Jump to content
Honda user

Какво да направя с катализатора

Recommended Posts

Здравейте колеги,Преди 1 седмица си купих Сивик(Англичанка) с двигател D15Z8 - VTEC (114к.с)Мисля в близко бъдеще да слагам газова уредба, но гледам, че катализатора и ламбда сондата са разположени още в началото на изпускателния колектор. Ще е ли нужно да се прави нещо или може всичко да остане така и да се сложи газ? Няма ли да замине ламбдата по-бързо от газта?Всякакви съвети са добре дошли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямаш никакви проблеми в това отношение. От 4 години съм с газ и сондата още си ми работи и катализатора си ми стои. Ще имаш само един проблем- от газта се отделя и вода и малко по-бързо ще ти отиде генерацията, но и това си има решение :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да махаш катализатора, по добре си свали клапаните, щото след малко ще се появят поне 10 тина човека дето щи кажат че щи изгорят клапаните от газта :huh: А после ще бъдеш анатемосан дето слагаш думите "хонда" и "газ" на едно място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами фабричната хонда на метан ми е с ДВА катализатора!18160-PDN-A0218190-PDN-A00

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да махаш катализатора, по добре си свали клапаните, щото след малко ще се появят поне 10 тина човека дето щи кажат че щи изгорят клапаните от газта :) А после ще бъдеш анатемосан дето слагаш думите "хонда" и "газ" на едно място :P

:D Карам на газ от 12-13 години (тази ще ми е 5-та кола на газ) и все това ми се разправя - ще ти изгорят клапаните, ще ти се запушат дюзите, ще ти изгори бензиновата помпа, ще се износи двигателя по-бързо, ще видиш като вдигнат цената на газта....Така, че леко съм свикнал на "анатемосване" :huh: Благодаря ви за съветите - реших да си оставя (за сега) колектора сток - няма да пипам нищо, ще слагам газта, пък ако се наложи тогава ще махам катализатора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипай катализатора няма да имаш проблеми с него :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрано - благодаря ви!Катализатора остава - считаме темата за приключена :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...