Jump to content
chopper1969

Колко ви загряват колите

Recommended Posts

Здравейте! знаете какъв студ е вън...колко ви загряват колите по показателя на таблото?...интересува ме конкретно за Сивик 5г. 1.5 за да си направя сметката дали съм за смяна на термостат. Моята при каране извънградско 30км. сутринта при минус -10С, стрелката се отлепи само на около 2-3 мм от най-долното положение, макар че в колата парното си духаше топло. Приборите ми са верни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е студено навън максимум 2 км стрелката заковава на нормален температурен режим -Д15Б2 на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При двата седана които карам на газ, когато загреят стрелката отива на 1мм под средното положение и остава там като нарисувана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Accord-а и на Civic-а колкото и да е студено, стрелката стига до нормалното си положение за нормално загряла кола и не помръдва от там.Същите симптоми като твоите ги имах на Civic-а, когато го купих. Оказа се че термостата го "няма". Беше изрязан и му стоеше само горната част като все едно е само гарнитура. Така че... най-вероятно си за термостат :D

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на тази снимка може малко да се ориентираш:

Публикувано изображение

 

Остави колата да загрее до това положение и после пусни парното на 3-4 и, ако стрелката падне значи си за термостад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не може да вдигне температурата до там, ако е много сдал багажа. Направо е за смяна с тези симптоми е 99.99% че това е отговора :D И моята беше така, даже по-зле. Карам 100км извънградско и не може да вдигне стрелката както трябва, после пускам по 1 надолнище на свободна (след 100те км извънградско) и за 2-3 км стрелката падна все 1 колата е изгасена :lol:п.с. тая снимка я бях забравил :D

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се ! Утре го поръчвам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...