Jump to content
В16А2

Най-сигурния начин да спрем..

Recommended Posts

Абсолютно 100-процентово решение:

 

Публикувано изображение

 

Не е моята кола, но горе долу така изглеждаше тази сутрин. :beer:

 

В България как е положението с пътищата, кара ли се нормално? Иначе знам, че все още нямате сняг..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София е студено, но сухо. През деня беше слънчево, сняг няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.... какъв си романтик! :beer:Явно отдавна не си бил тук, защото нищо не може да спре истинския рацер. Когато аз през зимата карам с 20-30км/ч поради крайно намалена видимост, непочистен път и силен вятър, покрай мен фучат всякакви натегачи. Няма избавление, освен тежки глоби и обществено полезен труд!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите глупаци (разбирайте депутати) приеха закон при който може да караш с 200 в града и да не ти вземат книжката :beer: а само глоба. Чак при трето нарушение я взимат, нещо не схващам логиката зад това ама карай. Според мен при каране в града с повече от 30 над разрешената да ти вземат книжката и глоба ама такава че да не посмееш да го направиш пак. При повторно такова нарушение да ти вземат и колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при 3тото може да ти вземат и апартамента а :) ? За глобите хубаво, ама чак па толкуз ...

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА-ХА-ХА много си зъл беее, то ако ще е така ще има прегазени полицаии, самоубийства с коли какво ли още не, а аз не че обичам да карам из града с над 30 км от позволеното ама пак как да караш с 50 по булевард с 3 ленти в 12 през ноща когато няма жива душа там само 1-на кука и 2-3 бакшиша????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.... какъв си романтик! :)Явно отдавна не си бил тук, защото нищо не може да спре истинския рацер. Когато аз през зимата карам с 20-30км/ч поради крайно намалена видимост, непочистен път и силен вятър, покрай мен фучат всякакви натегачи. Няма избавление, освен тежки глоби и обществено полезен труд!

Колега "разни хора,разни идеали",всеки си решава.Не отричам,че и аз понякога карам по-така и съм сигурен,че и на теб ти се е случвало да правиш простотии.Не казвам,че е правилно,но забранените неща са най-сладки,както се казва.По темата няма никакъв шанс да се спре поне в България не. Редактирано от daraduda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България как е положението с пътищата, кара ли се нормално?

Не, и без сняг се кара ненормално. Има много коварни модификации по пътищата, а някои от тях стават безплатни гаражи понякога. Сняг/лед - простотията е по-силна :D просто не приключва и това е :)Имам чувството, че тук до асфалта стига повече простотия, отколкото сила от колелата :P:D Снимката е супер, такова положение обаче може да завари и не само "рейсър"
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.... какъв си романтик! :)Явно отдавна не си бил тук, защото нищо не може да спре истинския рацер. Когато аз през зимата карам с 20-30км/ч поради крайно намалена видимост, непочистен път и силен вятър, покрай мен фучат всякакви натегачи. Няма избавление, освен тежки глоби и обществено полезен труд!

Колега "разни хора,разни идеали",всеки си решава.Не отричам,че и аз понякога карам по-така и съм сигурен,че и на теб ти се е случвало да правиш простотии.Не казвам,че е правилно,но забранените неща са най-сладки,както се казва.По темата няма никакъв шанс да се спре поне в България не.
ИМА НАЧИН и той е повече организирани състезания на писта за аматьори като нас :D:D:Pчестито на всички именници Редактирано от pavle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "разни хора,разни идеали",всеки си решава.Не отричам,че и аз понякога карам по-така и съм сигурен,че и на теб ти се е случвало да правиш простотии.Не казвам,че е правилно,но забранените неща са най-сладки,както се казва.По темата няма никакъв шанс да се спре поне в България не.

Не може всеки сам да си решава, когато застрашава благосъстоянието на другите! Дали ще ти нагъне ламарините или ще те вкара в болница за 1 месец... все няма право да го прави, следователно не всеки сам си решава! Но няма смисъл да се влиза в този спор. Няма защо да отричам, че не давам газ на колата си от време на време. Но никога няма да тръгна да карам с превишена скорост в сняг до коленете и -15 градуса температура!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз през зимата карам с 20-30км/ч поради крайно намалена видимост, непочистен път и силен вятър, покрай мен фучат всякакви натегачи.

 

:rolleyes: С какво? Със SUV-oве?

 

Да ви кажа тук са взети много прости, но ефективни мерки - има повече изкуствени неравности (легнали полицаи) - почти всяка пешеходна пътека е изкуствена неравност. В града е абсурдно да караш бързо, просто не става. Извънградско - има безброй камери навсякъде, дори по малките междуселищни пътища. Глобите започват от 300 Евро за 20км/ч над ограничението, а за повече лесно ти взимат колата. И почти няма пътна полиция, много рядко. Камерите и изкуствените неравности вършат доста добра работа.

 

Тук там се намира някоя отсечка подходяща за даване на газ, но се знаят и са наистина малко, като забележителности. И тук има рацери, и тук има Honda форум, има маниаци, K20-ки в CRX-ове и т.н. не са им непознати неща, но просто рядко можеш да ги видиш по улиците, или въобще, ако не знаеш къде се събират.

 

Аз единствената причина да се отпускам доста често, е че карам с BG номера, и общо взето могат да ме глобят само пътни полицаи, които са супер рядкост. Камерите не ме ловят ;) Но в такъв сняг, какъвто беше вчера сутрин.. Дори не си запалих колата, един колега, който живее на близо ме закара до работа с миниванчето Citroen C4. Просто беше много рано и не бяха изчистили още.

 

А иначе пътищата се чистят супер бързо и качествено, още вчера до обяд беше изчистено, а днес вече няма и следа от сняг (все едно е валяво само извън пътя).

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз през зимата карам с 20-30км/ч поради крайно намалена видимост, непочистен път и силен вятър, покрай мен фучат всякакви натегачи.

Въпросните безсмъртни натегачи най-вероятно ще са от клана Маклауд, и аз ги засичам някой път :rolleyes: Всяка зима някой иска да ме прави от седан, хечбек!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето и ти не ебаваш правилата им щом се "отпускаш" въпреки камерите.Бг номерата няма винаги да те запазват :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето и ти не ебаваш правилата им щом се "отпускаш" въпреки камерите.Бг номерата няма винаги да те запазват :rolleyes:

 

Виж работата е там, че тук колата не е кола без шофьора зад нея. Аз например, кола с IT номера, не мога да карам - защото нямам IT гражданска застраховка - тук гражданската е на човека, не на автомобила. Така и глобите.. Със снимки от Speed камерите глобяват по номерата собственика на колата. А моята не е на мое име и освен ако не ме отбият от пътя не могат да ме глобят, и това няма да се промени скоро. По снимки не могат да разберат кой е карал колата, а човека на чието име е, не могат да го глобят, защото си е в България. Те така.. Тъпо, но факт. Нямат организация, нито база данни, нито международна връзка, въпреки, че сме в Европа. По същата причина си паркирам на платени паркинги без да плащам и т.н. И това ми го е казвал полицаи познат, просто нямат система да ме глобят и затова даже не си хабят хартийките да ми лепят по стъклото (един път не съм глобяван за спиране в "синя зона"). Тъпо, но факт. Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В16А2 , кефиш, караш с превишена, не те ловят камери, колата не е на твое име, паркираш без да плащаш, ти си само за депутат! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли можете ли да ми помогнете колеги - искам да си направя скоба и като слизам да си я слагам сам:rolleyes:Имам си и лепнката за прозореца, моля дайте иде, че ми писна - 5коли спрели с нарушение, аз между тях и само на мен скоба ;) -Шуменските регистрации не ги барата, ама нали съм с Т и веднага,долни хора, поне да има справедливост и тя да е за всички,а това го казах и на полицая -той ми вика не е така, ко не е така веееее, виж ги другите, той - момче въобразяваш си -долняци, та моля помогнете ми да си намеря или напрвя скоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...