Jump to content
crx-belovo

Съвместимост между валове

Recommended Posts

Имат ли съвместимост коляновите валове на различните двигатели(само Д-серия) и еднаква кубатура, по конкретно ме интересува дали на моя D16Z6 става вал от от D16.. какъвто и да било друг. Мерси предварително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали нямаш съвместимост с другите VTEC двигатели - а7/9 , но с не-VTEC д16-ки нямаш никаква съвместимост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали нямаш съвместимост с другите VTEC двигатели - а7/9 , но с не-VTEC д16-ки нямаш никаква съвместимост ;)

Приятелю, сравнявали сме свалени на земята колянови валове от D16Z6 и от D16A8 и нямат никаква разлика* във така да кажа "жизнените" размери, а също така имаме и две движещи двувалки (А8 и А9) със колянов вал от D16A6, тъй че може да се заформи един приятелски спор, в който да се роди истината. ;)*Единствения проблем е вътрешния диаметър на зъбчатката за ангренажа, която е в края на коляновия вал.За повече инфо - четете от тук на долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека е писал , че има д16з6 , ако не ме лъже паметта това е VTEC двигател :) Интересно ми е как с вал от д16а9 или а6 ще върви :) Между д16а6 и д16а8/9 може наистина да са съвместими , но не там е питането :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека е писал , че има д16з6 , ако не ме лъже паметта това е VTEC двигател :) Интересно ми е как с вал от д16а9 или а6 ще върви :) Между д16а6 и д16а8/9 може наистина да са съвместими , но не там е питането :)

Човека пита за колянов, а не за разпределителен вал. Нали ? :) Калмара е прав, но пак бих препоръчал да се мери преди да се слага защото напоследък много изненади се случват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека е писал , че има д16з6 , ако не ме лъже паметта това е VTEC двигател ;) Интересно ми е как с вал от д16а9 или а6 ще върви ;) Между д16а6 и д16а8/9 може наистина да са съвместими , но не там е питането :)

Човека пита за колянов, а не за разпределителен вал. Нали ? ;) Калмара е прав, но пак бих препоръчал да се мери преди да се слага защото напоследък много изненади се случват :)
:) :) :) :) Моя грешка - прави сте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16З6 ми е двигателя и става въпрос за коляновия вал, по принцип още нищо не съм предприел по двигателя само знам че вала ми е надран и не съм сигурен дали може да се шлайфа заради това питам ако евентуално ми изпадне друг двигател или вал дали ще може да се напасват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......дали може да се шлайфа ........

Не го шлайфай !П.п едно време пуснах тема за съвместимост на части и тн .. ама потъна е са такива питанки ако се допълва ще стане перфе! Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...