Jump to content
Ivo Myankov

Д15Б2 към пълна инжекция и втек глава

Recommended Posts

Имам възможност да всема сега инжектори, комп и инсталация от Д16З2, но въпроса е после като намеря и Втек глава и ще са съвместими ли. И зобщо от кои двигатели кое е савместимо с Д15Б2?След някой ден смяната на глава, делко, инсталация, инйектори... трябва ли и скоростите да се сменят или не е задължително?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.psytronix.org/xo/modules/smartsection/item.php?itemid=8&sel_lang=bulgarianОт този двигател стават частите.Само, че компа трябва да се барне за в-тек главата после.Други съвместими двигатели за пълната инжекция са:D16Z6/Z9, D16A6(D16Z2), D15B7.А за главата са:D16Z6/Z9, D16Y8/Y2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под барване на компа какво точно се има в предвид, някакви корекции елементарни или по-добре направо да търся друг комп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под барване на компа какво точно се има в предвид, някакви корекции елементарни или по-добре направо да търся друг комп?

Kolega барване /чипване/ е че едната главица е витек и те там има един клапан такъв един дет нещо требва да го бъзга . после и табличките са малко по инакви .Са сигурен ли си кво изкаш или не ? Целата тая купчория жици и железа ти върши работа ! по натам ??? добре казано ама не се знае кога :huh: .покарай си колата с тая конфигурация а като стигнеш до витеци тогава смени и компа .И доколкото знам не ти трябват само инжектори а и колектор. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите може да не ги сменяш Да обобщим какво трябва че и мене ме чака същото.Глава от Д серия с втекДелкоИнжектори (имаше значение дали са високо-омни или ниско-омни) При едните се слагаше някаква резисторна кутия мисляВсукателен колекторПреправяне на компа (има различни ОБД-та)и сигурно още работи, които може да забравямДопълнително за още по голям респонс може да се сложи качествен спортен вилтър, термолента на колекторите, махане на катализатор и всякви задръстени гърнета (с цел отпушване)Хубавото на д15ката е че е с 1 ламбда и след махане на катализатор не дава грешкиОбщо взето е това ПП имаше теми за такива суап-ове и таблици от динамометър , разрови се и пиши като направиш нещопп: сега се разрових малко : http://www.psytronix.org/xo/modules/smartsection/item.php?itemid=11&sel_lang=english

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще правя същото но незнам дали ланд сондата е еднаква с д15ката че ми я няма на втековия колектор:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако трябваше сега да я правя тая манипулация бих си взел следното Глава от д16з6/9, делко от з6/9 + колектор(всмукателен+всичко дето е на него)+ЕКУ обд1 това за мен е по-готиния вариант, но по скъпия. По евтиния е тиквата пак е от з6/9 ползваш делко, всмукател по избор(разбирай да е поне от д16а6,з6,з9,у8), ЕКУ пм6(обд0). И при двата ти трябва раздвижна ролка(може и без нея ама не е добре) и при двата варианта ти трябва "спортен" изпускателен колектор за да го омотаеш с термо лента, че ако омотаеш заводския не е добре ... п.с. бих ползвал метална гарнитура за тиквата, както и задължителна проверка на равнините на блока и главата. п.с. и двете ЕКУ-та имат нужда от "барване" за да можеш да си/да ти настроят двигателя. За това кое как се барва можеш да ползваш търсачката, както и за всичко останало, както и можеш да напишеш в чичо жужъл "d15 mini-me" Това е което се сещам ако съм пропуснал нещо нека колегите добавят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...