Jump to content
Wolfcry

Познат шум, но не знам какво е

Recommended Posts

Привет! Сигурно много ще ми се смеете на обяснението, но само така мога, извинявам се. Тъй като не разбирам повече от това да си сменя филтрите и пр, си задавам въпроса тук, защото също така не обичам да ходя при "майстори".От известно време отпред от време на време се чува много остър и пищяш звук, който прекъсва на равни интервали и след няколко секунди спира. Чувал съм го и при завой и при прав ход. Звукът е страшно "известен", но няма как да го опиша, чувал съм го при сумати коли. Било то постоянно чувващ се или спиращ след няколко секунди (може би съм в "ранен етап" на проблема, затова не е постоянен) Явно проблемът е масов и еднакъв за различни коли и модели. Затова и смятам, че не е нещо специфично,а проблем по окачването тип каре или нещо подобно, може би.Ако някой ме е разбрал и се сеща за въоросния звук, моля да ми каже от къде идва. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък - генератор, "серво" на волана, климатик???

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1, ще допълня да си видиш и нивото на хидравл. течност в казанчето ( щом го чуваш и в завой...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатик нямам. Реших, че е нещо по окачването, защото от много коли съм го чувал този звук, явно е обикножен масов проблем. Ще погледна хидравличната течност. Кофти е че няма как да го "покажа" да го чуете звука, много е "известен". И тъй като съм го чувал от други коли като постоянен звук, явно е проблем, с който може да се кара, и който се задълбочава, тъй като при мен се чува рядко и то само за няколко секунди.Ако има още идеи - благодаря

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натегни малко крилчатата гайка на помпата за хидравликата, и ако не се оправи значи е от динамото. !!! Кога последно си сменявал ремъците им? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 за ремък на динамото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ангренажни ремъци съм сменял миналата година, никакви други. Ще погледна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този звук може да идва и от още 2 места...ролка на ангренажният ремък и водна помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водната помпа я сменях скоро, а ролката да е на 15 хиляди. Още не съм имал време да погледна всичките неща, като установ проблема ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А накладките как са , понякога при свършване на накладките започват да пресвирват ламаринките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремък на генератора се оказа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...