Jump to content
ti6ko

Какво означават буквите.......

Recommended Posts

Може ли някой да ми даде малко инфо ;) за това какво обозначават буквите на двигателите на Хонда (пр.B18,D16..и.т.н) благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B,D,H,F,K -това е серията, а 18, 16, 15 - кубатурата 18 - 1.8, 14 - 1,4 и т.н.

Моя двигател е D серия 1400 кубика -д14а3

Редактирано от Dominiko
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл серия,не са ли съкращение на нещо ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега прегледай тази връзка. Надявам се да се ориентираш за какво става на въпрос :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук е добре обясснено,но се извинявам,няма ли точно показано,написано или друго нещо което да ми 'извади очите',че аз нещо не мога да стопля... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто обозначават различните серии и поколения с букви. Сходни мотори, със сходна механика и някои взаимозаменяеми части, от една серия. Възможно е да са с различни кубатури: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6 - Д серия; или 1.6, 1.8, 2.0 - Б серия; или 2.0, 2.4 - К серия.Въпроса е странен, все едно да питаш какво значет буквите и цифрите при модеите на немските коли: мерцедес S клас, С клас... или Ауди А6, А8... или БМВ 3, 5, 7!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми горе долу разбрах,но ето един от немските котори Орел има букви на мотора(engine code)които са X16X,C20LET,C16SN...и т.н. те гласят:1.първата буква-вредни емисииC-Евро 1X-Евро 2Y-Евро 3Z-Евро 42.вторите две числа са кубатура на мотора 16-1.6,20-2.0.....и т.н3.четвъртата е степен на сгъстяване-при бензиновите моториG-8.5:1 или под 8.5L-от 8.5:1 до 9.0:1N-от 9.0 до 9.5S-от 9.5 до 10.0X-от 10.0 до 11.5Y-над 11.54.петата е горивозахранващата с-маD-дизелE-многоточков инжекционZ-моно инжекцияV-карбуратор :lol:;) а последната е начин на изпълнение на автомобила,но за това тря още писане а баш сега ме мързи малко :angry: и така като имаме предвит това инфо:примерче: за C20LET мотора буквите му означават- Евро 1,2000куб.см,8.5 до 9.0:1 с.с,многоточкова инжекция,турбо а за хондата предполагам че Б18А2 не значи само 1.8 :lol: Ако има нещо ме коригираите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многоточието не ми прилича на букви.

2. Заглавията на темите е крайно желателно да са обяснителни, изчерпателни и в съответния раздел. Теми от вида "Вижте..." (или по-лошото "Vijte") ще бъдат директно модерирани! Примери за лоши заглавия са: "Помогнете ми", "Имам проблем", "HELP: PROBLEM", "ПОМОООЩexcl.gif!!!", "Molqvi kajete .......", "nqkoi znae li..." и т.н. Пример за добри заглавия са: "Търся ключалка за контактен ключ за АХ"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...