Jump to content
honda_9977

Избор На Джанти 16'' Или 17''

Recommended Posts

Здравейте колеги мисля да сменям 15-ките и се чудя с какви 16-ки или 17-ки,знам че повечето хора ще ми кажат слагай си 17-ките,но мен ме интересува тази кола ще се справи ли с 17-ките,щото мотора не е от най-мощните,с дупките как се справят и едните и другите,за визия е ясно но мен повече не интересува возията как ще е. По принцим съм за 17-ките но като карам по нашите пътища си казвам има ли изобщо смисъл да мисля за 17-ки,та за това мое двуумене ви питам кое е по добро,според нашите пътища и и мотора на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз цяло лято карам d16-ка със 17" и верно малко по-тромаво ускорение има, но не е проблем. С твоя двигател би трябвало да е по-добре. За проблема с дупките съм сложил гуми Runflat с подсилени бордове и шанса да накривя джанта е доста по-малък, но въпреки това ще трябва да ги пазиш доста повече от 15ките:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По непотвърдени данни, тези акорди не понасят 17-ки и заминават лагерите много бързо! И аз съм се замислял за смяна и най-вероятния избор ще е 16-ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам моя акорд с 16 и съм много доволен,размера на гумите ми е 205/55/16.Много стабилно стой колата на пътя и да ти кажа хич не е тромава.А за 17 виждал съм само 2 акорда с този размер единия е рязал калници за да може да ги побере,друго не мога да кажа.Забравих да спомена ,че аз съм с фланци отпред,така е купих от Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васе ще ме извениш че ползвам твоята тема :) Моето питане е същото карам Prelude 2.0 133hp и съм с 15 ки OZ racing Задните гуми ми са Кумхо , предните са ми Мишелин Пилот. Принципно ми се иска да си сложа 17ки или 16. Кажеете някакво мнение отностно Прелюдите ;)и джантите. Рядко се намират размер 114,3см др. вариант са с 8 болта ... :P Благодаря да всички предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз моя акорд го карам с 18" 215x45 и много добре му понасят но зависи и от ЕТ на джантите иначе може да опират моя съвет е 17"ки много по красиво стоят на колата от 16"ки :ranting:

Редактирано от OUTLAW

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васе ще ме извениш че ползвам твоята тема :ranting: Моето питане е същото карам Prelude 2.0 133hp и съм с 15 ки OZ racing Задните гуми ми са Кумхо , предните са ми Мишелин Пилот. Принципно ми се иска да си сложа 17ки или 16. Кажеете някакво мнение отностно Прелюдите :tooth:и джантите. Рядко се намират размер 114,3см др. вариант са с 8 болта ... ;) Благодаря да всички предварително

Аз не виждам смисъл от 2 размера с 8 болта .17-ки стоят по добре от 16ки ако искаш може да направим бартер 17-ки за твойте 15-ки драсни ми на ли4но мога да предложа едни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но мен ме интересува тази кола ще се справи ли с 17-ките,щото мотора не е от най-мощните,с дупките как се справят и едните и другите,за визия е ясно но мен повече не интересува возията как ще е. По принцим съм за 17-ките но като карам по нашите пътища си казвам има ли изобщо смисъл да мисля за 17-ки...

Колега, във въпроса ти се състои и правилния отговор :ranting: Със 17- ки е много по- впечатляващо като визия, но возията по родните пътища е "по-хард", а гумаджии - джантаджии ще ти станат първи приятели :tooth: По- прагматичния избор е 16- ки с нормално ЕТ, за да не товариш излишно добичето. Аз съм съм на 17", незначително по- тежки от оригиналните, колата е несравнимо по- красива от преди, но през 20 метра си задавам въпрос по хамлетовски: "ще я бъде ли тази джанта или не" и стискам зъби да не падне някоя пломба ;) Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам това ЕТ колко трябва да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 35 и 40 е идеално, говорим за 7J.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам и още нещо защото повечето колеги предлагат 16-ките,та да питам има ли голяма разлика между 15-ките и 16-ките защото като глеам 17 отпадат автомат,щом ще ми друса,не искам да карам красива каруца,а нормална добре изгелждаща хонда това разбрах от отговорите благодаря за което колеги :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам акорд почти кат твоя...205 55 16 е перфектният избор от към визия и возия...

Публикувано изображение

Редактирано от Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...