Jump to content
Ekzotik

от Д14А4 към нещо по голямо

Recommended Posts

И така нарадвах се на моето 1,4 и сега искам на нейно място да сложа 1,6 до към 130 коня. Към кои мотор да се насоча като идеята ми е да не се налага да сменям всичко (компютри,полуоски и т.н.)! Има ли вариант при който само вадя моя мотор от коша слагам 1,6-то и "лайв ис лайв" Моля за информация по темата за бъдещия ми проект не ме жалете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-лесно е май да вземеш Sohc Vtec от 6-та купе и да го сложиш. Тампоните би трябвало да паснат. Инсталацията е същата, сменяш само ЕЦУто и даваш газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да махнеш поне и скоростната кутия, че д14 е с безбожно дълги скорости еле 5-та :) Това незнам дали ще означава задължителна смяна на полуоските, но не очаквай при смяна на мотора филма да свършва с подмяната на агрегата :) Поздрави и успех с проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така нарадвах се на моето 1,4 и сега искам на нейно място да сложа 1,6 до към 130 коня. Към кои мотор да се насоча като идеята ми е да не се налага да сменям всичко (компютри,полуоски и т.н.)! Има ли вариант при който само вадя моя мотор от коша слагам 1,6-то и "лайв ис лайв" Моля за информация по темата за бъдещия ми проект не ме жалете :)

Мойта препоръка е да сложиш Б16А2, пълен суап.Има колеги с много успешни такива трансплантации.Мотора си е сметнат за скоростите и всичо ще си дойде на място.За 125к.с. ще ти се видят малко след някой друг месец и кво ще правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да махнеш поне и скоростната кутия, че д14 е с безбожно дълги скорости еле 5-та :) Това незнам дали ще означава задължителна смяна на полуоските, но не очаквай при смяна на мотора филма да свършва с подмяната на агрегата :angry: Поздрави и успех с проекта.

Какво имаще впедвид с 'но не очаквай при смяна на мотора филма да свършва с подмяната на агрегата'? Какво би последвало???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така нарадвах се на моето 1,4 и сега искам на нейно място да сложа 1,6 до към 130 коня. Към кои мотор да се насоча като идеята ми е да не се налага да сменям всичко (компютри,полуоски и т.н.)! Има ли вариант при който само вадя моя мотор от коша слагам 1,6-то и "лайв ис лайв" Моля за информация по темата за бъдещия ми проект не ме жалете :angry:

Мойта препоръка е да сложиш Б16А2, пълен суап.Има колеги с много успешни такива трансплантации.Мотора си е сметнат за скоростите и всичо ще си дойде на място.За 125к.с. ще ти се видят малко след някой друг месец и кво ще правиш?
Сигурен съм че си прав :),но аз съм лимитирал проекта и за това ми трябва златната среда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-лесно е май да вземеш Sohc Vtec от 6-та купе и да го сложиш. Тампоните би трябвало да паснат. Инсталацията е същата, сменяш само ЕЦУто и даваш газ :angry:

Ти правил ли си подобна интервенция????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, но доколкото знам на дадена генерация захващането на моторите е идентично. Инсталацията е същото ОБД, така че какво може да се обърка? По-горе meto'o е искал да ти каже, че като се зарибиш и ще почнеш да правиш още и още и още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се ползва същата инсталация ще трябват малко жици още.... 2 за инжекторите, за делкото, за витека... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не, но доколкото знам на дадена генерация захващането на моторите е идентично. Инсталацията е същото ОБД, така че какво може да се обърка? По-горе meto'o е искал да ти каже, че като се зарибиш и ще почнеш да правиш още и още и още...

 

 

За зарибявката :rolleyes: няма да говоря че тя е ясна :Р

Насочил съм се към д16у8 какво ще кажете за него???

Редактирано от Т.Иванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако се ползва същата инсталация ще трябват малко жици още.... 2 за инжекторите, за делкото, за витека... :rolleyes:

Значи да търся двигателя с инсталация за да си улесня нещата Редактирано от Т.Иванов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Разгледай темите в "проекти". Има обаче една въпросителна-при смяна на мотора му се променя номера и после 1 "доброжелател" да има и си готов :) Иначе може и технотестове т.н. и да ти писне да се занимаваш. Пък и данъка ще ти скочи много... Разгледай по-добре си направи едно mini-me с ревизия на мотора и си нареди една кутия. :rolleyes: п.п.Лично мнение,да не ме убиете сега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега .. преди да решиш да сменяш трябва да знаеш , че инсталацията ти НЕ става на нито един друг двигател освен на Д14.. аз имах Д14 също преправя се всичко и по мотора и по компа (трябва да минеш на ОБД-0 или Обд-1) аз минах на ОБД 1 най лесно ми беше .след като направиш това с комп който може да се чипва можеш да сложиш какъвто искаш мотор! Д14ските са савсем различни от останалите нямат нищо общо от към инсталация ! да знаеш :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:o:blink: :blink: Я пак D16Y8 кое ОБД е? И за какво му е да прави чипове, като ще вземе готов комп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И така нарадвах се на моето 1,4 и сега искам на нейно място да сложа 1,6 до към 130 коня. Към кои мотор да се насоча като идеята ми е да не се налага да сменям всичко (компютри,полуоски и т.н.)! Има ли вариант при който само вадя моя мотор от коша слагам 1,6-то и "лайв ис лайв" Моля за информация по темата за бъдещия ми проект не ме жалете :o

Мойта препоръка е да сложиш Б16А2, пълен суап.Има колеги с много успешни такива трансплантации.Мотора си е сметнат за скоростите и всичо ще си дойде на място.За 125к.с. ще ти се видят малко след някой друг месец и кво ще правиш?
Как какво, ще прави тунинг :blink: Ще си купи това онова и ще я докара колкото да си беше взел б16ка :blink: Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш Джипърса и 300 коня ще ти са малко.....Ама тва е положението -все са малко и не стигат.Конска му работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...