Jump to content
едмундо

В джаза

Recommended Posts

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details Скоро трябва да се сменя акордеона ,замислях се за сивик купе седмичка, но тва нещо ме впечатли...заводски ли е така или е някаква доработка...изглежда страхотно и направо се чудя.??? Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това, че няма нищо общо с нашите кенефи .. Мен лично Джаз-а ме кефи и цената му е добра ... ако имах кинтите щях да го взема след оглед "на живо" :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кво му е :) Мен лично ми харесва,хваща окото... :P Само където ще ти се види малко по тясно...от Акордеона в ДжазЪ...ама ти си знаеш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

,замислях се за сивик купе седмичка,

...

На кое викаш "купе", че да не става объркване. По принцип първото е купето за 7-ма генерация, второто е просто хетчбег с 3 врати.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Което и да избереш, много ще се радвам за теб. :) Мислех да ти препоръчам една 7-ма с D16V1 в темата с разхода и нaй-накрая 17 литра градско да престане да ти изглежда нормално. :P :P

 

ПП А иначе въпросната "въшка" си е така фабрично, но модификацията е "Honda Jazz Graphite", не "Grapfitte". Пробвай с първото в Google, излизат много страници, а не знам какво точно те интересува.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога повече не бих си купил нещо правено от мързелив жител на Суиндън да речем...така ,че мисля се досещаш за коя от двете снимки говоря...за мен това е перфектната визия ,мощнокт абе тва ми е на сърце...о оня по-нагоре, който нарече Джаза кенеф...,,,,,не пиши ,не влизай ,хващай гората:P!!1

Редактирано от акад.Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си редактирам вече горното мнение, та да напиша тук. Модификацията май е "GD1" или нещо от сорта, a "Graphite" e цвета.

 

ПП Аха, ясно. Тогава само да ти препоръчам да не е купе? Един седан е доста по-практичен, особено за семеен човек, а и на мен повече ми допада като визия, но аз съм пристрАстен. :P

 

Публикувано изображение

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) "кенеф" много се смях :) ......Това , което мога да ги кажа веднага е , че седящите отзад няма да им е удобно - стоиш по-изправен отколкото в Сивик или Акорд ;) но ще имат повече място за краката отколкото в Акорд ;) Шофьора му е много добра позицията , лично на мен ми се виждаха малко по-твърди седалките , но не и по-твърди от Сивик 5г. ;) но по-твърди със сигурност от Акорд. Багажника е повече от достатъчно голям ;) Пътували сме 4 човека от София до Мадрид и обратно без да жертвам огледалото си за задно виждане ;) Возията е много добра :P В завои разбира се има странично недозавиване , но все пак си е 1200 кг кола ;) Разхода е страшно добър , ако мога да му вярвам на компютъра София-Пловдив 3-ма човека без климатик 5.2/100 км , дори да добавя 1 литър , че ме лъже пак е добре ;) В градски условия не съм засичал по-голям разход от 8/100. Джазз-ката е малко по-капризна от към свещи ( 8 броя са ) иска си смяна на всеки 30 000 км поне ;) За 220 000 км сме сменили лагер на задна дясна главина , който върви със самата главина и някво семерингче на 200 000 км мисля за 15 лв ;) Леля ми имаше Сивик 7-ма 5 врата и смея да кажа , че Джазз-а е почти 1:1 , с разликата , че най-мощния двигател е 83 коня и понякога му идва слабичък :P но на магистрала няма зор да поддържа 140-150 км/ч без значение колко човека има в колата ;) Няма да ти се стори тесен със сигурност , но нещо не те виждам теб в такава кола :P не че те познавам лично , но от Акорд на Джазз .... ако ти трябва малка и икономична кола , си вземи втора ;) Лого или Сивик на газ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му хареса на този кенеф?

:P това пък какво беше ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му хареса на този кенеф?

Изобщо НЕ Е кенеф. Джаза е толкова здрав автомобил ,колкото май не можеш да си предстваиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз СИ МИСЛЯ че това е пакет . (и заводско е такъв , тук в бургас има 2-3 такива същите само цвета е друг .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва и като година, цена, екстри ми допада доста :P Наскоро пък имах възможност да седна и да огледам такъв но, не тази версия която изглежда много по-добре отвън и по мои впечатления вътре горе долу широко колкото в моята 6-та хеч :) Според мен няма да сбъркаш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, според мен, е най-практичната кола въобще... жалко че държат висока цена :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично си е такава. Дори и затъмнените стъкла.Обаче е на 93 хиляди километра, ама друг път. Иначе защо е с полуизносени пирли п6000 при положение, че спокойно можеше да си е с оригиналните гуми на тези километри? И воланът е адски протрит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лош автомобил колега, но както казаха по-горе колегите, едва ли това е колата за теб... Все пак слизаш от акорд и искаш да се "метнеш" на доста по-малък автомобил.Но пък, ако ти допада защо не :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога повече не бих си купил нещо правено от мързелив жител на Суиндън да речем...така ,че мисля се досещаш за коя от двете снимки говоря...за мен това е перфектната визия ,мощнокт абе тва ми е на сърце...о оня по-нагоре, който нарече Джаза кенеф...,,,,,не пиши ,не влизай ,хващай гората:plane:!!1

А къде е произведен този Джаз?Според мен Джаза не е лоша колица, но имах възможност да покарам и Сивик 7-ца купе (американското) и според мен това е колата, която бих предпочел, а ако трябват 4 врати - онази, която колегата user е показал на снимката. Ако ми попадне такава в добро състояние когато търся кола - не бих се колебал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От собствен опит мога да кажа, че Джаза е изключително здрав автомобил и със сигурност най-практичната кола, която съм карал /в подкрепа на колегите по - горе/ !Висок е 155 см. и вътре в купето е невероятно просторно /повечето хора не вярват в това, изхождайки от визията му на мини автомобил отвън/.Колега, каквото и да решиш - късмет в избора :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо притеснително в километрите. 85 хиляди на 5 години идва около 16-17.000 км годишен пробег, което за бензин и европейските мащаби е нещо нормално. Да, може и да са пипали, но със сигурност няма да е много. Така мисля аз. Никой не купува такъв тип автомобил за големи преходи. На моя Сивик му направих 75.000 км за две години, но там е друга бира.Воланът.. Също нищо притеснително не виждам. CR-V-то е на 105.000 км и воланът отдавна си има износване. Материалите са с ниско качество в купето на хонда. Не зная какво е било някога, но сега е факт. Като гледам и кокпитът на 8-а генерация на какво прилича... :plane: Евтинджос, направен да изкара 2-3 години и после да започнеш да сменяш - дръжки, бутончета, плъзгачи...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...