Jump to content
predatov

Уедряване на пари (стотинки)

Recommended Posts

Тъй като съм голям плюшкин, събирах с брат ми стотинки, близо три години. И сега ни се иска да ги употребим. Та въпроса ми е, къде може най на сметка, да си ги уедря, без много висока такса за преброяване.Да спомена, че съм обиколил, четири банки в които или ми искат малоумна такса за преброяване от сорта на 2% за преброяване и 20%ддс, при което с мъка се сдържах да не и се исмея на служителката на тази банка. В друга пък ми отговаряха, ми вие наш клиент ли сте и при отговора, не, нищо не можем да направим за вас. Та кажете къде е най удачно да се отиде, става на въпрос все пак за триста лева, не за хиляда.Благодаря на всички отзовали се :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-удачно според мен е да отидете в някой квартален магазин където се "познавате" с магазинерите и да ги офертирате. Аз така си уедрих едни 100 лв без никакви такси. Незнам за 300 дали ще стане, но попринцип точно тия магазинчета са гладни за стотинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плати тока брато :lol:, ако не стигнат ще добавиш или ще ти върнат и на другото гише - прас :blink: водата :lol: .В Англия ми направиха забележка за 16 паунда по 1 и 1 по 1 и 2 пита, казаха ми -некст тайм мистър плеасе фърсст гоу ту сам банк, анд афтер дис кам хиа( това си спомням, не владя английски).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук:

 

Къде мога да заменя български разменни монети за банкноти и при какви условия?

 

На касите в Касов център на БНБ с адрес: гр. София 1784, м. „Полигона”, ул. „Михаил Тенев” № 10 (зад търговския център на бул. „Цариградско шосе”), се разменят разделени и неразделени по купюри български разменни монети за банкноти. Съгласно Тарифа за таксите, които Българската народна банка събира за обслужване на клиенти с банкноти и монети, приета с Решение № 24/25.02.2010 г. на Управителния съвет на БНБ, приемането на разделени по купюри разменни монети на стойност до 100 лева е без такса, а над 100 лева се начислява такса в размер на 0.8 % върху разликата над 100 лева, но не по-малко от 1 лев. При приемане на неразделени по купюри разменни монети, независимо от сумата, се начислява такса в размер на 0.9 % върху цялата сума, но не по-малко от 2 лева.

 

Работното време на касите с клиенти е всеки работен ден от 8.30 до 15.45 часа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в първата банка дет ти скимне .Казваш им че изкаш да си откриеш дебитна карта ,и внасаш сумата .Ако се дървят вдигаш луд скандал .А кат направиш картата излизаш пред банкомата и си ги теглиш .П.п Пробвано и работи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пощите чакат с нетърпение някой да им занесе дребни монети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пощите чакат с нетърпение някой да им занесе дребни монети

И това може да се пробва благодаря :lol:

Отиваш в първата банка дет ти скимне .Казваш им че изкаш да си откриеш дебитна карта ,и внасаш сумата .Ако се дървят вдигаш луд скандал .А кат направиш картата излизаш пред банкомата и си ги теглиш .П.п Пробвано и работи.

В една от банките ми казаха, че може така, но по инерция им отказах и си тръгнах за работата, че укасняхА ти я дни, мисля да отида до БНБ в Пловдив, пък ще видя, какво ще стане :blink: Благодаря за помоща :lol: Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по магазините и аптеките ще ти се зарадват :blink: може да пробваш в по големите като BILLA и т.н. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алелееее :lol: и аз го имам тоя проблем... ама моите са само по 1 и по 2.... кой ще се впрегне да брои незнам !!! !!!

Редактирано от Player101
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирал съм по левче и ги предадох в БНБ (Българска Народна Банка) в София. Там си има машини като тия за кафе където мелят, в които ги изсипват касиерките и ти ги броят. Обаче трябва да са Ви сортирани по стойност, да не са смесени. Работят и на обратния принцип- може да си купиш и дребни стотинки от тях. За такси не си спомням, защото беше преди години. Ако искате да свършите работа там е мястото. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си ги уедри в БНБ, но там има такса ( и единствено там имало машина за броене на стотинки)... номерата за без такса са ти ги казали..най-лесно отиваш в твойта банка и казваш, че искаш да си ги внесеш в сметката .. тогава момичетата ги преброяват на ръка !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...