Jump to content
ANDRO_ID

Стават ли джанти от Astra F на Civic 6 хечбек ?

Recommended Posts

Преди няколко дена бях успял да намеря една тема по темата Публикувано изображение, но в момента нещо не съумявам. Помня само, че там се казваше, че има минимална разлика от 0,5 см в дупките или нещо подобно. Та конкретният ми въпрос е има ли техническа възможност да си сложа джантите с гумите от стария ми опел на сивика ?Публикувано изображение В случай, че имат значение конкретните модефикации опела е Astra F двувратка, а сивикчето е 6та генерация двуврата японка. Благодаря предварително за помощта и експертните мнения.Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централният отвор на опела е по голям ,но с втулки всичко ще се уреди само ЕТ на ХОНДАТА е 45 а на опела 35-38 но това не пречи да се монтират джантите ПОЗДРАВИ

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ЕТ на ХОНДАТА е 45 а на опела 35-38 но това не пречи да се монтират джантите ПОЗДРАВИ

Да. И само дето не ти е ясно , ама що да не напишеш нещо като разбирач.Астра 4х100 офсет 35~45 центр. отвор -56.5Сивик 4х100 офсет 35~45 центр. отвор -56.1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега разбирачо , ако колегата не знае що е офсет ,как да ти разбере великата техническа мисъл.Да си пусне нова тема ли?? И за да не е спам: Ако джантите са ти оригинални за опел можеш да ги сложиш , но внимавай с затягането на гайките , защото както е пояснено по горе :rolleyes: има малка разлика в централния отвор на джантата,и няма да е центрирана добре.Аз карам така вече 60-70000 км .Ако са афтермаркет , обикновенно са с големи централни отвори и допълнителна втулка по размера на главината.Тогава е най-добре да си направиш нови втулки с точния размер.Относно "офсета" !!! ако на опела не са ти опирали в калниците , най-вероятно и на хондата няма да имаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но внимавай с затягането на гайките , защото както е пояснено по горе !!! има малка разлика в централния отвор на джантата,и няма да е центрирана добре.

Ако колегата случайно не знае какво е офсет, може да погледне тук http://www.avtogumi.com/bg/polezno/parametri_janti.php Сега остана да обясниш как по точно да :Внимава със затягането на гайките: а: Да не стегне всички гайки.б: Да ги стегне и 4-те с двуметрова тръбав: да ги затегне на ръка с повишено вниманиеИзобщо, даваш ли си сметка че разликата м/у двата централни отвора е 4 десети , което и нищожно. Нали не мислиш че при въртене , гумата следва абсолютно идеална траектория?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Настина не знам какво е офсет, но за мен беше важно да разбера дали има техническа възможност да си сложа старите гуми с джантите, които са значително по-добри от тези в момента. Така или иначе няма самият аз да правя интервенцията, но ще се опитам да обясня в сервиза какво сте ми казали. Поздрави !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора зима карам с тиникийки от точно такъв опел, няма никви ядове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офсет и ЕТ са 2 еднакви понятия.Колкото расте цифрата толкова се прибира навътре джантата и обратното.джанти от опел са най-подходящи за ползване,това е всеизвестно.За стягането не се престаравайте,все пак стягате гайки а не болтове.

Редактирано от doggy
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...