Jump to content
NESSS

Accord 1,8 V-tec

Recommended Posts

Здравейте!нов съм във форума и предварително моля да ме извините,ако с нещо обидя някой ,или задавам тъпи въпроси :lol: Искам, ако на някой му се занимава ,да ми даде малко повече инфо за Хонда 1,8 Ви-тек мотора-1999-2000г(136коня)!Доста дали компетентни дали некомпетентни мнения изчетох от които съдя ,че този двигател на това купе е доста слабичко!?а ми се ще да се сдобия с такава кола защото много ми допада... :lol: съветвайте и предлагайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съвети ще получиш най-различни, а най-добрият който е: Потърси из нета в БГ, върви, направи едно кръгче и ще видиш какво усещане ти дава този двигател в това купе. Иначе мнения колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еми на един ще им се стори слабичка на други бързичка зависи кой какво е карал преди.Ако няма да се правиш на рацер по пътищата нямаш нужда от много коне.Като я пробваш ще разбереш за теб ли е или не :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя си е съвсем достатъчен за това купе.Ако искаш по пъргава взимаш 2,0 бензин,но и това е слабичко само 10 сек от 0 до 100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да колегата е прав зависи от какво ще се качиш на нея (то така си е за всяка кола). Аз минах от Accord 2.0 86 (A20A1) на този Accord 1.8 99 (F18b2) и да месец два беше разликата голяма много кеф. По едно време имах проблем с нея и взех на бащата Accord 2.2 iCTDI (N22...) после като се качих обратно в мойта ....... мъка мъка не вървеше толкова и сега малко като поизлязохме от кризата сериозно се замислям за проджба за нещо по-ново и по мощничко. Иначе за вървене върви нормално поне за мен. Не се усеща ускорение кой знае какво но примерно в момента карам за в града едно Polo 3 1.3 вътре имам чувството че ще излетя всеки момент и че ускорява доста, но реално никак не ускорява като погледна километража. Возията на Accorda ми допада доста - стегната но не твърда. Изпреварва се достатъчно лесно и бързо ако другият кара мах със 90-100. На магистралата 150 си държи без проблем, нагоре до 200 стига, но над 150 вече ме удря много в джоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах такъв 1 година. Наистина като настъпвам 1-2-3 ми се струваше тромав, но само когато гледах пътя... Като се загледаш в километража е друга хавата, колата си върви съвсем нормално. Просто километрите в нея не се усещат така както в по-малка кола и когато забравиш да гледаш таблото ти се струва, че пълзиш :lol:

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за мненията,колеги:rolleyes:До момента карам Ситроен 2,0 16В-167 коня!Голяма ли ще е разликата сядайки в АКОРД 1,8 двигател? колко е максималната скорост и как е на пътя? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Аз карам предния акорд с 2-литров мотор. От коли и мотори не разбирам, но мога да ти кажа моя опит и да повторя един от съветите по-горе...

 

Аз пробвах един много запазен 1.8 и ми се стори, че не е достатъчно пъргава колата за спокойно каране... тоест за изпреварване и за бързо излизане от по-затруднени ситуации. Важна подробност - в автомобила бяхме 3-ма човека, когато го тест-вах. След като го пробвах, продължих да търся и гледам само 2-литрови... Е, отне ми почти 6 месеца, докато попадна на читав такъв (това преди 3 години), но мисля, че си струваше чакането. Освен това, доколкото съм запознат по-големият мотор винаги е за предпочитане - ако имаш избор и можеш да си го позволиш.

 

Та - повтарям съвета на колегата от по-горе - отиди, качи се да се повозиш и сам прецени... И за предпочитане - вземи с теб още някой, за да сте 3-ма човека вътре. Защото има разлика във вървенето между това да го натовариш с 80-90-100 кг (като си сам) или с 250-300 кг (като караш с цяло семейство и багаж, например).

 

Успех и да се похвалиш после ;-)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Достатъчно вярвам на вас и ако е нужно,наистина бих почакал-ем да събера още някой лев,ем да поогледам за 2-у литрови :D Ако някой научи нещо за продаване на такъв автомобил,нека каже...Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не робуваш на предразсъдъци относно дирекцията на авт-ла, намери човек ,който докарва коли от Англия и си вземи един Акорд Тайп-Р.Там вървят по 2-3к. паунда и си заслужава цената.Говорим за Н22а7-212к.с.Страхотен автомобил! :D Ето за това иде реч ;)Клик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо ДА:DТова е истинският звяр,колега Policeman :D Но за да стане моя собственост са нужни пари,които трудно(да не кажа непосилно) бих отделил!И да-генерацията си ме смущава :) иначе няма модел на HONDA в изпълнение Type R която да не ми допада(civic 7-ма ако не се лъжа генерация с горните скорости Type R e нещо уникално,но за съжаление пак на разстояние от моя джоб)!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо ДА !!! Това е истинският звяр,колега Policeman :D Но за да стане моя собственост са нужни пари,които трудно(да не кажа непосилно) бих отделил!И да-генерацията си ме смущава :) иначе няма модел на HONDA в изпълнение Type R която да не ми допада(civic 7-ма ако не се лъжа генерация с горните скорости Type R e нещо уникално,но за съжаление пак на разстояние от моя джоб)!Поздрави

За съжаление си прав,че всичко е до джоба ;) Но както един мой приятел и фен веднъж ми каза:-"Кефа цена няма!".Успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка :)!!!

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И винаги се плаща" :) Иначе и аз, ти препоръчвам двулитровия, разликата в конете не е толкова голяма, но на дълъг път с повече хора или багаж се усеща. А и разхода на гориво между двете не е толкова фрапиращ! А да, покарах малко 2.3 мотора, мисля, че беше 150 коня с типтроник, също ми хареса, но са доста редки и не знам дали ще мнамериш читава под 10000лв. Пожелавам ти, успех!

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная за 1.8 ама моят ми е тромав нищо,че е 2.0 може би е заради автоматичната кутия.Пък и колата е доста тежка около 1500кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...