Jump to content
greenpython

Контролна лампа - светна оранжевата лампичка

Recommended Posts

Здравейте,имам сивик 1.4 iS и от 1-2 дни ми светна оранжевата лампичка от снимката.Бихте ли ми дали съвет, идея каква може да е причината (причините), за да знам като отида на сервиз да не гледам съвсем като теле?За съжаление нямам опит и познания с колите, затова моля отговорите да са на "по-прост език".А и съм в чужбина, така че нещата се усложняват двойно.А също ако може и кратко описание на червената лампичка:rolleyes:)Мерси предварително.http://img822.imageshack.us/img822/6824/p3060020.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Oранжевата е "чека", т.е. Engine Management Light. Нещо, или някои неща по колата не работят, както трябва. Какъв е проблема ще ти кажат, като ти направят компютърна диагностика.Червената е Airbag - SRS ( Supplement Restraint System ). Имаш проблем с въздушните възглавници. Може да е просто разкачен кабел.Има вероятност заради повредата във вуздушните възглавници да ти свети "чека".

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колата не е запалена, а е на контакт нормално е червената лампа (srs) да свети за малко и после изгасва. Ако не изгасва червената лампа (srs) въобще, значи проблема е този който ти каза колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за неточното изказване.Червената лапма "SRS" просто исках да разбера за какво се отнася.Иначе след запалването си изгасва.Само оранжевата продължава да свети.Еми ясно.Ще търся тия дни някой сервиз да я видят.Но доколкото разбирам може да се окаже какво ли не по мотора, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите на всички и все пак искам да уточня за себе си, доколкото разбирам може да се окаже и просто грешка в компютъра, след проверка с диагностика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом сте отскоро заедно :D прегледаи всички букси под капака !!!

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По принцип жълтите лампи са предупредителни,а червените са за сериозен проблем...... ....защо не откачиш за няколко минути акумалатора,като след това я запалиш недей да даваш газ няколко минути.......... :D

Редактирано от nag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...