Jump to content
yanzzz

как се сваля шарнир от шенкел 5ген сивик

Recommended Posts

здравеите мое ли някои да ми кае как се сваля долния шарнир от шенкел 5ген сивикблагодаря предшарително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти за това ... само дето човека го интересува долния.....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е колега аз ги правя на място.От горната страна има зегерка на шарнира, откачаш я и с малко бой с чука се избива щото има накатка.После набиваш новия отдолу нагоре щракваш му зегерката и си готов.Ако не мърда го понапръскай с ръждояд (ВД40 например) и готово.Сори ама не мога да ти приложа снимки щото нямам. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако не стане с чука взимаш флекса, режеш го сваляш долния носач и на земята с 2 удара с чука и е излязъл горната час на главината с чука излиза лесно вече, от опит ти го казвам иначе си има щипки за тая цел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое или немое,някои да ми кае как.... :Dhttp://forums.hondabg.com/lofiversion/index.php?t20409.html1. Докато гумата не е демонтирана разхлабваш голямата гайка от главината (тази по средата). Мисля че беше камък 32. Използвай рамо и някаква тръба за удължител че малко се опъва.2. Развиваш гайките от горния и долния шарнир и откачаш носачите. Развиваш и гайката на кормилния накрайник и го махаш от шенкела.3. Развиваш средната гайка (която вече си разхлабил) и махаш полуоската от главината (тя е на жлебове). По този начин шенкела се маха. Полуоската не се маха от скоростната кутия... само от главината.4. В заивисимост какъв ти е стария шарнир или махаш зегерката (махаш първо маншона) и махаш шарнира или го избиваш.5. Слагаш новия шарнир и всичко по обратния ред на мястото си.6. Слагаш нова гайка на главината, защото най-вероятно предната е унищожена (мисля че се казваха self locking nut) и с някакъв остър предмет яогъваш където трябва (има си чоп на полуоската) за да не се развие.7. Вземаш един factory manual и проверяваш дали всичко е така както ти казах, защото съм го правил само веднъж и спомените са ми избледнели. Беше пред един блок, където я бях оставил след като предната вечер шарнира излезе на един "спящ" полицай. Тази точка май трябваше да я направиш отдавна smile.gif

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може преди да си махнеш шенкела,да разкачиш спирачният апарат и мъркуча,че като увисне на него става перфе :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги отивам да ги свалям.няма да купувам нови ,а ще ми направят старите на стругар.някои ако си ги е правил нека сподели дали е доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги правил на една астра и останах доволен ,зависи от стругара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шарнирите са готовиблагодаря за помоща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...