Jump to content
kvnickolov

ABS на Акорд 2,0TDi, 1997г.

Recommended Posts

Мога ли да изключвам действието на ABS с-мата в сухо време и как?Според мен няма рискове. При действаща ABS в сухото при рязко спиране спирачният път се удължава значително. Ако си зад кола без ABS е по-опасно с включена система ако предната рязко спре.Така мисля, ако логиката ми е грешна - моля специалистите да си кажат думата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадиш бушона за АБС и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов е за какво ? Да се надене в предната кола при рязко спиране ли ? .. :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов е за какво ? Да се надене в предната кола при рязко спиране ли ? .. :)

А тия без абс как спират на хората в колите ?
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С АБС без АБС, все тая... Не може да спира тая каруца и това е. Сега като падна снега и почвам да натискам педала от 1км, за да съм сигурен, че ще спра. И пак ме е страх. Едно време имах служебно пежо. Беше чисто ново, но без АБС. Въпреки това не съм спрял в нито една кола, както каза колегата. Да не говорим пък колко коли по пътя са без тази система.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prozacc - като не спира "каруцата", продавай и си купи Мазда:)

Оправи си задните спирачки и си карай като пич!

 

За спирачки...

 

П.П. Страшна търсачка - браво! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните ми спирачки ще кажа това, което ми казват във всички сервизи, включително и тези на хонда - имаш задни спирачки. Е имам ама не мога да си обясня защо ми пуска АБС на места, където други коли даже и не се поколебават. Да не говорим, че дисковете не се чистят както трябва (примерно в темата ми за тях). Пък и начинът на спиране за мен е трагичен. А ако знаете как им се моля да ми вземат парите да ми ги оправят...но вече се отказах. Относно Мазда това мисля да правя - търся си Premacy, а ако изпадне някой читав модел мисля да взема 3, но истината е ,че никoй не тъси Accord, за да го продам... ПС: не се обиждайте за определението "каруца"- все пак 12 годишна кола е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един начин, поне при мен да се изключи без да се вади бушон и важи за текущия преход. Трябва в движение и да си с дръпната ръчна (на първия зъб колкото да светне лампата) в продължение на 30сек. и ABS се изключва до следващия старт на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...