Jump to content
doggy

Някой с хабер от рутери?

Recommended Posts

Искам да си сложа рутер и да прекарам нета през него,че ми писна с тва пппое,само крашове и ми скапва нета постоянно.Рутера ми е canyon cn br1,някой по запознат да обясни кано на малоумен какво трябва да се направи :evil: Също да попитам трябва ли да се обаждам на доставчика си че слагам рутер,в смисъл ако трябва някакво регване на мак адреса наново.Абе който може да помогне с линкче поне за настройките и какво трябва да се донастройва нека помага.пп.Доставчика ми е спектрум нет :evil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и да са го вързали по мак, нищо не ти пречи да си го клонираш :D Освен ако рутера ти е крайно орязан :) Ако е орязан бартеросвам едно врт160н за тойотата :evil: :evil: :evil:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Connect-on-demаnd - го даваш на дизейбъл.. ;) Отгоре си даваш да ти е на ппОе, вкарваш си луузър и пасс и ако не тръгне си клонирай мак-а :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво IP си, реално или динамично, в смисъл като плащаш казваш ли IP или? Рутера няма ли диск, обиновено има и като го завърти там е показано всичко. Теро ме е изпреварил :evil:Относно казването, мисля че не е задължително, те така или иначе могат да разберат дали си с рутер или не. Само незнам да нямаш ядове с мак адреса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми с юзърнейм и парола съм в момента.Нямам представа с какво айпи съм :evil: Плащам си по юзърнеймпп.Теро сега ще тествам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за комп. ли ще го изпозваш или и за други устройства?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С юзър и пас пак може да се настрой рутера, но за съжаление аз съм с D-link и настройките при мен са по други от това което е показал teror1sta. Ако никой не помогне тук, може да ми драснеш на ЛС да те навестя и да се опитам да помогна :evil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега писахти на ЛС намериме на скаип да ти обясня, бивш техник съм от сп-нет :evil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много е лесно, трябва само да зададеш вида на връзката (във WAN/Internet settings), в твоя случай РРРоЕ, да вкараш юзър и парола и да препишеш DNS-a от зададения на компа. Ако не тръгне, може доставчика е заключил МАК адреса - звъниш и им казваш, те знаят какво да направят.А да, и няма гаранция, че ще се оправят проблемите с връзката :evil:

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да препишеш DNS-a от зададения на компа.

 

:evil: :evil: :evil:

 

Забравих да ти напиша адреса на рутера(по дефаулт): 192.168.1.1 ; user: admin ; pass: admin ; За да го виждаш трябва да си пуснеш DHCP или да си сложиш статично ип 192.168.1.2 (примерно).

Ама по добре на DHCP, защото после ако искаш да бочиш нет, не само да виждаш рутера ще трябва да сложиш ДНС 1.1 и ГВ 1.1 , маската е 0

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за момента нищо не се получава.Е утре ще им звънна на нетковците да казват кое не е наред и дали зависи и нещо от тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е готово,излезе че рутера пазил некви стари настройки и затва.Ресетването трябвало да е около 10-15 сек.а не просто да се натисне бутона ресет.Благодаря на всички за съдействието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офтопик духа на "мрежовата" тема - тъй като на колегата въпроса вече се изчерпа, искам да задам един друг, който е от сходен произход.На моят компютър използвам една PCI мрежова карта, за връзка с интернет чрез PPPOE, как трябва да си конфигурирам втората мрежова карта (вградената на дъното), така че да си споделям интернет връзката чрез нея към друг компютър. Респективно - каква трябва да е софтуерната настройка и на другото пц. Също така какъв кабел ще трябва да си направя - прав или кръстосан? :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва се кроснат кабел!

Шерваш конекцията ти от която взимаш нет. На 2-рата лан карта слагаш ип(ман) :( 192.168.0.1; маска: 255,255,255,0

На другия комп на лан картата слагаш ип: 192,168,0,2, маска: 255,255,255,0, гейтуей: 192,168,0,1; днс: 192,168,0,1

 

И бочиш :lol: На другия ден 2 бири към Гб :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-лесния вариант е:и аз и брат ми се занимаваме с такива неща по цял ден!Казваш-->идва единя от нас-->правим ти кабела-->5 мин по късно вс. е ОКИмаме всичко налично : :D Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Е това вече е най-добрия вариант. Ама тогава няма да мине без бирата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...