Jump to content
JoroHondata

Застрахователи и автокаско

Recommended Posts

ЗдравейтеПреди по- малко от месец си поднових застраховката (пълно автокаско), и се оказа, че оценката на моята Хонда е паднала с около 30 % !Това беше много неочаквано за мен, но вече цените на автомобилите били много ниски...Някой сблъсквал ли се е с подобни "проблеми" ?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално, вече от около година е така за хондичките преди 2000г. Най-вече важи за Армеец, но и повечето от другите застрахователи са така. Единствено ДЗИ държаха все още по-големи застрахователни премии преди 6 месеца (старата 6та генерация я застраховах на 5000лв тогава). В момента не знам какво е положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

-20% при мене в ДЗИ, по шваке ги карам да проверяват всеки път, че иначе на око смъкват повече (искаха да е -25%).

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално. И а съм в Армеец. След година сигурно въобще няма да искат да ми правят каско, защото колата ми е '94, което според съвременните стандарти на застраховане явно е мега дърта бангия :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно нормално е отвори мобиле.бг погледни цените на колите и помисли колко е голям спада примерно от преди две години до сега тогава трудно можеше да намериш хонда примерно сивик 5-та генерация под 2000лв в кофти състояние,а сега са по 600-800лв

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеВъпроса е по- скоро принципен- нали с около 10 % грубо намалява оценката/вноската всяка следваща година. Та едно е застрахователите да я намалят с 10 %, друго е с 30-40 %. И не се ли оценяват колите по Шваки (при мен беше така, но когато колата беше на 10 години- 2006 г) ?Вече ми е ясно, че всеки застраховател си има различна политика.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 2005-та за 2009-2010 оценката й беше 31 000 лв , 2010-2011 - 28 000 лв !!! Лично аз бих предпочел винаги по-ниската оценка , защото никога не е по-ниска от стойността на колата , ако трябва да я продам и защото ще платя по-малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обезценяването ти е точно 10%. При Жоро е около 35%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще кажа вече , че старата оценка беше в Булинс , а сегашната Евроинс !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една малка забележка мисля че до 10-та година всички застрахователи плащат по цени на официален дилър, а после по експертна оценка, Шваке и както дойде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...