Jump to content
Opel&Honda

Honda Eg6 - въпрос

Recommended Posts

Здравейте колеги ;) По-голям фен съм на опел астра ф, но като поразпитах малко и ми казаха да поогледам и хонда 5 генерация.външността много ми допада и вида на купето и профила на колата емного як - по-добър от този на астрата ..казаха ми че е и по-стабилна от астрата .. а като гледам и по-бързата сега въпроса .. какви са и косурите на тая кола ;) и конкретно ме интересува и искам да питам значи всичко ми харесва във хондичката само вътре таблото интериора хич не ми допада .. и се чудех може ли да се сложи друго табло ? от коя друга хонда може да и стане и ей такива нещица за промяна на вътрешното табло .. просто това което е оригиналното хич не ми допада.. затова искам да питам дали може да се смени с табло на някоя друга хонда ако не хонда .. астра ф gsi ? просто дайвайте идеи на кои коли ще стане на тази хонда и аз ще реша кое ми допада .. само това ме спира да си я взема ..а незнам и как вози .. компортна ли е знае се че е спортна количка и ще вози твърдо .. ама все пак .. като цяло по-добър избор ли е от GSi-то .. подръжката как е ? скъпа ли е .... ламарината ръжда вижда ли като астрата .. ? ей такива неща ме интересуватно главния въпрос е за таблото .. просто много грозно (лично мнение)отвънка е голема красавица а отвътре ...астрата пък отвътре ми много харесва и отвънка също средно .. а хондата отвън ми много харесва а вътре просто немога да я гледам .. затова има ли някакъв начин да се реши въпроса ..? и евентуаално дайте съвет каква да си търса .. коя година .. последната ли там 95 гледам че е хечбек-а ? B16A2 vtek ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго табло може и да е възможно да се сложи, ама с доста преправяне. Сега няма да почна да ти давам наклон, какво да харесваш и какво не - съвета ми е, ако купиш кола просто да не го пипаш - или ще го обикнеш след време или ще свикнеш с него и ще ти е удобно. Като цяло смятам, че всичко е доста добре позиционирано, и удобно за работа. На Астрата километража май е с жило, а на Сивик всичко е електронно. Като цяло уредите са електронни - та ако сменяш с нещо друго, освен хондово ще видиш голям зор. Не знам дали си се интересувал, но автентично EG6 доста трудно се намира. И интериора му е различен от на обикновените хечове. Да го развалиш си е направо грях. За това дали е по-добър избор...как да ти кажа. Тук е Хонда форум - всеки ще каже Хонда. Ако питаш в Опел форума, отговора ще е Опел. Най-добре седни и в 2те коли и направи 1 кръг. Виж как усещаш колата и сам прецени.Ръждата при пето поколение обикновено е по задните вежди, задната врата около номера и праговете. Погледни първо там. Не може да очакваш кой знае какъв комфорт от сравнително малка спортна кола.п.п - Не си купувай кола според това, какво ти казват, а това което ти харесва на теб.п.п2 - Заради 1 табло да не си купиш кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго табло може и да е възможно да се сложи, ама с доста преправяне. Сега няма да почна да ти давам наклон, какво да харесваш и какво не - съвета ми е, ако купиш кола просто да не го пипаш - или ще го обикнеш след време или ще свикнеш с него и ще ти е удобно. Като цяло смятам, че всичко е доста добре позиционирано, и удобно за работа. На Астрата километража май е с жило, а на Сивик всичко е електронно. Като цяло уредите са електронни - та ако сменяш с нещо друго, освен хондово ще видиш голям зор. Не знам дали си се интересувал, но автентично EG6 доста трудно се намира. И интериора му е различен от на обикновените хечове. Да го развалиш си е направо грях. За това дали е по-добър избор...как да ти кажа. Тук е Хонда форум - всеки ще каже Хонда. Ако питаш в Опел форума, отговора ще е Опел. Най-добре седни и в 2те коли и направи 1 кръг. Виж как усещаш колата и сам прецени.Ръждата при пето поколение обикновено е по задните вежди, задната врата около номера и праговете. Погледни първо там. Не може да очакваш кой знае какъв комфорт от сравнително малка спортна кола.п.п - Не си купувай кола според това, какво ти казват, а това което ти харесва на теб.п.п2 - Заради 1 табло да не си купиш кола...

ми да може .. добре а какъв двигател да се търси ? b16A2 ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то EG6 с друг двигател няма, само с б16а2 има. А и с б16а има, ама доколкото знам в БГ е само една такава. Говоря за оригинална стокова EG6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ег 6 за европа е с б16а2 158 коня само дето хондата е почти два пъти по скъпа от астрата... и една идея по бърза само:cry:за ръждясване веждите и праговете им са слабо място на хечбеците маи 3-тата врата и тя.92-95 година се води модела.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва да му поясним на човека, че body style се води EG, а цифрата след него ознава определена модификация на мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва да му поясним на човека, че body style се води EG, а цифрата след него ознава определена модификация на мотора.

ааясно .. исках да питам хонда 5-та генерация с кой двигател да търся .. и евентуално 6-та генерация .. ама нещо не ми харесват фаровете и стоповете на 6-та генерация .. незнам тези в-теци колко харчат и този b16a2 ли е най здравия, мощен и хубав мотор .. нещо като най-хвален .. като C20XE на опел .. ? B16B ли е ... кой е ?а и къде мога да прочета това B какво значи .. А-то и 2 ? Редактирано от Opel&Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showto...t=0&start=0 - тука можеш да си отчетеш за хонда двигатели и модели :lol: Малко не може да се сравнява Б16а2 с ц20хе . Различна кубатура, цена и т.н. :cry: Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...t=0&start=0 - тука можеш да си отчетеш за хонда двигатели и модели :lol: Малко не може да се сравнява Б16а2 с ц20хе . Различна кубатура, цена и т.н. :lol:

и кой ще кажеш че е по-добър ..П.С. някъде може ли да му видя разхода на този B16A2 че някой ми каза че вървел повече от C20XE и харчел по-малко ?! аз невервам много хонда да харчи по-малко от опел .. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел,много питаш и все едни и същи въпроси зъдаваш :lol: значи за таблото ще ти кажа при мен как беше.купи си моя приятел сивик 5та ген. преди 3 год. и идва да ми я покаже.гледам аз-кукла отвън наточена,свалена с хубави джанти.бе чудна, влизам вътре и кво да вида най напред-таблото.бе викам аз много посно тва табло бе,той вика- е ти ся от голфа седна в тая и затва така говориш.с течение на времето свикнах и даже купих сивик на мойта приятелка.па зех,че и го присвоих накрая.ся кат се замисла-на немските машини таблата са малко по-шикозни.по елегантни така ,някак по стилни стоят,но само за една седмица свикнах и спря да ми прави впечатление.в момента не е заменям за никва немска от тоя период-90-00 год.за мотора-да тва е най якия мотор на сивик-б16а2 за европа.гори много по малко от астрата и върви малко повече.седни в една такава,покарай 2 часа и ще забравиш,че си искал астра-ТВА Е МАГИЯТА НА ЯПОНЕЦАето ти данни за сивикаhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4358.htmlзадавай малко по смислено и подредено въпросите си и чети повече във форума :lol:

Редактирано от W-POWERRRRR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел,много питаш и все едни и същи въпроси зъдаваш :lol: значи за таблото ще ти кажа при мен как беше.купи си моя приятел сивик 5та ген. преди 3 год. и идва да ми я покаже.гледам аз-кукла отвън наточена,свалена с хубави джанти.бе чудна, влизам вътре и кво да вида най напред-таблото.бе викам аз много посно тва табло бе,той вика- е ти ся от голфа седна в тая и затва така говориш.с течение на времето свикнах и даже купих сивик на мойта приятелка.па зех,че и го присвоих накрая.ся кат се замисла-на немските машини таблата са малко по-шикозни.по елегантни така ,някак по стилни стоят,но само за една седмица свикнах и спря да ми прави впечатление.в момента не е заменям за никва немска от тоя период-90-00 год.за мотора-да тва е най якия мотор на сивик-б16а2 за европа.гори много по малко от астрата и върви малко повече.седни в една такава,покарай 2 часа и ще забравиш,че си искал астра-ТВА Е МАГИЯТА НА ЯПОНЕЦАето ти данни за сивикаhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4358.htmlзадавай малко по смислено и подредено въпросите си и чети повече във форума :D

:) :) :) ако си намеря някое запазено EG6 - може :) ся ще видим като дойде пак момент дето падат цените че ся го изпуснах .. ама догодина все ще се намери нещо мерси на всичкиа и таблото може да си е същото просто да се направи някоя извивка с отливка и ще е тамън както го искам =]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е супер читава оферта. По-ниска цена от тази, може и да се намери някъде но колата няма да е в такова състояние :) ОПРЕДЕЛЕНО си заслужава :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно разхода зависи как караш но примерно моята б16ка ми дава разход около 9 :( а не е и със заводските настройки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно разхода зависи как караш но примерно моята б16ка ми дава разход около 9 :) а не е и със заводските настройки

аха имах впредвид икономично например градско оборотите до 2.5 макс? с леко ускорение не да я настъпиш до 2.5 и да превкл. .. така колко ще даде .. п.с. защо съм останал с впечатление че в-тек-а е с по 5 клапана на цилиндър ? някъде го четох а сега ми казват че е 16-ка ?и бях чел някъде пак че вървела във ниските и във високите в средните не толко .. ?това заради 5-ия клапан ама не си спомням къде го четох ... така ли е или нещо се лъжа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш пети клапан :) по четири на цилиндър са си на съвсем различен принцип работи двуваловият витек има много информация за това из нета поразрови се а иначе че са икономични спор няма гори като за 1,6 това е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нищо вярно няма в това, което си чел. Втек системата е много елементарна и със сложно обеснение ако си нямаш на идея от двигатели. Влез ютуб или където си избереш, напиши HOW VTEC WORKS и виж какво представлява. Ако трябва да бъдем точни Втека на двуваловите е с по 6 кубилици на цилиндър и с по 4 клапана на цилиндър. Абе виж в нета за да го разбереш. Така да се впусна в някакво обеснение незнам до къде ще стигна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B16A2 в 5ген. или в 6ген. Сивик, а и в каквото и да е и да я караш до 2500об/мин е много трудна да не кажа не възможна работа ;)В 6ген, извънградско при нормално каране (до 100 по междуградски и до 140 по магистрала) ми харчи около 7,5 до 8л/100км. Предполагам в 5ген ще харчи една идея по малко заради по ниското тегло.Гледам целиш се високо във върховите модели ВТи(В16А2) и ГСи(С20ХЕ). Хондата ще е по скъпа от двете. Уж са съпоставими ама не съвсем.По върпоса за таблото: предполагам че от хонда дел сол ще е пригодимо като се има предвид сходните години и конструкция на предницата на модела. Изглежда ето така: http://static.howstuffworks.com/gif/autore...02031000101.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B16A2 в 5ген. или в 6ген. Сивик, а и в каквото и да е и да я караш до 2500об/мин е много трудна да не кажа не възможна работа :)В 6ген, извънградско при нормално каране (до 100 по междуградски и до 140 по магистрала) ми харчи около 7,5 до 8л/100км. Предполагам в 5ген ще харчи една идея по малко заради по ниското тегло.Гледам целиш се високо във върховите модели ВТи(В16А2) и ГСи(С20ХЕ). Хондата ще е по скъпа от двете. Уж са съпоставими ама не съвсем.По върпоса за таблото: предполагам че от хонда дел сол ще е пригодимо като се има предвид сходните години и конструкция на предницата на модела. Изглежда ето така: http://static.howstuffworks.com/gif/autore...02031000101.jpg

Ок мерси на всички за съветите само да питам както опелчето C20XE и LET казват че перфектната скоростна кутия е F28 6 степенна коя е най-добрата за този двигател и да питах има ли смисъл от 6 степенна на това двигателче за още по-голяма икономия .. ? хубави ли са скоростните кутии на хонда ? и с каква номерация е тая скоростна кутия .. или ЕG6 има само с 1 ? и 1 двигател ? така ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма 6-степенни кутии на този модел, или поне аз не съм чувал. Една скоростна кутия за Б-серия мотор варира около 700-1000 лв, тоест, едва ли би искал да я сменяш, преди да се е счупила. Сега за хубави - дефинирай хубави. Ако я поддържаш колата и не караш като току що взел книжка проблеми би трябвало да нямаш. Ако купуваш кола се ослушвай за хъркания при смяната на предавки. Задната по принцип влиза малко по-трудно (нарочно е направена така, но се свиква)EG6 за Европа е с 1 двигател - B16A2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а аз да те питам качвал ли си се в 5 ген сивик до сега? Аз преди време, като избирах кола на снимките таблото ми се виждаше доста грозничко, но на живо ми хареса доста повече, единствено не ми харесва уреда за парното. А като питаш за скоростната кутия нали е хондова няма да е лоша :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах абе това за скоростите не е точно така за б серия особено от бг трябва да имаш едно на ум на мен ми се наложи да оставя една шапка пари за кутия преди около година :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, добре а да питам така като я гледам е по-малка от астрата -на обемпо широка е определено и може би по-стабилна .. ама е по късичка .. багажника е "гърбав" и за това се чудех удобна ли е за Кар аудио .. защото до сега от опита който имам просто стигнах до извода че кар аудио става най-добре когато задницата е "срезана" и е с ъгъл 90 градуса от пода .. отвесно .. ? ..съчетано с малкия обем на купето ще свири много по-добре от астрата ? поне така на външен вид като съдя ? защото определено има разлика при 2 едни и същи говорители и всичко да е еднакво разликата във свиренето ще е голяма между 2те купета ... та сега някой "experienced" с кар аудио да каже астрата или хондата са по-податливи за кар аудио .. решил съм каквато и да взема задни седалки да няма защото просто не са удобни за по-дълго пътуване ... :wub:особено тея в хондата .. в астрата изглеждат по-удобни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-податлива за аудио е тази кола, която ти се прави! Хонда ми изглежда кола за каране, и чак на най най -заден план и музика...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, вземи си я тая астра щом те кефи повече и да се спре с тая драма :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, вземи си я тая астра щом те кефи повече и да се спре с тая драма :angry:

нищо подобно купето на 5-та генерация ми по харесва от това на астрата въпроса беше таблото ама ще го прежаля ..а и заради високите обороти и малкия разходП.С. EG6 има ли борд компютър да показва там .. като на астрите .. колко харчи вмомента .. колко км остават с наличния бензин .. колко е среден разход .. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. EG6 има ли борд компютър да показва там .. като на астрите .. колко харчи вмомента .. колко км остават с наличния бензин .. колко е среден разход .. ?

Няма борд компютър, не ти и трябва! Имайки предвид, че е доста по-икономична от C20XE, едва ли има нужда от подобни глезотии.Изясни си за какво ти трябва тая кола - музика ли ще й слагаш, бегачка ли търсиш или просто искаш да си вземеш нещо по-хубаво от Астрата. Колегите ти казаха - заводска VTi-ка се намира много трудно и цените са соленички, но определено си заслужава всяка стотинка, имайки предвид здравината. Ламарините са слабо място, купетата също са им много кекави и НЕиздръжливи на усукване, така че се оглеждай за кола с малко луфтове. Реалните цени на тия коли са петцифрени и това, което тука се продава за 5-6-7 хил. лв е доста далеч от "читаво", но все пак с повечко късмет можеш и да се метнеш на B16-ка :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...