Jump to content
Ganchev

Съвместимост на стъклата с Хонда и Роувър

Recommended Posts

Колеги, интересува ме конкретно съвместимостта на стъклата на шофьорската врата(лява врата) между Хонда Англичанка и Роувър. Преди 3-4 години ми бяха счупили шоф. стъкло и от каското ми казаха да си го сменя и представя фактура. Отидох в Кобрата, питах ги, казаха ми че за хонда нямат, но от роувър става. Викам ок, сменяйте го. Но.. Стъклото почна да излиза от уплатнителя(водача) и да пада. Отворих вратата, разгледах, уплатнителя беше скъсан. Не ми се занимаваше в момента и карах без да ми се сваля прозореца до сега. Днес смених уплатнението и останових, че въпреки новото уплатнение стъклото продължава да излиза. Уплатнителя е наместен перфектно. Имам чувството, че стъклото е с около 1см по-тясно отколкото трябва да е. Та има ли така вероятност, стъклото от роувър да е по-тясно от това на Хондата. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно еднакви са..... трябва да напасваш водача на стъклото ..... и да видиш механизма как е щот много често става усукване и излиза стъклото в горния край.... ако трябва ще го регулираш

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигорен ли си в това, колега? Ако си сигорен, значи да отивам в някой стъкларница и да ми го регулират, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че по-скоро са си оставили ръцете при монтажа. Обърни внимание, като затваряш стъклото, и стигне до горе, дали напъва външния панел (ламарината) на вратата настрани. Ако да - механизъмът е износен. Пластмасовите ролки във водачите или двете оси на "ножицата".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо хубаво да намажеш със силиконова смазка улея на уплътнението в който се движи стъклото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко, смазано е всичко днеска. Краси, проверих дали не напъва някъде ламарината. Не е от това, смазана е и ножицата и зъбците механизма върви гладко. При плътно вдигнат прозорец, може да слезе до 2 пръста и да си стой на мястото, след това започва да излиза от предния край. Да се постопли малко, че днес тука ни връхлетя сняг и ще ида до кобрата да видят могат ли да регулират нещо. Дано стане, ако не стане ще мисля вариянт да взема едно стъкло от англичанка и само да пробвам.. Ако и там вече не стане не знам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

убеден съм че са еднакви....свали направо механизма и виж дали хлопа в средата дет са съединени ножицата и държача...ако хлопа на стругар да направи друга втулка

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, как се сваля механизма? Май е занитен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои ако знае как да се оправи ще е супер че и моето дясно стъкло е със същтите симптоми а вече му идва сезона за отваряне :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съшия проблем. Решението е много просто....смяна на механизма :honda: шегувам се. Проблема е в кръстачката има една втулка, която с времето се износва и дори да регулираш прозореца пак ще си излиза, а за да не излиза се прави така.... в момента в който натискаш да си вдигнеш прозореца натискаш предния край на прозореца с един пръст към задния, когато остане близо 10см. си махаш пръста и всичко изглежда перфектно (ако не го махнеш пак ще се затвори перфектно само ,че пръста ти няма да изглежда перфектно). Малко по-нагоре когато се шегувах наистина го предложих като решение или варианта да се разглоби така, че да се смени тази втулка. При успех споделете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...