Jump to content
upda7e

Сивик 6ген. -въпроси ?

Recommended Posts

Здравейте колеги , почетох си , но не задоволих любопитството си.Аз съм голям привърженик на дизела(тук изобщо не намесвам вечните спорове бензин - дизел!).Интересуваме какви дизелови двигатели имат Сивиците понеже страшно много ме грабнаха от тая генерация(дано не бъркам ама 6 ген. са 97-98-99 г.)Защото като ги гледам в мобилето има по каквито човек си иска коне 87-90-92-100-105......и другото което е как са като абревиатури гледам D , TD , TDI , CTDI - и коя какво означава , това последното явно е Común Real двигател от новото поколение , но той май не се слага на тая генерация , а на по-новите.Но най-често попадам на TDI(което ми се вижда странно , защото това означение би трябвало да могат да го ползват самo VW и AUDI ??) , та в сайтовете това най-много ме привлича Сивик TDI 105hp тук гледам , че този двигател има ECU(компютър) аз ли греша някаде или двигателят е Común Real с електронна помпа и т.н.т просто , ако някои ми разясни тея неща ще съм му много задължен!Даже направо да говорим май само за този двигател TDI само 105 коня ли го има или други разновидности?Пъргав ли е надежден(здрав) ли е разходът му.Знам , че нещата станаха много , за което съжелявам , но искам да знам колкото се може повече пак благодаря на отзовалите се!А и защо ми се вижда , че дизеловите двигатели на HONDA май са на Rover?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има писано по въпроса, но ...Избрал си си англичанка. Двигателите са Ровър - 20T2N, 105 коня, турбо, интеркулър, и 20T2R, 86 коня. Какво точно означават абревиатурите не знам, но ще ти кажа, че има разминаване в БГ база данни и европейските. Когато регистрирах в БГ моят Ровър дизел, не го намериха в базата данни. В ЮК се водеше SDI-turbo, а в БГ такъв не намериха. Същото се случи и с другата кола - Mitsubishi Shogun Pinin GLX GDI ECO, такова в БГ няма.Иначе дизелът е (казвал съм го в друга тема) единственото нещо, в направата, на което англичаните не са си оставили ръцете. Много е добър.Инфо можеш да намериш и в Ровър форума.Успех

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърдено колега .Единия е TDI, а другия TD съответно 105 коня и 86 . Не помня точно ,но ми се струва че имаше и без турбо само " D " към 80 коня или нещо подобно . Иначе информацията наистина е по добре да се търси в Роувър форума, тук определено сме почитатели на "бензиновите изпарения" :) . Айде със здраве и успех в покупката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ахх лошо , това означава десен волан..А тоя 86 коня ,не е англичанка такли ? И , ако може малко повече за него?За горните постове , благодаря много!

Редактирано от upda7e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не означава десен волан. На теб ти трябва с нормален волан тогава си купуваш със нормален. Иначе двигателите са си точно за англичанката и двата да не кажа и трите понеже за последния не съм сигурен ,но мисля че горе колегата го е казал SDI ,който трябва да е чист дизел, но пък май се намира доста по рядко. Между другото аз карам бензин 1.6 113 коня на англичанка и един път се гоних със дизел на Роувър във същото купе като на англичанката (идентични са ). Да ти кажа ,че го минах обаче не е никак бавен и предполагам беше 105 коня понеже си дърпаше доста прилично .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука не се разбрахте нещо. До 2002 година дизелов мотор, като мотора е 2.0 ТД или ТДИ на Ровър, на Хонда Сивик се монтира само на т. нар. англичанки, може би поради съвместимостта на каросерията, все пак си е на Ровър. Казват им англичанки защото са сглобявани в завода в Суиндън - Англия и ползват каросерията на Ровър (серия 400 май беше). Това не значи че са с десни волани, със нормални леви волани са си (е има и с десни ако настояваш :) ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво супер сте:)! Вече почнах да се осъзнавам :).Някак си не ми се искаше HONDA със сърце на ROVER , ама ако наистина тоя двигател е толкова пъргав и корав(здрав) няма да му мисля много.Само въпросът с подръжката(като цени) остана и Común Real ли е този двигател?Сигурно вече на някои му иде да ме убие :D

Редактирано от upda7e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не не е комън рейл.За цени не мога да ти кажа, защото му направих обслужването в ЮК. Карах го 1 г., след това 2 г. в БГ, без да се пипа нищо по него (не се наложи).

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега , това ми стига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Считам темата за приключена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...