Jump to content
honda 5

Kъде да си напрая реглаж на клапаните?

Recommended Posts

Kъде да си напрая реглаж на клапаните?Препоръчайте някой сервиз или майстор при който да отида? Да се намира в София де:lol: Мотора е D15B2А и още един въпрос - Много конденз ми се получава в колата,доста ми се запотяват джамовете, особено ако сме 3-4 човека вътре:lol: принципно нямам представа дали е нормално това или не, понеже отскоро карам хонда:zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За реглажа може да отидеш при Омбре- виж раздела Сервизи.А за изпотяването на стъклата опитайте се да не дишате много :lol: или пък пробвай да си смениш филтъра на купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно е, че нямаш филтър на купето. Виж кое бутонче е натиснато за въздуха, ако е това което върти въздуха от купето, а не взима въздух отвън ако ще и на 4 да пуснеш вентилатора пак няма да се махне замагленото от стъклата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще видя за "Омбре", този филтър за купето, все пак къде да погледна дали имам такъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще видя за "Омбре", този филтър за купето, все пак къде да погледна дали имам такъв?

Виж на ,,Избрано от технически въпроси'' има за климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клапаните, ако решиш 0886 814 219За филтъра, ако нямаш климатик както колегата ти каза е по вероятно да нямаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клапаните, ако решиш 0886 814 219За филтъра, ако нямаш климатик както колегата ти каза е по вероятно да нямаш.

Имам климатик. А на този номер кой да търся?Сервиз ли е или какво?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като чуя за реглaж на клапани и настръхвам. 10 пъти я отварях моята, за да проверя дали са направени както трябва. Но хванеш ли му цаката става много лесно. Не знам защо уж съвременни автомобили пък ги направили с обикновени клапани. Относно запотяването на стъклата и на мен ми прави подобни проблеми, дори само с мен и пасажер. Дори и на 5 и с въ3дух отвън сутрин ми е трудно да изсъхнат. Да не говорим ако отвън са мокри- мисията невъзможна. Този проблем го нямах при вектрата.Както и необходимостта за реглaж на клапани. Да не говорим за спирачки. А уж плюят опел....Ходи при Омбре, но си запази час по телефона, защото ще си почакаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На телефона звъниш и казваш че си за реглаж на клапани :) А на колегата с вектрата мога да му кажа че ако се направят клапаните както трябва може само да си кара доста 'к' км.Сега карам кола с хидравлични клапани и мога да ти кажа че хич не ми е по добре.Малко да объркаш вискозитета и става една 'ярномелка' при палене и не само.Мое мнение, няма по хубаво от нормалните клапани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем го нямах при вектрата.Както и необходимостта за реглaж на клапани.

Е как да го имаш, то при вектрата докато стане време за регулиране на клапаните и той вала станал объл, а кобилиците прави .. :) Там разпределителният вал си е консуматив .. :)
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото вектрата бе на доста километри и както каза колегата по- горе като сипеш неправилно масло и става 'ярномелка' . Да не говорим пък колко го гореше. Но после сложих точно такова, предписано от производителя и нещата се оправиха (с тракането). За разпределителния вал не съм съгласен, че е консуматив. Сменях гарнитура на капака на клапаните. В сервиза казаха, че всичко е нормално. Далеч съм от мисълта, че вектра е по- добра от хонда (при спирачките обаче е пъти по- добра).

Редактирано от prozacc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лицензираният сервиз на Хонда в Горубляне.Реглаж на клапани се прави САМО НА СТУДЕН ДВИГАТЕЛ. май беше 20- 30лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...