Jump to content
kriviq

Препоръчайте ми марка и цена за съединител

Recommended Posts

Явно ще трябва да се сменя и съеденителя на d14z4. Ако някой може да помогне с марки и цени нека сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте за да не отварям нова тема със същия въпрос пиша тук Тъй като и при мен идва време за съединителя а не мога да намеря за този двигател никъде излиза ми само за А8 някой който е сменял съединителя на d14z4 да каже каква марка и номер на съединителя е сложил моля само за сигурни отговори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли дали рамата на купето и ще се опитам да помогна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SACHS 1878 991 301

Смених само феродото, другото щяло да кара по думите на майстора, а аз му вярвам.

Феродцето е бая скъпо - 210 лева без отстъпка, ония в магазина 2 пъти проверяваха дали няма и лагер и притискател за тая цена, но не би, само феродо.

Към 500 стотака е целия комплект без отстъпка, такава беше цената до колкото помня. И голям зор докато се намери тоя съединител, в 5 магазина в Пловдив нямаха никакъв наличен, този го намерих и го взех, че колата на трупчета, събота и т.н.

Номера на LUK 321 0045 50

 

Това е само за феродото, лагера го има и е около 50 лева, вече за притискател ми излизат тези:

EXEDY HCC713

LUK 121 0029 50

SACHS 3082 637 101

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги отделно феродо , притискател , лагер са по-скъпи от комплект.Всеки майстор който прави такъв ремонт би препоръчал да се смени всичко а именно комплект.Ако си го правиш сам е едно но ако го прави друг на който му плащаш то едно сваляне на кутията е над 100.00лв.Не си заслужава след 10 000км да отваряш отново кутия.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата Mkilla ти препоръчвам да го смениш комплект. При възможност си вземи EXEDY и забравяш за съединителя, държи и на тормоз. Ако не ти се дават толкова пари, и не си съзтезател може и по евтинита алтернатива VALEO.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Exedy-то за тая кола е 550 лева комплекта и за какъв тормоз говорим на D14Z4, та това е кола 90 коня на 1200 кила. Айде едни 150 лева за работа и отиде на 700 лева. Аз ако трябва да дам за тая купчина ламарини толкова пари ще трябва да е карам до края на живота и. Предпочитам да си оставя оригиналния притискателен диск на колата, колкото да бутна некво Валео,Мекарм или тем подобни произведения на китайската живопис.20 000 км вече и няма проблеми с колата, та кой какво препоръчва е си е негова работа, но не винаги е обосновано.Докато някой не ми се обоснове защо трябва да се смени или да не се смени някой чарколяк по колата, препоръките могат да си ги заврът някъде.

Редактирано от jijane
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После не храни колега , че колата която купуваш е боклук и се трошала.Ей така става като собственика преди теб ти казва , че всичко е сменено а всъщност вътре са части за 70.00лв.И какво сега , опитваш се да ме убедиш , да дам 150.00лв за да ми сменят само феродовият диск и то с един от най-евтините възможни на пазара ? Хайде няма нужда и после не храни колите и другите марки автомобили като цяло , те не са виновни , сещай се защо.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите 100 процента комплект тъй като в момента ми е много твърд педала и почти съм сигурен че лагера е заминал и е тръгнал да се вкопава в ламелите на притискателя колкото до цената и ментаците по същата логика купуваш си втора употреба и си ти щом не ти се дават пари да стане както трябва това е машина и никога нищо не се знае кога ще замине вместо после пак да даваш пари за сваляне качване или ти да се занимаваш по добре ги дай за комплект и да забравиш за него колата върви доволно какво като е 1.4 върви колкото фолксваген груп 1.8 90 коня така че има тормоз :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя съединител беше много твърд , така карах 5 години и 60К км , но в послдния месец почна да буксува.

Новия е Herth Buss Jakoparts

Ето какво свалихме , май е оригиналния

  Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от logoH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като го гледам феродовият диск не е оригинален! Ако беше оригинален вместо пружини са гумени !

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като го гледам феродовият диск не е оригинален! Ако беше оригинален вместо пружини са гумени !

няма как да са гумени просто варху прожините има (шлаука) при износване да недранкат прожините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за около 300лв.може да си намериш комплект екседи,да нете излажа твоя трябва да е на 200мм (и комплект валео ще те слуша което е по евтино).

пс.каквато и марка да избереш сменяи комплект.успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така като го гледам феродовият диск не е оригинален! Ако беше оригинален вместо пружини са гумени !

няма как да са гумени просто варху прожините има (шлаука) при износване да недранкат прожините.

 

 

Сигурен ли си в това което пишеш, или пишеш ей тъй за спорта ? ..

Дай си адреса да ти пратя истинско Екседи и да му махнеш "шлаука" и да ни покажеш "прожините" дето ги няма . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екседи комплект в косер е 230 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

гр.монтана офис еконт театъра 0877407240 чакам саединителя!

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Така като го гледам феродовият диск не е оригинален! Ако беше оригинален вместо пружини са гумени !

няма как да са гумени просто варху прожините има (шлаука) при износване да недранкат прожините.

 

 

Сигурен ли си в това което пишеш, или пишеш ей тъй за спорта ? ..

Дай си адреса да ти пратя истинско Екседи и да му махнеш "шлаука" и да ни покажеш "прожините" дето ги няма . 

 

Да колега! Сигурен съм в това което пиша ,ако ти пишеш за спорта аз не го правя! Адрес ако желаеш ще ти пратя на лични !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kosio76, добре ли си бе ? .. :confused:

Ти хубаво пишеш, ама четеш ли това което аз съм написал ? .. Предложението не беше към теб, а към колегата от Монтана, дето не ще да каже, на кого да го пратя съединителя .. ;)

Ако се зачетеш по старателно, ще разбереш, че поддържам същата версия като твоята, че няма пружини и шлаухи, а само тампони ..

Даже съм му го приготвил на колегата съединителя и съм извадил единия тампон и планките, ако реши да шмекерува, да покажа от какво се състои сглобката ..

Само го чакам да даде имената си и дума, че няма да отказва пратката и му го пращам в ето това състояние, да търси вътре пружини ..http://media.snimka.bg/s1/3256/032755820.jpg?r=0

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ох извинявай,но съм спал когато съм го писал и въобще не съм обърнал внимание :punk:

Много съм зле! Още веднъж приеми извиненията ми :worthy:

Редактирано от kosio76

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои тука пишат колкото да не е без хич. Искам да ми вземете Exedy комплект за D14Z4 за 230 лева и да ми го пратите, щото като проверявах последно в Косер комплекта беше 550 лева без отстъпка. Сега ако някои имат по 50-60% отстъпка в Косер може и да стане. Във еврото комплекта на закс беше около 500 лв и то с поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 година за D15Z8 EXEDY комплект 350лв,но непомня от къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...