Jump to content
B7_

Хонда измества Тойота на японския пазар :)

Recommended Posts

Популярният хибриден модел на Toyota - Prius, изгуби лидерската си позиция като най-добре продавания автомобил в Япония за първи път през изминалите 20 месеца през януари.През януари моделът на Honda - Fit, замени Prius като най-продавания модел автомобили в Япония, позиция която беше заемана от модела на Toyota от май 2009 г., обявиха от Японската асоциация на автомобилните търговци в месечния си доклад.Toyota е продала 13 711 автомобила Prius, което е спад с 38,5% спрямо година по-рано, спрямо 14 873 коли Fit, продадени от Honda, ръст с 13,9% на годишна основа, съобщиха от асоциацията. Хибридният модел Fit има начална цена от 1.59 милиона йени (19 400 долара). Той е най-евтиният модел в Япония сред автомобилите, захранвани с електрически двигатели и бензин.Продажбите на хибридни модели се увеличиха през изминалите няколко години заради нарастващите цени на петрола и общественото осъзнаване на проблема с глобалното затопляне. Цялостните продажби на нови автомобили, камиони и автобуси на вътрешния пазар в Япония са отбелязали спад с 21.5% през януари.Това е петият пореден месец на спад поради липсата на правителствени субсидии в сектора, съобщиха от асоциацията. Конкуренцията сред производителите се увеличи, а на пазара има все по-голям избор от екологични автомобили. Nissan Motor Co. представи новия си електрически автомобил Leaf, а Honda се очаква да извади нов хибриден модел Fit през март. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално след като тойота постоянно изтегля дефектните си автомобили които въобще не са малко и на българския пазар...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека има конкуренция, все пак това е начинът да се намалят цените на новите автомобили!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бързината си да изкарат нов "грандиозен" и иновативен продукт, големите фирми увеличават шанса си да се сдобият с повече производствени, а и следпроизводствени дефекти. Всеки голям шеф иска изделието да стане бързо, защото конкуренцията му стяга обръча....губи много пари и изпада от лидерски позиции...От тук в повечето случаи, прибавяйки и количеството поет риск, се увеличава логаритмично шанса на пазара да излезе продукт с много слаби места, дефекти или предпоставки за такива....Затова качеството на новите коли започва да изменя своя харктер.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално след като тойота постоянно изтегля дефектните си автомобили които въобще не са малко и на българския пазар...

Тойота няма нито един изтеглен автомобил на българския пазар :) И затова спада имиджа на големите компании...хората чули недочули говорят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те реално нямат и в Европа , но слуховете са си слухове :) Да не говорим , че като цяло в Европа нямат практика да изтеглят автомобили , а да потулват случаи :lol: Просто сме малко население и дори в Европа няма толкова гъвкави закони да претендираш за дефект на автомобила ти или да се съдиш с вносители/дистрибутори :) А относно изместването - според мен идва от целенасочения приоритет на Тойота да продават в Европа и залъгването , че японския пазар е техен :) В крайна сметка каквото и да си говорим според мен , няма и един човек с реално обективно мнение за японския автомобилен пазар , така че всеки само размишлява :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално след като тойота постоянно изтегля дефектните си автомобили които въобще не са малко и на българския пазар...

Тойота няма нито един изтеглен автомобил на българския пазар :) И затова спада имиджа на големите компании...хората чули недочули говорят...
Мисля че съм достатъчно запознат с качеството на тоя боклук който ми струваше не малко пари. Това че някой хора не са го изпитали на гърба си не значи че не съществува. Ако имаш зелание иди си купи една нова тойота да чуем отзивите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално след като тойота постоянно изтегля дефектните си автомобили които въобще не са малко и на българския пазар...

А , те щото от Хонда са безгрешни http://www.economynews.bg/%D0%B8-honda-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B0%D1%89-news7027.htmlhttp://dariknews.bg/view_article.php?article_id=497648http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=313012 Защо ли някой си мислят че , или Хонда или нищо. Има и други марки автомобили , че и много по добри - не изпадайте във фанатизъм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си рейса пич :) тук сме основно фанатизирани :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те реално нямат и в Европа , но слуховете са си слухове ;) Да не говорим , че като цяло в Европа нямат практика да изтеглят автомобили , а да потулват случаи :lol: Просто сме малко население и дори в Европа няма толкова гъвкави закони да претендираш за дефект на автомобила ти или да се съдиш с вносители/дистрибутори :lol: А относно изместването - според мен идва от целенасочения приоритет на Тойота да продават в Европа и залъгването , че японския пазар е техен :lol: В крайна сметка каквото и да си говорим според мен , няма и един човек с реално обективно мнение за японския автомобилен пазар , така че всеки само размишлява :lol:

даже и да няма гъвкави закони може тромаво и бавно но съм твърдо решен да върна тоя японски боклук които имам ако се справя със системата ще пиша по една или друга причина ни правят европеици на сила може да изгоря със сумата за таксата във съдът която също като данъка е по презумция щом имаш пари за нов автомобил имаш пари и за дело но поне ще имам удоволствието да знам че съм опитал да си търся правата и ще знам за себе си че не съм си похарчил парите напразно както във така създалата се ситуация да имам автомобил за солидна сума пари който се ремонтира със учебна цел от определено нищо неразбиращи шушумиги във оторизиран сервиз който има по някяква причина договор за диларство със фирмата маика Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо съжелявам за разодяването на темата, аз съм фен само на една марка и това е Хонда!Но, колегите по-горе които имат проблеми с Тойота, моля пишете ми на лично какви трудности сте срещнали с автомобилите и сервизите, мога да ви помогна!ПП: Като казах, че нямат изтеглени автомобили имах предвид буквално колега ;) Сервизни кампании имат всички марки автомобили!Известният случай с тойотите се решава за 15 минути в в сервиза, а колата не се изтегля.ВСЯКА марка има такива прицедури докато автомобилите са гаранционни, че и след това в някой случаи.Жаолкото е, че много малко хора карат нови коли и не го знаят този факт :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина е че сегашните коли не са добри колкото старите.В България не се изтеглят коли за да нямат разход фирмите продали колите,и да стане, нещо имиджа и нивото на обслужване са толкова низко ,че няма да какво да пострада.Нова кола и нов телефон са най тъпата инвестиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Honda и Toyota са автомобили с традиции, достойни за уважение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най дълго произвеждан модел лека кола в света:1.COROLLA2.CIVIC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...