Jump to content
tass

Избор на летни гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги.Предстои ми покупка на летни гуми и съответно трябва да избирам между следните марки и модели: http://www.radial.bg/show_product.php?id=905&child_id=907 http://diana-ltd.com/index.php/products/view/143 http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=379 http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Michelin&tireModel=Pilot+Exalto+PE2&sidewall=Blackwall&partnum=955VR5PE2&tab=Sizes Размерът който ме интересува е 195/55/15. Моля да пишат тези от вас, които имат преки наблюдения върху тези гуми.Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone S02 не се предлага в 195х55 R15Погледни и тезиhttp://diana-ltd.com/index.php/products/view/319Карал съм 3 лета с тях, единственият недостатък е че са малко по-шумни при по-студено време. Иначе са перфектни - много меки, много стабилни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone S02 не се предлага в 195х55 R15Погледни и тезиhttp://diana-ltd.com/index.php/products/view/319Карал съм 3 лета с тях, единственият недостатък е че са малко по-шумни при по-студено време. Иначе са перфектни - много меки, много стабилни.

За съжаление колега точно модела, който ми предлагаш е на цена 211 лева а този за който аз пиша е 169 лева. Вчера бях в Диана на Ботевградско шосе и от там ми дадоха тези цени за налични гуми с този размер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Bridgestone S02 не се предлага в 195х55 R15

Погледни и тези

http://diana-ltd.com/index.php/products/view/319

Карал съм 3 лета с тях, единственият недостатък е че са малко по-шумни при по-студено време. Иначе са перфектни - много меки, много стабилни.

 

За съжаление колега точно модела, който ми предлагаш е на цена 211 лева а този за който аз пиша е 169 лева. Вчера бях в Диана на Ботевградско шосе и от там ми дадоха тези цени за налични гуми с този размер

 

Колега, Turanza ER300 е в 2 варианта - H и V. V е по-скъпата, но не мисля че на теб са ти необходими толкова високоскоростни.

И пак казвам - Potenza S-02 НЕ СЕ произвежда в 195х55 R15, можеш сам да я потърсиш! Започват от 205х55 R16 и цената им е доста над тези 169 лева.

Обаче май май са ти предложили точно това, което и аз :

 

Марка: BRIDGESTONE

Модел: ER300

Параметри: 85H

Сезон: Летни

Цена за 1 бр.: 169.80

 

Намери ги по размер с търсачката на сайта им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще отида пак на място в Диана и ще питам за двата модела на Bridgestone. Може аз да не съм ги разбрал, но при положение, че ми дадоха разпечатка с наличност на лятни гуми и цени където точно модела Potenza S02 е с моя размер и цена 169 лева. След, като проверя ще драсна. От Toyo Proxes4 май ще се откажа, че ги водят за модел четири сезона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня че това е горе -долу най-скъпия размер от 15 ките на 55 БРИДЖЕСТОНА е наи-добър от гореизброените

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Bridgestone Er300 Turanza ,

[*]Победител в теста - Autobild (10/2009)

[*]Победител в теста - Auto Motor und Sport (07/2009)

[*]"Особено препоръчителни" - ADAC Motorwelt (03/2009)

Ако намериш друга гума която да е била носител на най-високите оценки и на трите оценителя взимай нея :P

Виж тук примерно :http://www.avtogumi...._id=2&x=14&y=12

Редактирано от red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Bridgestone Er300 Turanza. Взех ги миналата година и изкарах летния сезон с тях - много съм доволен.Когато търсих се спрях на тях с оглед резултатите от тестовете и това колко много хора ми ги хвалеха от 1ва ръка.Моите ги поръчвах от -> тук <-. За размера, който ми трябваше бяха с около 30-40 лв по-евтини от всички магазини и сайтове в България, които проверих, сега не знам какво е положението. Доставиха ги за около 2 седмици. Според датата на производство - бяха на около 2 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ тези които сте изброили ДОСЕГА МИШЕЛИН ПИЛОТ ПЕ 2 Е НАИ ДОБРАТА !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас са мишелина. Карам със същия размер и преди 3 год се чудех много какви гуми да взема. Мишелина е най-скъп и се чудех дали наистина е най-добрия, но ги взех. Винаги съм си мислел, че са скъпи и само със слава, но след като ги сложих видях за какво става дума. Точно пилот екзалто 2 сложих и разликата е огромна. Най-вече има разлика при по-ниски температури да речем около 5/10 градуса, където другите гуми не държат добре. Много добре сцепление дори на 0 градуса, а не се износват бързо като дънлоп и новите континентали. Карах ги 55к км и си купих преди 5 месеца същите, изобщо не гледах за други. Карал съм с всякакви почти, но тези за мен са първи вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, За съжаление когато отидох днес до "Диана" беше затворено и не успях да се уверя в цените на моделите Bridgestone, които ми предложиха, съответно:- Bridgestone ER300 195/55/15 85H TL - 212,25 лева.- Bridgestone Z S-02 Pole Position 195/55/15 - 169,81 лева. Това са крайни цени с ДДС на които цени дават отстъпка 15%.п.п. Michelin Pilot Exalto PE2 85V е на крайна цена - 137,00 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ... http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/bridgestone/er300-19555-hr15-p-2080.htmlАко се спреш на ER300, много по-изгодно е от този сайт. В сайта има и адрес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ... http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/bridgestone/er300-19555-hr15-p-2080.htmlАко се спреш на ER300, много по-изгодно е от този сайт. В сайта има и адрес.

Благодаря колега. Доста пъти съм посещавал този сайт(както и много други) но предпочитам да мога да видя стоката която купувам а не да я закупя онлайн. Ако действително имат сервиз, ще ги посетя и ще преценя на място. За сега се насочвам към ER 300, но все още не съм готов на 100% с избора така, че ако искате пишете още мнения.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:heart: избери японското

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най добрата лятна гума е зимната :heart: Зимната гума има най добро сцепление съм установил аз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най добрата лятна гума е зимната :heart: Зимната гума има най добро сцепление съм установил аз...

Колега, много си далеч от истината! Ако беше така, летни гуми въобще нямаше да се произвеждат :heart:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пъти съм посещавал този сайт(както и много други) но предпочитам да мога да видя стоката която купувам а не да я закупя онлайн. Ако действително имат сервиз, ще ги посетя и ще преценя на място. За сега се насочвам към ER 300, но все още не съм готов на 100% с избора така, че ако искате пишете още мнения.Поздрави.

Колега грешиш, изобщо не купуваш он-лайн.Идват на место и ти ги монтират за София.Иначе виждаш стоката и плащаш, за провинцията.Посочваш изришно ДОТ и си ок.Аз карам с такива.И друго много важно слезни на 195/50/15 и гумата е 120лв.Не се чуди!Колата ще слезне с 1.9см, много важно, освен ако не си с понижено окачване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам думите на колегата darius за: avtogumi.bg. Не съм им ползвал услугите лично, но двама приятели си купиха гуми от тях и e точно така - за София можеш да отидеш направо в сервиза им (адреса трябва да го има в сайта) или пък да се възползваш от "мобилния сервиз" (имат бусове с необходимото оборудване, идват и ти ги монтират на посочен от теб адрес). За провинцията можеш да ги видиш преди да платиш.

Относно сайта barzgumve.com, който посочих в предишния си пост - получаваш фактура по mail-а, гумите са с 2 години гаранция и имаш срок от 2 месеца, в който можеш да върнеш гумите (без да е необходимо дори да посочваш причината поради която ги връщаш) и да получиш парите си обратно или да ги замениш за други. Вече не си спомням точно, но мисля че това бяха условията в общи линии. Не съм сигурен единствено дали можеш да посочваш границите, в които да варира дот-а или разчиташ на написаното в сайта че всички гуми са не по-стари от 1 година. Моите бяха произведени около 2 месеца преди доставката. Имай предвид, че този сайт не български, гумите се доставят от Германия и правата на потребителя се спазват, както е в "истинския Европейски Съюз", а не като при нас. Аз също доста се чудих дали да прибягна до online поръчка, но открих доста добри мнения за сайта в най-различни форуми, а и разликата в цените беше осезаема (в момента не знам как е положението с цените, но май някой ми спомена че нямало голяма разлика между тях и avtogumi.bg) . В крайна сметка се реших и не съжалявам за избора си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодая Ви колеги за препоръките и съветите. Вероятно ще използувам някой от гореспоменатите сайтове за поръчка на гуми. В този ред на мисли да попитам какво производство са Bridgestone, които се предлагат от сайтовете - Японски или Европейски ?За размер 50 вместо 55 и аз съм се замислял (основно заради разликата в цената) но при положение, че фабричният размер е 195/55/15 не знам дали е добър варянт. Поздрави на всички фенове !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодая Ви колеги за препоръките и съветите. Вероятно ще използувам някой от гореспоменатите сайтове за поръчка на гуми. В този ред на мисли да попитам какво производство са Bridgestone, които се предлагат от сайтовете - Японски или Европейски ?За размер 50 вместо 55 и аз съм се замислял (основно заради разликата в цената) но при положение, че фабричният размер е 195/55/15 не знам дали е добър варянт. Поздрави на всички фенове :)

Моите ER300 бяха испански. А съветът ми е да не слизаш на 195х50 - първо колата изглежда отвратително с такъв размер (калниците стават огромни, гумите - малки), второ рискът да избият цицини е доста по-голям и не на последно място - возията става много по-зле. И без това колите ни не са с най-мекото окачване :D Ако НЕ държиш толкова много на стабилността, не слизай на 50. Аз гледах гледах цени на 195х55 и мислих мислих ... накрая се качих на 195х60. Стоят много по-добре, колата вози по-мекичко ... Е, леко лагава е като врътнеш волана с по-висока скороат, но компенсирам с майсторлък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...