Ps @ 5400 rpm (PGM-Fi)

Max output : F20A7 147 PS @ 5600 rpm (PGM-Fi)

Max torque : F20A2 / F20A4 / F20A8 18.5 kg m @ 4300 rpm (PGM-Fi), 16.1 kg m @ 3800 rpm (PGM-carb)

Max torque : F20A7 19.3 kg m @ 4400 rpm (PGM-Fi)

Fuel consumption (Japan Combined Cycle) : 9.6 km/l (PGM-Fi), 9.8 km/l (PGM-carb)

 

This engine also spawned many variants, according to market, but the specs remain largely similar, The F20A5 it's used in the Cb3 and Cb4 Chassis

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спорим с един приятел този двигател с колко вала е,защото ми се вижда тесен за 2,а той казва,че щом е с 16 клапана е с 2 вала?

Пич, ама изобщо не се заяждам :) , обаче много се забавлявам с вашия спор. Ти, като караш това изящество трябва да си поне елементарно запознат с техническите му данни: F20А4 Обем 1997 см3 Мощност 133 к.с/ 5400 Въртящ момент 179 Nм/5000 Газоразпределителен механизъм SOHC Диаметър на цилиндъра 85 мм Ход 88 мм Степен на сгъстяване 9.5 Количество клапани на цилиндър 4 Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорим с един приятел този двигател с колко вала е,защото ми се вижда тесен за 2,а той казва,че щом е с 16 клапана е с 2 вала?

Пич, ама изобщо не се заяждам :) , обаче много се забавлявам с вашия спор. Ти, като караш това изящество трябва да си поне елементарно запознат с техническите му данни: F20А4 Обем 1997 см3 Мощност 133 к.с/ 5400 Въртящ момент 179 н*м/5000 Газоразпределителен механизъм SOHC Диаметър на цилиндъра 85 мм Ход 88 мм Степен на сгъстяване 9.5 Количество клапани на цилиндър 4
Е да де ама аз кат немога да го убедя,че е с 1 вал не значи ,че не знам.Питам та утре да му покажа ,че хората са казали ,че е 1 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорим с един приятел този двигател с колко вала е,защото ми се вижда тесен за 2,а той казва,че щом е с 16 клапана е с 2 вала?

Пич, ама изобщо не се заяждам :) , обаче много се забавлявам с вашия спор. Ти, като караш това изящество трябва да си поне елементарно запознат с техническите му данни: F20А4 Обем 1997 см3 Мощност 133 к.с/ 5400 Въртящ момент 179 н*м/5000 Газоразпределителен механизъм SOHC Диаметър на цилиндъра 85 мм Ход 88 мм Степен на сгъстяване 9.5 Количество клапани на цилиндър 4
Е да де ама аз кат немога да го убедя,че е с 1 вал не значи ,че не знам.Питам та утре да му покажа ,че хората са казали ,че е 1 :)
Един, единствен и издържа на яко ренде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори колеги ,вече няма да досажда ,а и спечелих 10 литра бензин. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя е бил яко фен на Опел май,а?:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз спорех на скоро с едно лапе с Калибра дето калибрата му е C20NE (115hp), а той твърди и си вярва че е C20LET (204hp)! Направо ме е яд на такива хора които карат коли и не знаят какво карат всъщност ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...