Jump to content
Ekzotik

Скоростни кутий с40-с20

Recommended Posts

Здравеите колеги! Замислих се за смяна на скоростна кутия от с40 на с20 тези от д15б2.... трябва ли да се сменя и съединителя при размяната на двете кутий и може ли моя да пасне за не го сменям??????и НАЙ ВАЖНОТО ще подбри ли малко вървежа на моита скромна д14 с инжекцион от з6 и интаке система???????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще подбри ли малко вървежа

Не :) кутията от Б2-то е почти същата като сегашната ти.Ако търсиш по добро ускорение, си търси кутии от D16Y8 или D16Z6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или от англичанка с малкия витек D16Y... нещо си, аз съм с такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или от англичанка с малкия витек D16Y... нещо си, аз съм с такава.

от д16у3 стават ли ?достатъчно къса ли ще е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите от Д серията пасват на вс от Д сериите нали?А при замяната им мога ли да си ползвам стария съединител или и него тр да се сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D16Y2 е моята. Ами аз си останах с моя, сега ще поровя за темата дето съм питал за кутията.http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%81%D0%BB%D0%B0Влезе си като у тях, сякаш винаги там е била.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави.Това дет си го замислил няма смисъл защото по принцип 40 и 20 са почти еднакви дори съм на мнение че 40 е по добра защото 5 предавка и е по икономична.Това си е мое мнение де.Ако ще сменяш колегите са написали каква да си търсиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя ще си остане твоя и ако след време го сменяш, пак си търси за Д14, а иначе на Д15Б7 май също е по къса кутията.

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D16Y2 е моята. Ами аз си останах с моя, сега ще поровя за темата дето съм питал за кутията.http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%81%D0%BB%D0%B0Влезе си като у тях, сякаш винаги там е била.

и колега как е сега колата на дълго по лесноо ли е изпреваржането:)И аз искам малко по къса кутия щото като стане колона на пътя не мога да изпреваря без на сваля 2 а понякога ми се е налагало и 3 предавки а дали ще карам на 3000 оборота със 100 не мисля че ще ми е проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разгледах кутиите и предавателните им числа за сега се спрях на д16у2 като колегата по горе :) който има наблудения над нея за д14 мотора нека пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега аз съм с Д15 и не знам колко мога да бъда обективен. За изпреварването е много относително, аз съм с 20-30 к.с. повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по къса е скоростната кутия от д16з6 от тази на д14а4?И заслужава ли си смяната с нея ще подобря ли динамиката да мотора малко????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбирам че цялата тази работа не е загуба на време и средства и това ще пооправи малко моята д14ка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...