Jump to content
Morskii

Конденз или теч?!

Recommended Posts

Здравейте, колеги!От 8 месеца съм с Акорд, 2000 г, vtec - 136 коня. Засега мога да кажа само добри думи за колицата, само съм я обслужил и сипвам бензин като се наложи. Гори малко, двигателчето не се чува и тапицерията е изключително запазена. Взех я от представителството на "Хонда" в Берлин. Та стига съм я хвалил, направо на въпроса. :lol:От 2 седмици забелязвам малка локвичка под колата, някъде до дясната предна гума. Няколко пъти проверявам какво е текло и всеки път се успокоявам, че е само водичка. Отдадох го на конденз от климатика, но днес не бях пуснал климата и пак имаше локвичка. След като си свърших работата, паркирах колата на удобно място за оглед и застанах отдолу да локализирам теча, но нищо не протече. :huh: Държах колата запалена, включвах-изключвах климата, но нищо не се появи. Надявам се да имате идеи какво може да е и да ми дадете препоръка.Поздрави и милиони безаварийни километри на всички колеги! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си си пръскал и на стъклото за да го почистиш? Ако нищо не се вижда на пръв поглед, наблюдавай течностите и рано или късно ще се разбере какво е.Как разбра че е вода това, което тече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си почиствах стъклото в този случай.Пипнах с пръсти локвичката и ми заприлича на вода. Не съм опитвал на вкус де, но поне мириса и допира бяха като за вода. :lol: Съветът за следене на течностите явно е най-логичен. Мразя да отварям предния капак, даже не знам къде се сипва антифриз и къде вода за чистачките, но утре ще заровя глава под капака.Благодаря за бързия отговор! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиатора е от дясната страна (на пасажера), дано не е от него, че на мен ми се наложи да го сменям в най-големите студове м.г. Близни си леко пръста като пипнеш течността - ако усетиш сладникаво горчив вкус е антифриз. Може да ти тече и казанчето за чистачките - не знам къде е при Акордите, при моя Сивик е до лявата гума (тая от шофьорската страна).П.С. Конденз трудно ще се образува при тия температури, не ми се вярва и да караш на климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все по-странно става. Проверих антифриза в радиатора рано сутрин, при студена кола и си беше пълен до капачката. Не е и от казанчето за чистачките, защото то е от другата страна. Не ми остава нищо друго, освен просто да си карам и да забравя тази локвичка, докато нещо се обади. Накрая ще излезе, че нищо й няма на колицата, но от много четене на форума и е започнало да ми се привиждат проблеми. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да е лошо да се погледне водната помпа.....има вероятност да е почнала да сълзи ако не си я сменял.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя ако сълзи толкова смятай колко вода ще му е останала във радиатора. Карай и си свиркай, наблюдавай колата в продължение на една седмица да речем и ако не губиш вода- забравяш за локвичката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм се заблудил...но до колкото знам...колите с климатик (по-модерните) изхвърлят конденза от климатика само когато е спряна на место колата.Поне това съм виждал на едно Волво...протече докато зареждаше на бензиностанцията пред мен-питах собственика и той ми обясни. Близни леко течноста...не се притеснявай...аз съм го правил неведнъж :P))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...