Jump to content
meto'o

Mасло в скоростите

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже колко литра събира скоростната кутия на Ф20 мотора, Трудно ли ще ми е да го сменя и колко лв. е за литър в Бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-надолу има подобна тема. Колко литра събира не можеш да разбереш (за CRX е), но за цените пише:

Вече бутилираното MTF е по 35лв. литъра,а наливното по 20лв. със смяна от 21,60. :)

Примерно моята скоростна събира 1.7-1.8 л. (обаче това е Сивик) и когато го сменях (миналата година някъде, на 80,000 км.) бутилираното беше 26-28 лв. литъра. При предишната смяна не помня със сигурност, но беше още по-евтино, а сега е вече 35 лв. литъра. За Прелюд нямам представа колко събира, но имам смътни спомени, че е пак около 2 литра. Някой запознат да каже. Ако го смениш в Бултрако със смяната ще ти излезе 2x20+21.60=61.60 лв., а ако го купиш бутилирано 3*35=70 лв. без труда. Самата смяна не е много трудна, ето един клип за Сивик, за Прелюд ще е горе-долу същото:
.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F20A4-2,1литра

Аха, 'начи все пак не съм толкова изкуфял. Абе, спомням си, че миналата година ли беше (или по-отдавна), някой пак пита и го интересуваше дали трябва да купи 3 литра заради тези 100-200 милилитра отгоре над двата 2 литра, или 2 ще стигнат. И май отговора беше, че в Бултрако наливното го продават не на литри, а на колкото хване и таксуват само за това (примерно 2.1x20+21.60). Аз обаче си спомням за 2.2 литра и за да не объркам питащия не писах тия вехти спомени, но като се разтърсих по разни американски форуми се оказа, че на всички им събирало "точно по 2 кварти" (т.е. половин галон, или грубо 1.9 литра). Може би зависи, колко настоятелен си с източването на старото масло. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипах точно 2 литра и карам така вече две години без проблеми, така че според мен няма нужда да вземаш 3 литра, заради тези 100-200 мл. по-малко от предписаното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3*35=70 лв.

Някои да ми обясни как става тоя номер? Май колегата искаше да каже: "3*35=105лв" или "2*35=70". :) Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BB9 F20A4 с ръчна трансмисия - 1,9литра, с автоматична - 2,5 литраПри мен e 1,8 Сипвах докато не протече от пробката и завинтих :D Така събра 2 :) Май винаги събират 100-200ml повече от посоченото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземай 2 литра от бултрако по 28 лв литъра и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш. Вече е 35 лв. литъра. Честито! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много момчета. Всяко менние е полезно а и филмова матерял :P Сега след като цената се е повишила усещам как ще сипя двигателно масло :P По препоръка на колега разбира се. Човека каза 10w40 и всичко ще е точно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...