Jump to content
Dragomirov

Имам проблем с фара ...

Recommended Posts

Колеги, левия ми фар нещо спря да свети. Самата букса нещо ми прекъсваше и като я размърдах , за да даде контакт и направо ми се счупи в пръстите. Предполагам е нагрявало дълго там и пастмасата е заминала. Както и да е ... смених буксата ... излирах кабелчетата и я сложих. Сега същия фар свети доста по слабо от другия, а на дълги въобще го няма. Явно токовете не са ми както трябва. Дайте съвет или кажете къде се занимават с фарове някъде да я закарам да ми ги направят както трябва и да не се занимавам повече ... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо не си написал от къде си и следователно няма кой да ти каже къде да отидеш и второ според мен ще ти трябва човек занимаващ се с ел.инсталации, а не с реглаж на фарове. Ако в твоя град имаш познат "жикчаджия" и ти е доверен, върви при него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вървиш по моя път :lol: Аз минах по точно тези стъпки - смяна на букса. Почна да свети леко, но пак беше зле. Накрая се оказа, че има слаба маса към купето. Ако ефекта е като на снимката, според мен и тебе това те мъчи. Незнам масата на прелюда къде е, за да те насоча.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Да, това важи за сивик с H4 стандард. Едната от трите клеми на крушката ако е "във въздуха" (на къси) ефекта е като на снимката горе... Пък за прелюда на колегата - на така зададен въпрос без много информация колегата горе доста изчерпателно е отговорил.. Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм колеги , забравих да напиша :rolleyes: ... Значи да ходя да ми премерят токовете... Ефекта е като на снимката да ... дори още по слабо свети, а на дълги направо угасва :huh: По токовете хич ме няма ... не знам и аз къде е тази "маса", но ще кажа да проверят и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и, а най-вече това. Това, че си от София е добре да си го попълниш в профила за да знаем и за напред когато имаш нужда от помощ. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късата и дългата светлина са в отделни секции на фара и са с две различни букси. Провери да не си сменил местата на клемите след като се е счупила оригиналната букса. За сверяване ползвай другия(работещ) фар. Извади крушките и виж да не са по-мощни,отколкото трябва. Стандартните са 60/55 вата. Стапяне на букса е следствие от прегряване(по-мощна крушка или от не добър контакт). Трябва да намериш и отстраниш причината за проблема,а не само следствието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключи се ... Явно е нагрявало от недобър контакт, а е светило така защото буксите са скапани ... Отидох, замериха ми с мултицета и ми сложиха хубава керамична букса и всичко си е ОК. Благодаря на всички. Имаше полезна информация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...