Jump to content
пламен1

Д15Б2 изгубва ускорение

Recommended Posts

Отскоро колата ми почна да губи укорение като че ли и липсва приток на гориво..... проблема датира от много време насам но преди се оправяше със две три изфорсирвания на място до дупка след което палеше гумите направо ...... изключвам проблеми със самия двигател явно е някои датчик ама незнам кои.. :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Цитирам името = 'пламен1 "дата = 21-ви октомври, 2010 г., 14:00 "след = '1051109961]Отскоро колата ми почна да губи укорение като че ли и липсва приток на гориво ..... проблема датира от много време насам но преди се оправяше със две три изфорсирвания на място до дупка след което палеше гумите направо ...... изключвам проблеми със самия двигател явно е някои датчик ама незнам кои .. :)[/ Цитат]Колега наща любима марка коли е много капризна на тема свещи така че е хубаво да си ги провериш.Ако проблема не е от тях в което се съмнявам го тарси в ел. инсталацията като минеш на капачка , палец и чак след това кам мерене на датчици .Успех в откриването на проблема и дано да съм ти бил полезен :(:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора колега ама при бавното ускорение двигателя работи супер нормално без да прекъсва да кажеш че има някъде проблем от свещи икабели или капачка ...просто все едно не карам 90 коня кола ами 50 загубата на мощност е огромна не смея да изпреварвам никои както казах по рано след като изфорсирам двигателя на максимум на място към 5-6 пъти понякога се оправя проблема и ускорението е ама савсем различно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при потегляне как е?Неотдавна ми смениха бобината - бавното ускорение беше горе долу добре, но опитите за рязко ускорение бяха... да кажем само опити. А бобината дори визуално беше доста зле - да се чуди човек как изобщо съм се движел.Имаше моменти когато за минута-две се движеше нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен горе долу до 3000 оборота си набира както едно време ама ако реша да я поизрежа повече просто не става ускорява като трабант , а по принцип всяка хонда е спъната до 3000 ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама сега като се замисля проблема е май същия като твоя рязкото ускорение го няма ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен до 3000 трябваше да я бутам, след това си набираше - Омбре ми обясни че скапаната бобина се усещала на по-ниски обороти.Демек провери си бобината, ама едва ли (само) това е проблема. Най-добре някой дето разбира да я погледне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова е спъната че при натиснат педал до дупка не може да достигне 7000 оборота и да удари прекъсвача на място все едно недостиг на гориво....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко вероятно но не и невъзможно.Провери го с един мултицет, показанията трябва да са от 0,48V до 4,50V.Провери си и изпускателната система може да има запушване,което е по вероятно.

Редактирано от gnggen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи й един реглаж на клапаните , така между другото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...