Jump to content
TaNo

От автоматик към ръчка ?

Recommended Posts

Колеги може ли някой да ми даде акъл намислил съм нещо ама несъм сигурен? Въпроса ми е може ли от автоматична скоростна кутия да сложа ръчна на колата и сложно ли е, става въпрос за civic 1.5 90 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да стане номера.До колкото знам ти трябват:скоростна кутия,маховик,съединител(комплект),педали :lol: ,двете помпи за съединителя, и евентуално ЕЦу-то.Може и да съм бъркал някои от частите :) някъде из форума ги имаше изброени.Малко си е играчка,но става въртележката с кутиите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на tunyo, колегата е с Кончерто и е правил тая гимнастика :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да кажа понеже съм го правил. На 5г сивик монтажните стойки за ръчка и автоматик са различни. Става въпрос за тая до въздушния филтър, където се хваща кутията (големия тампон). Отместването е около 4-5 см по спомен. Така че или трябва да разпробиеш точковите заварки и да преместиш стойката напред или да си купиш тампон за кутията, който компенсира отместването (както направих аз). Отделно от това ще ти трябват кутия, помпите за съединителя, тръбичката от горната до долната помпа, комплект съединител, маховик, болтовете за маховика от кола с ръчни скорости - твоите няма да станат по-къси са, педалите и трите от кола с ръчка, лостовете за скоростите, ЕКУ от ръчка или някой, който да ти преправи твоето, кадърен електричар, който да ти оправи инсталацията в купето и по двигателя ако си ползваш старата. Аз проблема с инсталацията си го реших като сложих цялата от кола с ръчка без да режа и запоявам. Можеш да ползваш стария си радиатор просто запуши тръбичките за маслото на автомата да не влизат боклуци. Можеш да си смениш и таблото вътре ама то е по желание. Ами май е това ако има нещо питай.п.п. Приготви се и за малко разпробиване в купето около скоростния лост - има една планка която трябва да се махне и една дупка да се запуши.

Редактирано от Wyvern
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да кажа понеже съм го правил. На 5г сивик...

Колега колко горе доло ти струваше всичко, да си направа сметка дали да се вкарвам в това приключение. Кои части мога да взема втора употреба и кои е хубаво да са нови?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е друга история, аз нещата си ги правих сам и смяната на кутията я комбинирах и със суап на мотора. Отделно новия съединител беше 220 лв и тампона 60 лева. Друго не съм плащал. Колкото до това кое да е ново - само съединителя, всичко останало ще е втора ръка освен ако нямаш излишни пари. За помпите гледай да са работещи и по възможност на скоро свалени. Провери какви цени ще ти обявят и си направи сметката дали си струва. Аз съм доволен от свършеното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да си купиш ползвани помпи за съединителя може да се окаже малко К__ капан, защото не знаеш какво взимаш и може да се наложи да купуваш и ремонтни комплекти после, които на стойност са колкото половин попа. Фактически ще платиш като за нова, но си със стара. Ти си прави сметка заслужава ли си :lol: Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за помоща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...