Jump to content
Honda user

Губи мощност при пълна газ

Recommended Posts

Ще извинявате, но сега докато опозная колата си, ще имам някои въпросчета.Става въпрос за следното:Вчера ми направи впечатление, че при изкачване на дълъг наклон на 5-та предавка с около 80км/ч, като подам до край газ автомобила спира да набира, а като отнема (върна) малко газта и почва да набира (дори и бавно). Давам пак газ до долу - пак спира да набира, пак отпускам малко и почва бавно да набира.На какво може да се дължи ?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло така нареченият компютър(ECU) управлява двигателя малко странно(това го казвам за икономиците). Понякога се ''наема'' по нагорнище без да даваш газ. Аз лично не съм забелязал да глъхне при пълна газ, така че е възможно да имаш някакъв проблем. Не е зле колата да се диагностицира, ако имаш съмнения. За Дупница не знам, но в София със сигурност има кой да ти направи диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина е,икономиците" заспиват "по време на каране и се" събуждат" също така изведнъж,когато караш с малко газ,но с газ до ламарината не съм го усещал.На 5-та в баир не ускорява ,по скоро поддържа скоростта.Аз лично мислех че бенз. филтър е запушен.Когато по равен път ти "заспи" се радвай-колата мирише бензина,ако не връщай 1или2 скорости и я събуждаш на мига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм забелязъл до някъде този ефект. При 80км/ч на 5та трябва да си на около 2200 оборота. Според мен като я натиснеш до долу, става прекалено богата смес и започва да се дави( все пак с газ до долу стигаш 7200оборота) :) Ръгай смело 2 предавки надолу и тогава газ до ламарината :) Не се притеснявай, че ще сложиш 3та с тази скорост, икономиците имат хипер-дълги скорости. На моята (д15з6) даже бих сложил 2ра ако ми трябва. 2ра ми е до 110, 3та до 150, 4та не съм тествал.. :)ПС: Приятното усещане като караш с 100км/ч на 5та, спокоен двигател, съвсем малко газ, заспал мотор и без нищо да пипаш, изведнъж се "събужда" и излиташ :Д:ДПС2: това с 2ра при 80км/ч съм го правил. Трябваше да изпреваря един камион, а зад мен ме натискаше някво голфче(караше ми плътно до задната броня, което лично много ме дразни). Стигнахме една права и като ми се откри.. от 5та шляп та 2ра( ест с много междинна газ), за нула време порязах камиона а голфа зад мен :) се стъписа и даже не изпревари камиона :Д

Редактирано от Veid
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ги наричате икономици , икономици не са ли само E-VTEC 90hp?114hp VTEC - защо да е икономик?(не се заяждам , просто питам)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Защо ги наричате икономици , икономици не са ли само E-VTEC 90hp?114hp VTEC - защо да е икономик?(не се заяждам , просто питам)?

Не по принцип този мотор също се води икономичен Втек по ред причини :) (това не означава че е куц) :) Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 4та и ще си върви съвсем добре. Изобщо не е заспала и тн - просто и трябват обороти, а скоростите са дълги. Аз на икономика доста редовно, за да изпреваря на магистрала по баир в голям трафик му набивах 3та на 80кмч и си дърпаше до 120кмч супер, а беше 90коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега B7_ мерси за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е напълно нормално като е на 5-та.Аз ако ми трябва динамика спокойно при 120 км. ръгам 3-та.На 5-та се наема но след 3000 оборота.Разхода при спокоино каране е 5/100км извън градско :ph34r:А градско в София е 7/100 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, явно като почна да я карам Хондичката и мина 200-300-500км, ще й свикна с всички тези особености. Сега все още си карам Ровера, докато й сменя масла, ремъци и т.н. Минал съм с Хондата има-няма 50-60км и затова ми правят впИчатление някои особености и питам дали е нормално:ph34r:Благодаря на всички отговорили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е има ли изобщо смисъл да се слага газова на тези V-tec?? ...или и като се сложи, разхода пак е 5-7л. на 100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...