Jump to content
waterwet

Задна светлина за мъгла - не свети

Recommended Posts

Здравейте,проблема се състои в следното; като натисна бутона (намиращ се в ляво от волана до този за регулиране на фаровете и автопилота) за вкл. на светлината за намалена видимост не светва индикатора на самия бутон и също така не светва крушката на левия стоп. Гледах във VIVID схемата на бушоните и не видях такъв, който да има връзка с въпросната светлина. Какво бихте ме посъветвали?

Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пишеш, че си проверил всички бушони и са здрави.Извади ключето от което пускаш светлината за отзад, дай контакт и провери с пробна лампа дали има плюс .Дали има захранване, до ключа .Ако има, дай другото кабелче, към плюсовото и виж дали, ще светне отзад.А забравих, включи габарит.А за това ,че не ти свети левият стоп провери за комшулук или окъсяване .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си наясно че колата трябва да е запалена (на контакт) и да са включени късите светлини за да светне и фара за мъгла отзад нали....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е запалена контакт само подаваш и включваш светлините и проследяваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прроблемът е, че не стига ток до ключа (при даден контакт и вкл. габарит). Самият ключ е здрав - проверен с мултицет. Предполагам, че е изгоряло релето, което е за тази светлина, но уви нямам схема и не съм от най-сведующите по ел. "изпълнения". Благодаря за инфото!"А за това ,че не ти свети левият стоп провери за комшулук или окъсяване" - това не го разбрах много добре!пп: не свети само светлината за мъгла на левия стоп (на десния няма такава светлина), всички други светлини са изрядни!

Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам същия проблем на 6-та хеч. Но щом не идва ток по принцип до бутона може и да не от реле (предполагам че бутоне поне щеше да свети). Та според един майстор(не му знам името :) ) проблема бил в ключа за фаровете понеже там всичко било на отделни вериги и така и не стигна до там да ми го оправи ... Ако намериш решение на проблема напиши да знаем и ние може да има и някой друг с подобен проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но уви нямам схема...

напиши какъв модел ти е колата да поразровим малко да потърсим схема :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прроблемът е, че не стига ток до ключа (при даден контакт и вкл. ГАБАРИТ).

Както каза Maniak, габарита за мъгла свети само при включени КЪСИ светлини. На габарит не свети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно поне бутона трябва да свети даже и на габарити за светлината отзад не съм сигурен... т.е. ток ще има а в случая няма. При мен поне нито на габарити нито на фарове не свети нищо(нито бутона нито задната светлина) преполагам че при колегата е същото. Колата е 6-та хеч. д14а4 та и за нея ако имате някакви идеи или схеми ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата подсветка (ако има че не всички модели имат) на бутона трябва да свети и при габарит! Но за да ти светне задното фарче за мъгла (и индикацията за включен заден фар за мъгла) трябва задължително да си на къси светлини а не на габарит!

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм (аз няма как да проверя защото при мен никое никога не свети). Въпросът е защо не свети... идей.... каде е релето и възможно ли е да е заради ключа на фаровете... някакви схеми...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а провери ли всички бушони дали са наред?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да няколко пъти (надявах се да е от тях). Почвам да си мисля че "майстора" ще излезе прав за отделните вериги. Няма логика да са здрави бушоните крушката на бутона и тази в стопа и да не светва нищо. И да е в релето проблема поне подсветката на бутона ще свети тя няма общо даже и с бушона май няма общо. Остава да свалям ключа май ама кога и как...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона за включване на светлината е тип асансьорен - т.е. не е превключвател, а само затваря веригата докато е натиснат. От там следва, че индикацията (осветяването му) се управлява от реле също, най вероятно същото което пали тази задна омразна светлина която в случая не свети. Понатисках моя и се ослушвах, но не се чуваше в купето нещо да щрака (като реле). Друга особеност е, че наистина може да го активираш само на къси светлини и при изключване на късите и повторно включване не е включена светлината за мъгла.Явно наистина трябва схеми, защото според мен става въпрос за реле или предпазител.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата подсветка (ако има че не всички модели имат) на бутона трябва да свети и при габарит! Но за да ти светне задното фарче за мъгла (и индикацията за включен заден фар за мъгла) трябва задължително да си на къси светлини а не на габарит!

 

Много точно описание си дал! При вкл. къси светлини подсветката на бутона свети, но "фарчето за мъгла" на левия стоп не свети, както не свети и индикатора за включването му, т.е. по някакъв начин бутона свети, но не индикатора (хоризонтална светла линия) и самата светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но уви нямам схема...

напиши какъв модел ти е колата да поразровим малко да потърсим схема :)
Хонда Акорд 1.8ES, 1999 г., CG8, F18B2, ръчни скорости, седан. Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали това ти трябва?!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dachev,мерси, за схемата, ще проверя поотделно, но най-вероятно в края на седмицата и ще пиша за резултата,

Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е вече минаха 3 месеца, но по-добре късно, отколкото .... Проблемът се оказа - изгоряло реле:D

Редактирано от waterwet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...