Jump to content
Felix

Акумулатор за Сивик '95

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Наскоро си взех Хонда Сивик (англичанка) и тя си беше с оригиналния акумулатор на Хонда. Оказа се в последствие , че е развален и сега си търся нов. Гледах в Autodata и там пишеше , че стартовия ток трябва да бъде 115~ А. Влизах в доста сайтове за акумулатори но на всички беше 300+++ А ! Има ли някакво значение това или просто е различен стандарта, защото в сайта на Варта пишеше "400 A EN"?Ще очаквам насоки. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем. Карам такаква кола от 2007ма и винаги ми е била с не-хондов акомулатор. Даже сега на хеча на жената монтирахме един банер на 62ач и много стартов ток. Мойта е с искра. Пак нз колко и му е стартовия ток. :P Явно тока, който го пишат е минимален, не максимален :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какъв двигател е колко кубика е.Купих я с Банер и 3 год. нямах проблем и тази зима го смених с 77А/ч на Искра.Колата ми е дизел.За бензинова може и по малък.Ориентирай се по стойката на акумулатора,големината му и от тази големина взимаш 62А/ч и няма да имаш ядове.Варта по каталог излиза 45 за дизела на Бош също.Банер искат 100А/ч така че средното е 62.Зависи и колко пари ти се дават :P .Ако си с бензинка няма да имаш грижи и на 45А/ч.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е като моята за японския стандарт акумулатори!По принцип се слага с възможно най-големия капацитет ама тука обема ни ограничава на 45АЧ!Български акумулатор не купувай щото този модел залежават с години тука и колкото са скапани ,като дойде ред за експлоатация хич ги няма,купи си западен модел ,всъщност купувай направо ЕКСАЙД и забраваш за проблеми с акумулатора!При всяка марка можеш да попаднеш на дефектен екземпляр ,но ексайд по принцип нямат грешка и не се ебават с гаранцията така че взимай ексайд като моя ,мисля 147кинта беше и остава да почерпиш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Става на въпрос за Сивик , 5 врати, хечбек, D15Z3 . Там мястото за акумулатор е доста малко. Дали ще стане този Ексайд , който ми казваш? Днес гледах снимки на акумулаторите и видях , че на дъната им има по широка подложка. Мислиш ли че може да се навре в мястото за акумулатор ?

Редактирано от Felix

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...