Jump to content
greengrass

Отвих капачката за маслото - духа въздух?

Recommended Posts

Така... Имам я тая Англичанка от окло месец D14Z3 MB2 (много съм доволен между другото, все пак слизам от астра 1,4 92г.), та съм се заел да е стегна. Вчера отвивам капачката и духа, незнам дали е нормално но ще съм благодарен някой компетентен колега да изкаже мнение. ПП: Не съм мерил компресията, но си върви добре и не гори масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем е, ако ти духа въдух от щеката за маслото! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... Имам я тая Англичанка от окло месец D14Z3 MB2 (много съм доволен между другото, все пак слизам от астра 1,4 92г.), та съм се заел да е стегна. Вчера отвивам капачката и духа, незнам дали е нормално но ще съм благодарен някой компетентен колега да изкаже мнение. ПП: Не съм мерил компресията, но си върви добре и не гори масло

Принципно се води като проблем, но дефакто много коли го имат(като добавим и коли от 2004-2005г). Не е болка за умиране :) И моята навява, но всичко си е наред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не никав въздух от там...(щеката) И слава богу:) Мисля си да не е от клапаните, че ми се чува че и те нещо почукват.

Редактирано от greengrass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това като отвориш капачката на маслото ти излиза въздух, то това е нормално.Това е вентилацията на картернигазове.Лошо е както, пише колегата ,ако ти духа през щеката .Има случай когато, щеката се надига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е, все пак хондите имат някакво картерно (под)налягане. Особено когато работи на празен ход двигателя има доста вакуум във "кухата част" на маслената система (тама, дето не тече масло :)). От щеката също е нормално, но повечето хора се заблуждават че от там "духа", защото се усеща някакво движение на въздуха, но е трудно да се установи баш на къде е потока. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато проверяваш дали духа и по скоро дали духа навън дай газ и най добре дръж салфетка, парче вестник за да разбере дали духа навън по принцип съветват да сложиш отвитата капачка ако само подкача ритмично всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... Много добре! Мерси на отзовалите се! Спокоен съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми "духа" от капачката и хвърля ситни пръски масло. Не виждам някакъв проблем в това. Ако развия капачката и я поставя върху резбата на празен ход - подскача. Ако подам газ от дросела - капачката си заспива на мястото. Какво от това?П.С. през пръчката не се усеща нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се бях ошашкал с това духане от капачката за маслото когато си купих колата.То бая си подухва ама като подам газ доста намалява през щеката на маслото никога не ми е духало и не ми пипа масло,колата си понавървява доста така че вече не го мисля.Според мен е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми "духа" от капачката и хвърля ситни пръски масло. Не виждам някакъв проблем в това. Ако развия капачката и я поставя върху резбата на празен ход - подскача. Ако подам газ от дросела - капачката си заспива на мястото. Какво от това?П.С. през пръчката не се усеща нищо

Че компресорните сегменти са добре за маслените не значи нищо те се разбират по разхода на масло !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мойта след ремонт подига щеката вие тука духало през капачката..ми а намерете ми една хонда да не духа от там..кво виждате кат отвиете въпросната капачка??????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През ръцете ми са минали над 40/50 коли и няма такава дето да не духа от капачката...Някоя силно ,друга слабо.Картерно налягане го казват разбирачите.Някои духат от щеката и казват поизносен двигател било...Имаме един ЕСПЕИС турбо-дизел и яко духа от щеката.Майстора три смяна на гарнитура каза ,че и сегментите са за смяната от там набивало налягане в картера ,и следователно през щеката.Карай си колата и не се притеснявай :lol:

Редактирано от goderzi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми "духа" от капачката и хвърля ситни пръски масло. Не виждам някакъв проблем в това. Ако развия капачката и я поставя върху резбата на празен ход - подскача. Ако подам газ от дросела - капачката си заспива на мястото. Какво от това?П.С. през пръчката не се усеща нищо

Че компресорните сегменти са добре за маслените не значи нищо те се разбират по разхода на масло :lol:
Сигурен съм, че е така, но нямам и разход на масло. Когато купих колата имах хиляди притеснения и питах за всяко нещо, което ми се струваше ненормално. Дори имах диагноза автохипохондрия. Накрая се оказа, че просто трябва да си карам колата с кеф и да не откачам.Ако има нещо сериозно, то много бързо ще си проличи - съветвам и автора на темата да не се вкарва в приключения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...