Jump to content
raishauer

Скоростна кутия решение

Recommended Posts

Господа някой решил ли е проблема с виенето на скоростната кутия, в смисъл ремонт или подмяна с друга която кой знае и тя на какво положение е. И защо ми се струва че Хонда имат голям проблем в кутийте като чета имат го моделите от 92г. до 2005г.. И защо ми се струва че това е някой лагер, при натиснат съединител виенето спира но тогава спира и целият вал да се върти. Затова някой ако се е мъчел с този проблем да сподели заслужава ли си ремонта и какво точно се е оказало това виене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това нещо със натискането на съединителя го разбираш докато работи колата на празен ход, 40-50лв за аксиален лагер и проблема ти изчезва. :) Сменя се даже без да се разглабя кутията, само се сваля на земята. :)Не плаши колегите с тея засилени приказки за "виене", защото въпросното стържене дето изчезва при натискане на съединителя е от прецакан аксиален лагер, а ако вие кутията (баш си вие), в смисъл такъв - докато караш да я чуваш (въпреки гърне, музика и разни други странични шумове) в такт със оборотите или скоростта - проблемите могат да бъдат много, и по-опасни. :)

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с нов аксиален лагер и пак шумоли като не е натиснат съединителя (на място). Като се натисне - шумът изчезва.Доколкото знам това, за което говори авторът на темата и това, което шуми при мен е лагера на първичния вал на кутията, а не аксиалния лагер, който би трябвало да вие при натиснат педал на съединителя, а не когато е отпуснат...Лагерът на първичния вал е набит в корпуса на кутията и се сменя лесно, но след като се отвори кутията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема като смених лагера на първичния вал 40 лв. , не мисля че Хонда имат проблеми със скоростите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е с добавка за масло и имали ефект или това са само реклами да ни изпразват джобовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект има, ама за тези които продават добавките .. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това нещо със натискането на съединителя го разбираш докато работи колата на празен ход, 40-50лв за аксиален лагер и проблема ти изчезва. :) Сменя се даже без да се разглабя кутията, само се сваля на земята. :DНе плаши колегите с тея засилени приказки за "виене", защото въпросното стържене дето изчезва при натискане на съединителя е от прецакан аксиален лагер, а ако вие кутията (баш си вие), в смисъл такъв - докато караш да я чуваш (въпреки гърне, музика и разни други странични шумове) в такт със оборотите или скоростта - проблемите могат да бъдат много, и по-опасни. :D

Леко се обърка, ама нищо, колегите са написали... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема като смених лагера на първичния вал 40 лв. , не мисля че Хонда имат проблеми със скоростите

А труда по отваряне на кутията? :robot:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си я отваряш сам или някой ти я прави за без пари, сигурно има някакъв смисъл да се сменя тоя лагер - иначе кутия втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип това не е за всеки,работа,а маистори от добри,по добри колкото щеш:offtopic:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...