Jump to content
Nilak

Самозаключване на багажника

Recommended Posts

Привет,Имам Honda Accord i-CDTi. Преди като отключех колата и можех да отварям багажника без да натискам други бутони по дистанционното. Наскоро обаче установих, че вече се отваря само от копчето на дистанционното или от лоста до седалката. И след като го затворя се заключва веднага.Предполагам има някаква комбинация, която съм натиснал без да искам. Моля, ако някой знае как се отстранява проблема - да пише. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

68 прегледа и нищо... явно никой не знае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко ти е новичка колата за да се знае какво е .Когато затвориш капака чува ли се после щтракване от само-заключване,или прото натискаш отзад и не се отваря?Дръжката отзад механична ли е или като я натиснешсе усеща как натискаш бутонче което цъква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова :cool: 7 годишна кола :cool:Не се чува щтракване(или поне аз не мога да го чуя), като натисна не се отваря. Има нещо като бутон, който се натиска, тоест е механична. Няма ключалка на задния капак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова :lol: 7 годишна кола :sayjin:Не се чува щтракване(или поне аз не мога да го чуя), като натисна не се отваря. Има нещо като бутон, който се натиска, тоест е механична. Няма ключалка на задния капак.

Именно проблемът ти е чисто елекртически. Не е механична.Тоя бутон не подава импулс за да се отвори багажника.Проверете тоци и маси.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда е с ел. багажник. Как си отварял багажника без лоста или дистанционното? ;) Единствения начин е на капака да има бутон, а аз не знам да има такъв. Дори няма ключалка като при Сивик. Там е механично със жило и за това се ползва ключа вместо копче на дистанционното. Не съм сигурен, но мисля, че няма Хонда, на която да отвориш багажника освен с ключа или от лостчето.П.П. Или изобщо не съм разбрал проблема, или не си познаваш колата.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Значи вчера свалих кората на капака на багажника, за да видя какво е положението.

Разкачих кабелите и ги снимах, ето как са:

Публикувано изображение

На капака от външната страна имам черен бутон, който се натиска и дава контакт между синия и черния кабел - проверих го с мултицет - дава определено съпротивление - значи не е повредата там. Неговия куплунг се свързва с един друг, на който има черен и син кабел с червена нишка. Не съм проверил докъде стига но куплунга не е повреден - предполагам някъде по-навътре може и да има проблем.

Третия куплунг е с 3 кабела (жълто-зелен, черен и син с червена нишка). Между черния и синия има постоянно напрежение (12V). Между другите няма. Като натисна бутона на ключа за отваряне на багажника между жълто-зеления и черния се появява напрежение за малко време (това, ако е включен куплунга задейства едно лостче и то отключва механизма, същото лостче има и връзка с жило, за да се отваря от лост до краката на водача).

Предплоагам като се натисне бутона на багажника, се подава напрежение на механизма и той отключва (електрически) багажника.

След така направените изследвания мисля, че има някъде прекъсната връзка в кабелите, но не ми се размотаваше целия сноп.

 

Моля, ако някой е запознат с проблема или има електрическа схема на тези връзки да драсне някой ред. Благодаря предварително!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема: Оказва се, че има копче, което се намира на една хоризонтална греда вътре в багажника, което определя поведението на заключването. Явно с някой багаж се е преместило в другата позиция. Как не съм го видял преди не знам, но в един сервиз на Хонда ми го показаха.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте,имам следния проблем.бажагника ми спря да се отваря от копчетата в купето и на багажника от вън!единствено от дистанционното се отваря!колата е хонда акорд8 седан

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седана има копче в жабката, виж на каква позиция е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...