Jump to content
iso_83

скорости от d16z7 на d15b2

Recommended Posts

здравейте колеги, интересува ме има ли смисъл от това ,като целта е малко повече мощност на 1,2,3, демек по къси ли са на d16 oт на d15 и дали ,ще има осезаема разлика или ,ще е минимална, или пък комбинация от двете кутии примерно 1,2,3,4 от d16 и 5-та от d15 ,ако въобще става, да донълня на скоростите от 1.6 има единствено наднпис Р20, незнам това ли и е номера ,на 1.5 май да сток

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй !!! по къси са скоростите(2-ра и 3-та)както и крайното предавателно число е по добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А D16Z7 не е ли седан 4х4 !!! ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d16z7 е седан ,но не е 4 по 4 ,четох из темите за слагане на 5-та скорос от d15-ката ,била по дълга с цел икономия ,има ли смисъл или направо да слагам другата кутия и още един въппрос ,проблемът на кутията от 1.6 е лагера на първичната ос ,това май им е детската болест ,та ако някой има номер на този лагер ,ще съм искрено благодарен ,на този нe се чете нищо !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой правил ли го е това ,интересува ме всичко пасва ли по захващането на скоростите и в крайна сметка има ли осезаема разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми вярваш ,че всичко става и пасва без проблем :ph34r:Ако наистина кутията е от д16z7, е по добра от тази на Б2-то,както бях написал ,по къси 2-ра и 3-та ,и по добър файнъл 4.25(4.05 е на б2)

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=37718

2-ра Б2-1.762-----3та-1.172

2-ра з7-1.900-----3-та-1.250

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много за бързите отговори ,само да намеря лагер за първичната ос ,че е счупен ,на другите лагери май им няма нищо ,лошото е ,че е разглобена и ще има.......много неизвестни ,друг я е разглобявал ,а на кутиата има щамповка P20, при мястото за стартера ,а лепенката я няма ,дали това е кода на кутията незнам ако някой може да се изкаже по въпроса?,аз за това пуснах темата ,да знам струва ли си да поправям кутията или не ,дано само лагера да не струва колкото цяла кутия Поздрави на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези кодове много не ги гледай :) в темата за предавателните числа има и броят на зъбите,на първичен и вторичен вал.Броиш и виждаш за какво става на въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като намерих лагер ,кутията вече е сглобена ,само че се появи следния проблем ,на лагера на първичната ос отпред,(който всъшност смених)имаше две подложни пластини ,едната около 1 мм. ,другата около 0.5 мм. ,след като сглобих кутията със двете пластини ,които си бяха вътре ,кутията блокира -спря да се върти и след 10-тина разглобявания и сглобявания ,се оказа че трябва да остане само тънката пластина ,за да може да се въртят свободно скоростите ,не можах да разбера ,защо се получи така ,след като новия лагер е същия като стария ,на същата фирма и същия номер ,сега остава да се качи на колата и да видим дали ще работи ,а между другото си направих труда да броя зъби и това е резултатадиф.-68 бр.-16 бр.1-ва -39 бр.-12 бр.2-ра -38 бр.-20 бр.3-та -35 бр.-28 бр.4-та -30 бр.-32 бр.5-та -27 бр.-35 бр.номера на кутиятя е - S20-1117435 ако на някой му се занимава да сметне предавателните числа и дали са стандартните за тази кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ва--3.252-ра--1.9003-та--1.2504-та--0.9375-та--0.771Файнъла ти е 4.250 :lol: кутия от Д16Z6 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голямо благодаря на колегата AMD ,а дали някой се е сблъсквал с проблема при сглобяването ,но в крайна сметка ще бадат монтирани на колата за проба ,ако работят хич не ми пука за пластинките , ръчка докато се счупят и тва е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тия пластинки фиксират съосието на вилките със скоростите.... ако оста е прекалено на горе или на долу все нещо ще изключва.... ако е свободна и шава на горе на долу пак е проблем....хубаво гледайте и смятайте преди да сглобите щото оня ден заради 2 шайби си разглабях кутията щото ми изключваше 2ра :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази вечер кутията на Д15 беше свалена, утре ще е часът на истината ,дано проработи другата кутия ,така и немога да се начудя от каде дойде разликата ,та се наложи да махам едната подложна шайба ,тази с дебелина 1 мм.точно ,а вътре е останала 0.5 мм. ,като в началното си положение със стария лагер ,бяха и двете пластини общо 1.5 мм.,какво и каде точно да меря евентуално ,за да са в точно съосие ,включвателя и двете оси ,иначе ще си правя тренировки по сглобяване и монтиране на скоростна кутия на сивик ,ще взема да си засичам и време ,дали покривам норматива !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-после ,след доста странични ,непредвидени неща ,се повозих на колицата със новите скорости ,но ако трябва да съм искрен ,не усетих голяма разлика ,даже никак или поне ,не е това което очаквах ,има и нещо друго ,на табелката на моята си кутия номера също започва със S20-....... ,както на тази на Д16-ката ,ако някой има прoграма за хонда ,по номера на кутията ,може ли да се разбере каква е точно e ,да не би предишния собственик вече да е правил упражнението, и аз да си сменям кутия на Д16З6 със същата ,е това ще е направо върха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е с броене. Нали е свалена твоята стара кутия - отваряш и броиш. Кутиите от Д16 се търсят - даже и да е същата като тази, която си подменил, лесно ще я продадеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

целия номер на моята кутия е S20-1193997 ,но най- вероятно ,ще бъде преброена ,за да се знае ,между другото май ,ще ми трябва синхронизатор за 5-та скорост ,за кутията на Д16 ,че тоя май е здал службата или цяла пета ,ако на някой му се намира да казва ,аз ще си пусна и отделна тема за това ,но нека се знае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля,че са пр.числа на Д15б2-поне така съм чел във Форума:) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не са предавателни числа ,ако въобще знаеш за какво говориш ,това е сериен номер на кутията (код) ,които е на една табелка и стои отвън да се чете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това си е само серийният номер на кутията. Някъде другаде по нея трябва да има още букви/цифри но никога нямаш 100% гаранция. Най-лесно е с броенето. Можеш да си вземеш 5-тата предавка от Д15ковата кутия (мисля, че е по-дълга). Инфо за кутии тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е с броенето.

И май най добрият вариант,всичко друго е въпросителни :) Пример:Кутия уж от малък втек,отваряме -избирачите на скоростите като на 6 ген.(стоманени)предавките от б2,крайното 4.4 :) Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не са предавателни числа ,ако въобще знаеш за какво говориш ,това е сериен номер на кутията (код) ,които е на една табелка и стои отвън да се чете

Имах впредвид поста на AMD :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега има ли резултат до колкото разбрах си сложил другата кутия.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Д15-ки с кутя с файнъл 4.25 и предавателни числа почти като на d16z6.... Ако твоята е била такава нормално да не усетиш разлика....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега карам колата с кутията на д16з6 и разлика има, явно аз съм очаквал да стане самолет ама .... ,и още нещо точно след смяната се оказа ,че съм случил на много кофти бензин ,след слагането на истински такъв ,все едно се качих в друга кола и за сега доволно ,само че май съм прецакал синхронизатора на 5-та скорост ,но се търпи включва малко трудно ,но става ,като цяло съм доволен и мисля че си струваше разправията ,щом онази вечер се напъвах да догоня д16-ката на колегата и то почти успешно съм доволен Успех на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...