Jump to content
ThePowerOFDreams

Honda Civic Coupe

Recommended Posts

Здравейте фенове !Смятам скоро да се присаединя към Хонда клубът :) И така.. Бих искал малко информация за дадения модел (Купе 95-96 примерно д15б7) защото съм малко босичак в тая област...Интересува ме по точно някакви дефекти за модела разход на гориво в града и изван него поддръжката смяната на консумативите горе долу какви пари излиза...абе общо взето всичко за този вид колица,че точно на нея съм се спрял :D Може вече да има такава тема ..не ми се ядосвяйте ,моля да бъда извинен.Ако модераторите решат че темата не варви нека я изтриятБлагодаря на всички предварително !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да трием темата, но ако си попълниш профила така, че да се вижда от кой град си ще е много по добре. Примерно ако се виждаше дали си от София, можеше да дойдеш на една седмична среща и там да видиш няколко купета, хората пък щяха да ти дадат много точна и пълна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти няколко теми да прочетеш, повечето са за 6 ген купе, но той важи като цяло и за 5-та. Хонда като хонда - консумативите на 5 и 6 ген като масла, ремъци, филтри, свещи и тн са идентични. При 5 ген има повечко ръжда (заради повечкото години и освен това и 6 ген имат някакво защитно от короция покритие, доколкото знам)http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5http://forums.hondabg.com/index.php?showto...%BD%D0%B8%D0%B5Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае още неща ще му бъда благодарен.И моля пишете отговорите си по точно защото тез линкчета.. има всякакви неща там, пална бъркотия.. А съм малко новичак и немога да захапя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези линкове е описано идеално просто, другият вариант е като си харесаш някоя, можеш да питаш някой колега да дойде с теб да я огледа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове !Смятам скоро да се присаединя към Хонда клубът ;) И така.. Бих искал малко информация за дадения модел (Купе 95-96 примерно д15б7) защото съм малко босичак в тая област...Интересува ме по точно някакви дефекти за модела разход на гориво в града и изван него поддръжката смяната на консумативите горе долу какви пари излиза...абе общо взето всичко за този вид колица,че точно на нея съм се спрял :punk: Може вече да има такава тема ..не ми се ядосвяйте ,моля да бъда извинен.Ако модераторите решат че темата не варви нека я изтриятБлагодаря на всички предварително !!

Здрасти колега,ще се опитам да отговоря на въпроситети кратко и ясно :o . Карам такова купе от почти година , имаше проблем с ръждата както казват колегите , но това все пак е стара кола ,малко е шумна за далъг път ,но се свиква ,ако ли не има теми за изолация на купето ;) ,колата в никакъв случай не е бегачка ,но е много приятна за каране.Разхода е относителна величина при мен варира извън градско от 7,5 до 14,5 ,градско съм го смъквал до 11(бенз(12-тина газ)) това е разход в София.Консумативи точни цифри не мога да ти кажа ,около 80 лв (масло и маслен филтър), като я взех имаше за смяна два горни шарнира , и маншон на рейката , в последствие смених всички шарнири инакрайници (за да ми е мирна главата) , и това е общо взето само гориво ;) ,не на последно място данъка е символичен.Дано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тоя разход при какво каране го правиш...малко множко ми се вижда 14/100 (между другото твоята изолирал ли си я от шума в купето ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 5та или 6та генерация купе говорим, защото си писал 95-96 година ? От 96 почват 6та ген. ако не знаеш, затова ако можеш доуточни малко :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка обаркал сам при писането :punk:)) Говоря за 5 генерация D15b7 (1.5 i 16v 101hp)

Редактирано от ThePowerOFDreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка обаркал сам при писането :punk:)) Говоря за 5 генерация D15b7 (1.5 i 16v 101hp)

На добър избор си се спрял колега :o Гледам си от моя град, ако не е тайна къде си го харесал това купе или все още не си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тук наоколо и едно в Пловдив...Харесах си преди тфа онова червеното в на Дидо салона ама са го продали... така че някой ако знае нещо читаво за продан да пише Благодаря !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тук наоколо и едно в Пловдив...Харесах си преди тфа онова червеното в на Дидо салона ама са го продали... така че някой ако знае нещо читаво за продан да пише Благодаря !!

Дидо от централ е много точен аз също от него си взех купето.Един съвет не бързай като си купуваш кола, ами огледай обстойно всички оферти.Ако изчакаш същия този Дидо ще внесе може би още коли и може пак да провериш при него :punk: Не се хвърляй на първата оферта колега :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави емоциите и нетърпението на заден план, и търси качеството, за да не си разочарован после!Спомням си като вече се почувствах собственик, и след като бяха уредени документи, преводите им, номерата.. Леле баткооо... какво удоволствие :punk:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Остави емоциите и нетърпението на заден план, и търси качеството, за да не си разочарован после!

Тук в България качество малко трудно но... тарся сигурно 2 месеца и нищо хасолно... А тези които мислех че стават не ми остана време да ги видя и под носа ми бум .. купуват ги :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Остави емоциите и нетърпението на заден план, и търси качеството, за да не си разочарован после!

Тук в България качество малко трудно но... тарся сигурно 2 месеца и нищо хасолно... А тези които мислех че стават не ми остана време да ги видя и под носа ми бум .. купуват ги :punk:
Говори със същия този Дидо, той внася добри автомобили :o И то доста от тях са купенца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=51606 Погледни седми коментар приятел, всичко е написано подробно :o

Много благодаря колега...Доста ми помогна хубаво е чеовек да ги знае тези неща ( :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в България качество малко трудно но... тарся сигурно 2 месеца и нищо хасолно... А тези които мислех че стават не ми остана време да ги видя и под носа ми бум .. купуват ги :punk:

По възможност да е от страна, в която поне си потдържат колите нормално. Аз се спрях на Швейцария, и още не съм съжалявал. Предимно гориво и гуми като разход, предвид факта, че един автомобил е главно пасив. И от избор в България може да има добро изключение. Винаги има изключения, а и цените далеч не са такива, каквито бяха преди известно време, но все пак една наистина добра и запазена кола си държи по-висока цена. Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тоя разход при какво каране го правиш...малко множко ми се вижда 14/100 (между другото твоята изолирал ли си я от шума в купето ?

Здрасти колега ,разхода е при каране на макс по автомагистрала, разбирай при всяка възможност колкото може , с 3-ма човека и багаж , не съм изолирал все още нищо !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте... за 3 дни изминах 1300 км в обикаляне за читава хондичка... НЯМА И НЯМА... ако знае някои нещо читаво за продан нека пише.. (до 4 000лв) МАХ Каквото и дае Може и да не е купе ХОНДА ДА Е :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...