Jump to content
Jam

1.6 vtec от del sol или Civic става ли на prelude BA

Recommended Posts

Привет, колеги. Интересува ме дали 1.6 vtec двигателите от crx и sivic стават на prelude BA

Това е модификацията

 

2.0 i EX 16V (BA4) KAT (137 Hp)

 

Редактирано от Jam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ! Или по скоро е безмислено и смешно да сложиш 1.6 на това купе.За същите пари можеш да си сложиш Х22.Какво искаш да правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на този модел и от както вече имам вузможността да го карам изкам да го направя както трябва. Сега още събирам мнения. Мерси за съвета колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ! Или по скоро е безмислено и смешно да сложиш 1.6 на това купе.За същите пари можеш да си сложиш Х22.Какво искаш да правиш?

Тожа са 160 к.с жсе пак и купето не е кои знае колко тежко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ! Или по скоро е безмислено и смешно да сложиш 1.6 на това купе.За същите пари можеш да си сложиш Х22.Какво искаш да правиш?

Тожа са 160 к.с жсе пак и купето не е кои знае колко тежко
Колега б16 е безмислено,но х22 е супер.Колегата по горе ме е изпреварил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му сложиш 1.6 на това купе, дори и Б16Б да е /185 кончета/ доста коли ще те оставят замислен какъв двигател си сложил. Както колегите над мен са ти казали, купувай си Н22А и слагай него. Дори е по-евтин от една Б16-ка и е ест. с повечко коне :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Civic. Не, наистина, много е важно това, никога не пиши Sivic. Адски неуважително :)

 

2. VTEC двигател от Civic или Del Sol не е задължително 160 коня. Казва се VTi.

 

3. На това тежко купе не ти трябват само коне, а и въртящ момент. H22.

 

Добре дошъл! :P

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на този модел и от както вече имам вузможността да го карам изкам да го направя както трябва. Сега още събирам мнения. Мерси за съвета колега

Колата с кой двигател е ? И сега какво и има ,че искаш да я направиш както трябва ? Качи някоя снимка ако имаш възможност да я видим :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал ли си приказката че литрите могат да бъдат само с още литри. Сигурно прелуди с 2 литров двигател ще те правят смешен над определена скорост ко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм слагал в20а5 на crx и варви повече от в16,както казаха колегите само х22 е за теб:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Извиняам се на колегите за правописната грешка "sivic" абсолютно умесна забелешка ;) 2. Благодаря за съветите наистина ми изяснихте доста нешта Пуснах тази тема най-вече поради икономически причини :). Ако някои има възможност да ми каже разход в грацки условия на h22 защото намирам само комбиниран. Още веднъж благодаря Двигателят в момента е 2.0 EX 16v 137 hp Снимки в момента нямам възможност да кача.

Редактирано от Jam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да те обидя ще отбележа, че щом питаш за разхода Н22 не е твоят мотор.Ако ще помогне моя е F22Z2 и в София под 12/100 не пада, но може и повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично ще си развалиш хубавия Прелюд ;) има много варианти да съживиш твоя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично ще си развалиш хубавия Прелюд Публикувано изображение има много варианти да съживиш твоя ;)

 

+1 за Х22 .Разхода ще ти е по-нисък от на четвъртата генерация заради по-ниското ти тегло За вървежа спрямо б16 няма смисъл коментари дасе правят. И не винаги по-малкия мотор е по-икономичен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле най-малко трябва да те интересува разхода ! Да не си мислиш ,че зимаш мотора мяташ го в коша и караш... За такъв swap поне едни 3000лв трябва да извадиш ,че ако не и повече.Пък и за ежедневка щи е много трудно с Х22 картера идва страшно ниско... По добре си ревизираи мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход градско 10/100 извън 7-8/100,това ми даваше моя с х22,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: а на мен д16-ката ми дава 6 градско и 3.7 извън

Някаква ирония ли усетих в думите ти? :lol:Радвам се за разхода ти,ако го връща и в резервоара ще си на далавера Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход градско 10/100 извън 7-8/100,това ми даваше моя с х22,

Тоя разход да не го е докарала баба ти :lol: сигурно доста воля и е коствало и на нея. Не знам но поне аз няма да мога да се удържам с такава мощност да не го настъпвам редовно. такъв двигател не се слага за икономия а за удоволствие за това е създаден. Сигурно Втека двигателя дава икономи но когато не е включен Втека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен х22 в 4 генерация ми даваше в София 10-11 нормално каране като за София и нормално от време на време да влезе в прекъсвачи :lol: . Иначе и 10литра ги смукваше за около 40 км почти само в червеното :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход градско 10/100 извън 7-8/100,това ми даваше моя с х22,

Тоя разход да не го е докарала баба ти ;) сигурно доста воля и е коствало и на нея. Не знам но поне аз няма да мога да се удържам с такава мощност да не го настъпвам редовно. такъв двигател не се слага за икономия а за удоволствие за това е създаден. Сигурно Втека двигателя дава икономи но когато не е включен Втека.
Пич,защо пък трябва да гори 15?Щото е 2.2 и е 200к.с.?Или теб нещо не те кефи?Добре настроена кола с бутнати горивни таблици за оптимален режим на двигателя,сложен в по-леко купе с около 150кг.и според теб не трябва да гори толкова?Ако не можеш да изразиш компетентно мнение или наблюдение защо се обаждаш-ей-така да си в цепиите просто?Нищо лично,но който няма наблюдения върху такъв франкенщайн,защо пише глупости.Аз лично под градско каране разбирам буквално градско каране,не голфаджийски изпълнения-1,2-ра до дупка и червен светофар :beer: Тогава може и 20 да гори.Има още един колега който все още кара с такъв суап,ако му се занимава нека да каже и той колко му гори колата.пп.Без намесването на баби и дядовци,смятам го за обида понеже нямам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разправям на разни БМВ-исти или други ,че Прелюда ми гори 7.2 при 120км в час извънграда, съм свикнал да не ми вярват.Не го очаквам обаче в този форум.Прелюда ми е 1300кг.2.3Втек Твоят е 1100........ще пие още по-малко.Не си мисли че ако си с б16 няма да се изкошаваш да го мачкаш и тогава аразхода...?И ако въпреки всичко разхода ти е най-голям приоритет дай 3 бона за б16 с инсталацията и после си го избивай 30години от по-ниския разход/

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, много колеги х22 е моя мотор, но сега имам но сега имам работа по купето че годинките да се казали думата. Разхода ми трябваше информативно заштото неможах да намеря никъде колко е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да повярвам за градско и ако човек ще слага голям двигател и ще кара бабешката, защо го слага изобщо, ще налее толкова пари и после ще пести пари :lol: Извинете ме ако има такива хора тук но това си е комплексарщина по бих разбрал ако му сложи газова. За извън градско е ясно че големия двигател при нормално каране си дава нормален разход, например хонда Одиси(ван 3,5л над 240HP) разхода му е 8 но градско е 15-20.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да повярвам за градско и ако човек ще слага голям двигател и ще кара бабешката, защо го слага изобщо, ще налее толкова пари и после ще пести пари ;) Извинете ме ако има такива хора тук но това си е комплексарщина по бих разбрал ако му сложи газова. За извън градско е ясно че големия двигател при нормално каране си дава нормален разход, например хонда Одиси(ван 3,5л над 240HP) разхода му е 8 но градско е 15-20.

Пич ако искаш вярвай!Карал ли си някога Х22 ?! Няма да те обеждавам в каквото и да било. Живей си в заблуда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал и ще спра да споря но на този двигател му дават около 13 градско 10 особено за софия ми се вижда доста нереално нямам предвид сложен в сивик който е доста по лек от прелюда но пак 10 си е почти невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София,6000км среден разход 13.3 на 100 Х23. Ако карам привечер поне 10км без да се гаси колата,може да падне и под 10 разхода.Ама кат се набуташ в задръстване 2км 30мин. друг път 10 на 100 ;) 17+ отива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна, че B16A2 в дните преди заплата и 7 смесено може да харчи :bounce: (супер чичовско каране 2500-3000-4000об/мин максимум), a и като цяло дори с нормално каране не гори много повече от 10 (нормално имам предвид нормално за Honda - редовно в обороти, на 2-ра и 3-та градско и т.н. абе мъжката), та гори супер малко за мен.. обаче не вярвам разхода да се запази същия когато мотора дърпа доста по-тежкото купе на Prelude-а.Всъщност най-доброто решение за мен си остава да си стегнеш и посъживиш мотора.. ако не - H22-ка е твоя двигател.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да но моя мотор вече е бракуван т.е има агу. А и даже не е вентилиран така че, не ми остава друго освен х22. Чесно казано от както почнах да се интересувам от Хонда този двигател ми е фаворит.Сега остава просто да си стегна возилото.Аз не съм привърженик на опричния тунинг т.е трябва да съм си направил всичко под капака за да почна нешто козметично.Но в моя случай е наложително да започна с кърпене и цялосно боядисване :bounce: че иначе ще ми остане само АГУ-то :Д ще кача снимки но може би тази тема не е най-подходящата. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора да не ти е с два карбуратора ?! Ако те така не ти е 137 коня и не е 2.0и 16в ,а 2.0 12в два карбуратора и най-вероятно 109 коня б20а3 или ако е след 90 година тоест facelift може да е б20а4 114 коня !!!

Редактирано от Lude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да но моя мотор вече е бракуван т.е има агу. А и даже не е вентилиран така че, не ми остава друго освен х22. Чесно казано от както почнах да се интересувам от Хонда този двигател ми е фаворит.Сега остава просто да си стегна возилото.Аз не съм привърженик на опричния тунинг т.е трябва да съм си направил всичко под капака за да почна нешто козметично.Но в моя случай е наложително да започна с кърпене и цялосно боядисване !!! че иначе ще ми остане само АГУ-то :Д ще кача снимки но може би тази тема не е най-подходящата. !!!

Защо не, пусни снимки тук !!!Иначе и аз съм на твоето мнение, винаги сърцето преди визията - по-добре стокова визия с H22 от колкото Ying Yang отвсякъде ама с D13 (нищо лично към колегата с красивата 5-та ген.) - обаче от друга страна и другата крайност, да я направиш силово, а да са й ръждясали праговете и спукани броните - също е грехота, така че много правилно си се насочил, изкърпи я, пребоядисай я, докарай си колата до стоков вид без забележки и тогава започвай подготовката за swap-а ;) Поздрави! Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако е карбураторен,филма става по-голям.Там се сменя и резервоар,а колкото до двигателя пусни снимка или кажи кода му какъв е.Ако ще е х22 не се притеснявай да питаш,аз и още един колега сме правили такива суапове

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е 2.0 (BA4) (114hp) разбрах го в последствие защото двигателя е сменян. Съдя по това че няма номер на двигател в талона и щеше да пише на капака на клапаните ако беше вентилиран. Но тази кола е била в наи лошите собственици който мога да си представя. Сигорно в момента карам най-счупената Хонда в целия форум :):lol: но мисля да и вдъхна живот !!!:rolleyes: Ще кача снимки при пЪрва вЪзможност преди да я вкарам за кърпене и боядисване.

 

Благодаря за лЮбезното предложение колега Turbomanics. Ще го имам в предвид. Също така бих искал да видя и твоита работа по сУАпа :cool:

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...